ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Гостра діалізна терапія

Гостра діалізна терапія – діалізна ниркова замісна терапія (ДНЗТ), яка застосовується для лікування гострого пошкодження нирок (ГПН), тобто гострої ниркової недостатності.

ДНЗТ при ГПН має значні відмінності від хронічного діалізу. По-перше, метою хронічного діалізу є заміщення втраченої функції нирок і забезпечення тривалого виживання пацієнта та підвищення якості його життя. У випадку ГПН, діалізна терапія повинна забезпечити таку функцію нирок, яка необхідна для одужання пацієнта від гострого захворювання з урахуванням всього комплексу лікування (антимікробної, інфузійної терапії, ентерального або парентерального харчування тощо). При цьому, гостра діалізна терапія повинна забезпечити відновлення функції нирок, чого не вимагається від хронічної ДНЗТ.

По-друге, різні цілі гострої і хронічної діалізної терапії визначають і різні показання до їх застосування. У випадку хронічного діалізу показання визначаються переважно нирковим процесом (швидкістю клубочкової фільтрації — як інтегрального показника функції нирок). Хоча, звичайно, для прийняття рішення про початок хронічного діалізу до уваги беруться й інші фактори (вік, супутні захворювання та ін.). При прийнятті рішення про початок гострої діалізної терапії у більшій мірі керуються наявністю стану або станів, який найкраще можуть бути скориговані гострою ДНЗТ, аніж певним рівнем креатиніну крові. У випадку ГПН, для визначення функції нирок (і тим більше для прийняття рішення про початок діалізу) не рекомендовано застосовувати швидкість клубочкової фільтрації.

По-третє, хронічний діаліз проводиться за заздалегідь визначеною програмою (тому інколи його ще називають програмним). Наприклад, 3 рази на тиждень по 4 години або 5 разів на тиждень по 3 години. У випадку гострого діалізу рішення про його початок (або продовження) чи припинення приймається кожного дня відповідно до всього комплексу лікування на основі клінічних та лабораторних даних. Хоча нерідко (особливо на початку лікування) гостра терапія проводиться щодня.

Сьогодні все частіше термін гостра діалізна терапія використовують у більш широкому сенсі - діалізна терапія у пацієнтів, як з гострим так і хронічним порушенням функції нирок, у випадку гострого захворювання.

Хронічний та гострий діаліз має значні технічні відмінності. Вони пов’язані не стільки з апаратами для їх проведення, скільки з витратними матеріалами (різна площа діалізатору та матеріал його мембрани, часто різний склад діалізуючого розчину тощо) та відмінними режимами терапії (швидкості потоків, антикоагуляція та ін.). Виділяють три великі групи гострої діалізної терапії: інтермітуюча — тривалістю до 8 год., гібридна — тривалістю 8-20 год. та тривала діалізна замісна ниркова терапія — тривалістю понад 20 год. Так само, як і у випадку хронічного діалізу при гострій діалізній терапії можуть застосовуватись як дифузійні так і конвективні діалізні методики або їх поєднання.

Проведені дослідження впливу різних видів гострої діалізної терапії на виживання пацієнтів та відновлення функції нирок дали суперечливі результати. Виключення - пацієнти з нестабільної гемодинамікою (низький артеріальний тиск, що вимагав призначення вазопресорних препаратів для його підвищення) та пацієнти з підвищеним внутрішньочерепним тиском (або з факторами ризику його підвищення). У цих випадках кращі результати були при застосуванні тривалої діалізної ниркової замісної терапії.

Суперечливість результатів досліджень різних видів гострої терапії пояснюється тим, що певний вид терапії призначався всім пацієнтам, без урахування особливостей перебігу захворювання та його лікування.

Фахівцями клініки EuReCa були розроблені підходи до диференційого застосування гострого діалізу залежно від особливостей перебігу захворювання. Наприклад, пацієнтам з достатнім виділення сечі та без синдрому поліорганної недостатності доцільно призначати інтермітуючу терапію, а пацієнтам з поліорганною недостатністю — тривалі та гібридні методи. При зміні клінічної картини зміна виду гострої терапії не тільки можлива, але й бажана. Такий підхід дозволяє покращити виживання пацієнтів та збільшити частоту відновлення функції нирок порівняно як з прогнозованою, так і з тією, що була отримана у інших дослідженнях.

У клініці EuReCa при проведенні лікування гострою діалізною терапію використовують саме той метод (з арсеналу всіх, що наявні на сьогодні у світі), який є оптимальним у конкретній клінічній ситуації та найкраще відповідаю індивідуальним потребам пацієнта.


ОГЛЯД
Попередній огляд лікарем, при потребі збирається команда, до якої може увійти лікар, який направив пацієнта
Записатись на прийом
ОБСТЕЖЕННЯ
Призначення тільки необхідних дообстежень, пройти які пацієнт може в т.ч. за місцем проживання
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Встановлення діагнозу, призначення програми лікування. Особисто або віддалено (телемедично)
ЛІКУВАННЯ
Пройти лікування пацієнт може в будь-якій клініці на вибір, в т.ч. за місцем проживання

Ціни в Києві

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
грн
ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ
грн
Консультації
Консультація нефролога (включає: УЗД нирок, визначення ниркової функції та скринінговий аналіз сечі)450300
для зареєстрованих
або
за направленням лікаря
Супровід нефролога (включає необмежену кількість консультацій протягом одного місяця)600

Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.




© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook