EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Меню Меню

Серцево-судинні захворювання

Аритмії

В переважній більшості нескоординована робота серця призводить до погіршення самопочуття. Ступінь вираженості симптомів різний, від відчуття легкої втоми до раптової серцевої смерті. Частина пацієнтів з тахікардією не відчувають її, тобто безсимптомні.  Тому важливо вчасно провести ряд обстежень, необхідних для виявлення причин аритмії, виду аритмії, визначення ступеню загрози та вирішення тактики подальшого лікування.

Дізнатись більше про аритмії

Синдром WPW

Синдром WPW, ще відомий як синдром Вольф-Паркінсон-Уайта - зустрічається у людей, які мають вроджений додатковий шлях проведення імпульсів з передсердь до шлуночків окрім. При певних умовах характерний раптовий початок і кінець тахікардії. При поєднанні з фібриляцією передсердь є ризик зупинки серця.

Дізнатись більше про синдром WPW

АВ вузлова тахікардія

Атріо-вентрикулярна (АВ) вузлова тахікардія. Для даної аритмії характерне: раптовий початок і закінчення, ритмічне серцебиття 120-250/хв. Триває хвилини/години. Характерна зупинка при вагусних пробах – кашель, натужування. Методом вибору лікування є катетерна радіочастотна абляція.

Дізнатись більше про АВ вузлову тахікардію

Фібриляція передсердь

Фібриляція передсердь, або миготлива аритмія, найбільш часте порушення ритму в аритмологічній практиці.  Розділяється на три типи: пароксизмальна, персистуюча, перманентна. При відсутності лікування фібриляції передсердь розвиваються ускладнення. 

Дізнатись більше про фібриляцію передсердь

Шлуночкова тахікардія

Шлуночкова тахікардія – ритм, що виникає в нижніх камерах серця (шлуночках) з частотою більше 100/хв. Шлуночки скорочуються швидше ніж в них поступає кров. Це зумовлює зниження насосної функції серця і кровотік в судинах. Відчуття пацієнта варіює від дискомфорту і серцебиття до втрати свідомості.

Дізнатись більше про шлуночкову тахікардію

Ішемічна хвороба серця

Ішемічна хвороба серця пов'язана з порушенням кровотоку в коронарних судинах, що призводить до недостатнього кровопостачання серцевого м'яза.

Гострий інфаркт міокарда

Гострий інфаркт міокарда – форма гострої ішемічної хвороби серця, яка характеризується некрозом (загибеллю) кардіоміоцитів (клітин серцевого м’яза) внаслідок гострої ішемії міокарда. Основним симптомом є розвиток ангінозного болю - відчуття сильного стиснення та важкості за грудиною та/або в епігастральній ділянці. Біль зазвичай іррадіює (віддає) в ліву руку, ліве плече, лопатку, шию. Рідше - в обидві руки та плечі, міжлопатковий простір, нижню щелепу, епігастральну ділянку. Інколи біль може іррадіювати тільки в праву руку та плече, іноді в ліву ногу, яєчко. Больові відчуття протікають хвилеподібно періодично зменшуючись, але не припиняються повністю.

Дізнатись більше про інфаркт міокарда

Стабільна стенокардія

Стабільна стенокардія форма ішемічної хвороби серця (ІХС). Стенокардія - це біль або дискофорт у грудній клітці, що найчастіше пов’язана з епізодами зворотньої ішемії або гіпоксії (порушення кровопостачання та надходження кисню) міокарду, яка виникає унаслідок перевищення потреб міокарду у кисні над можливостями його постачання, які найчастіше викликаються фізичним навантаженням, емоційний або іншим стресом, але можуть виникати і спонтанно — без видимої причини.

Дізнатись більше про стабільну стенокардію

Нестабільна стенокардія

Нестабільна стенокардія це серйозне ускладнення ішемічної хвороби серця, яке може призвести до інфаркту міокарда або навіть раптової смерті. Нестабільна стенокардія виникає внаслідок поглиблення порушення кровообігу в артеріях, які забезпечують киснем міокард.

Дізнатись більше про нестабільну стенокардію

Гострий коронарний синдром

Гострий коронарний синдром – сукупність клінічних симптомів, які проявляються гострою ішемією міокарду  (серцевого м’яза) при порушенні його кровопостачання внаслідок зменшення кровотоку у коронарних артеріях. Найчастіше гострий коронарний синдром викликається такими захворюваннями: гострий інфаркт міокарду (з підйомом сегменту ST або без підйому, з наявністю чи відсутністю зубця Q) та нестабільну стенокардію. 

Пацієнти з гострим коронарним синдромом потребують негайної госпіталізації для встановлення причини його виникнення та проведення відповідного лікування.

Дізнатись більше про гострий коронарний синдром

Серцева недостатність

Висловлювання «серцева недостатність» звучить так, ніби серце вже не працює, і з цим нічого не можна зробити. Насправді серцева недостатність означає, що серце не перекачує достатню кількість крові, як це має бути. Наше тіло залежить від здатності серця виконувати свої «насосні» функції для доставки кисню і поживних речовин до клітин організму. Коли клітини живляться належним чином, організм може нормально функціонувати. При серцевій недостатності, ослаблене серце не може забезпечити клітини достатньою кількістю крові.

Дізнатись більше діагностику, симптоми та лікування серцевої недостатності

Захворювання клапанів серця

Серце має чотири клапани - аортальний, мітральний, трикуспідальний і легеневий. Подібно водопроводному крану, клапани серця відкриваються для того, щоб кров перекачувалась у потрібному напрямку, далі по судинам, і закриваються, щоб запобігти потоку крові у зворотному напрямку.

Дізнатись більше діагностику, симптоми та лікування клапанів серця

Електрокардіостимуляція

Завдання імплантованого кардіостимулятора – підтримувати нормальну роботу хворого серця для подовження життя свого носія та покращення якості його життя. Пристрій імплантуються під шкіру і спеціальними електродами під’єднуються до серця. Штучний водій ритму серця (ШВРС) -  дозволяє утримувати необхідну частоту серцевих скорочень та дає можливість відновити втрачену фізіологічну синхронізацію різних сегментів серця. Кардіовертер-дефібрилятор при необхідності наносить серію стимулів, або рятувальний електричний розряд (шок) щоб відновити нормальний ритм серця і запобігти раптовій серцевій смерті.

Дізнатись більше про кардіостимулятори

Онкокардіологія

Онкокардіологія – новий напрямок медицини, який покликаний попереджати та лікувати серцево-судинні захворювання, що індуковані впливом протипухлинної терапії (променевої терапії, хіміотерапії, біологічної тарґетованої терапії). Прикладом практичного застосування досягнень онкокардіології є можливість провести повний курс протипухлинної терапії, а не переривати його через розвиток кардіотоксичності, і, таким чином, врятувати життя хворого. 

Дізнатись більше про онкокардіологію
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook