EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Телефон +38(044)33-999-03
Передзвонити
Меню Меню

Гострий панкреатит · Лікування

Медичне лікування гострого панкреатиту легкого ступеня є відносно простим, однак пацієнти з важким гострим панкреатитом потребують інтенсивної терапії.

Первинна терапія включає наступне:

  • Підтримка балансу рідини
  • Забезпечення основними нутрієнтами (парентерально)

Антибіотикотерапія:

  • Антибіотики (зазвичай з класу іміпенему) використовуються у разі панкреатиту, ускладненого панкреонекрозом, але не призначаються регулярно при лихоманці, особливо на стадії маніфестації захворювання.
  • Антибіотикопрофілактика при тяжкому панкреатиті не ускладненому - не обгрунтована; рутинне використання антибіотиків в якості профілактики ускладнень при важкому гострому панкреатиті в даний час не рекомендується.

Хірургічне втручання (смугове або мінімально інвазивне) показано при наявності ускладнень:

  • Гострий панкреатит після холецистектомії, холедохолітіаза
  • Псевдокісти: в більшості випадків немає необхідності; Для великих або симптоматичних псевдокіст - черезшкірна аспірація, ендоскопічна для транспупілярних або трансмуральних кіст
  • Інфікований панкреатичний некроз: аспірація з допомогою візуалізації (УЗ); некректомія
  • Підшлунковий абсцес: дренаж, постановка катетера та антибіотикотерапія. Хірургічна обробка і дренаж – у разі неефективності попередніх методів.

Лікування гострого панкреатиту легкого ступеня тяжкості є відносно простим. Пацієнт дотримується правила «голод, холод і спокій», внутрішньовенна інфузія рідини. Призначають анальгетики для полегшення болю. Антибіотики, як правило, не використовуються.

Якщо ультрасонограмма показує ознаки каменів у жовчних протоках і протоках підшлункової залози, і якщо причиною панкреатиту вважається холедоха і холелітіаз, холецистектомія повинна проводитися планово, під час того ж госпітального етапу. Харчування слід вводити ентерально. Пацієнти можуть починати дієтою з низьким вмістом жирів і не обов'язково тільки рідкої їжі. Систематичні огляди та метааналізи показали, що введення ентерального харчування може знизити смертність та інфекційні ускладнення у порівнянні з парентеральним харчуванням. Хоча ідеальний час початку ентерального харчування залишається невизначеним, введення протягом 48 годин є безпечним і стерпним.

Пацієнти з важким гострим панкреатитом потребують інтенсивної терапії. Протягом від декількох годин до декількох днів може виникнути ряд ускладнень (наприклад: шок, легенева недостатність, ниркова недостатність, шлунково-кишкові кровотечі або поліорганна недостатність). Цілі терапії на цьому етапі - забезпечити агресивну підтримку, зменшити запалення, обмежити інфекцію або суперінфекції, а також виявити і лікувати ускладнення по мірі їх виникнення.

Немає основних критеріїв, які б вказували, на якій стадії пацієнт повинен бути переведений у більш кваліфікований лікувальний заклад. Однак, якщо важкий гострий панкреатит класифікується згідно классифікатора Атланти [2], або з рівня C-реактивного білка (CRP) вище 10 мг/дл, оцінка Ranson 4 або вище, розглядається можливість передачі в медичну установу, в якій є відділення інтенсивної терапії, відділення невідкладної допомоги, що спеціалізуються на діагностиці та лікуванні гострого панкреатиту.

Пацієнти можуть бути виписані, коли їх біль добре контролюється оральною анальгезією. Дієта повністю задовольняє їх потребу в калоріях і корисних речовинах. Всі ускладнення гострого панкреатиту були адекватно усунені.

Ціни в Києві

Консультація гастроентеролога первинна450 грн
Консультація гастроэнтеролога пацієнтів, які лікувались або консультувались у клініці300 грн

Додаткова інформація

Гострий панкреатит · Симптоми

Гострий панкреатит

Хронічний панкреатит
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook