EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Телефон +38(044)33-999-03
Передзвонити
Меню Меню

Поєднане ураження легень і нирок

Поєднане ураження легень і нирок називають пульмо-ренальний синдром.

Існує багато механізмів, що призводять до ураження легень при захворюваннях нирок. Основний з них – це легенева гіпертензія (стан, який характеризується підвищенням тиску в легеневій артерії). Тяжка легенева гіпертензія спостерігається при перевантаженні рідиною, діастолічній дисфункції лівого шлуночка, при різкому підвищенні системного судинного опору. Всі вище-перераховані зміни можуть виникнути як при гострому пошкодженні нирок, так і при хронічній хворобі нирок. Виражене підвищення тиску в легеневих капілярах призводить до підвищення фільтрації рідини і білка крізь альвеоло-капілярний бар’єр, набряку легеневої тканини, наповнення рідиною альвеолярного повітряного простору. Це, в свою чергу, веде до порушення легеневої механіки та зменшує газообмін, посилюючи порушення функції зовнішнього дихання, задишку та гіпоксію у пацієнтів.

Дослідження показали, що негативний водний баланс у пацієнтів з гострим пошкодженням легень веде до зниження гідростатичного тиску у легеневих капілярах, покращення оксигенації та параметрів вентиляції. Використання діалізних методик для підтримки негативного чи нульового водного балансу має позитивний ефект на перебіг гострого пошкодження легень. Ці дані знайшли підтвердження у досвіді фахівців клініки EuReCa.

Імуноопосередковане пошкодження нирок також може викликати ураження легень. Прикладом цього є синдром Гудпасчера, ANCA-васкуліт, системний червоний вовчак (СЧВ), кріоглобулінемія, антифосфоліпідний синдром, коли імунологічна реакція призводить до пошкодження стінок капілярів обох органів.

Поєднання гострого пошкодження нирок та легень є важкою патологією з високою летальністю (близько 80%), і вимагає мультидисциплінарного підходу до лікування із залученням лікарів різних спеціальностей (пульмонолог, ревматолог, фахівці з інтенсивної терапії) та використанням діалізних методів лікування, плазмаобміну, корекцією електролітного та кислото-основного стану крові, водного балансу. Саме такий підхід, разом з етапністю лікування, застосовують фахівці клініки EuReCa.

Ціни в Києві

Мультидисциплінарні консультаціі (2 фахівці)500 грн
Мультидисциплінарні консультаціі (3 фахівці)750 грн
Мультидисциплінарні консультаціі (4 фахівці)950 грн
Мультидисциплінарні консультаціі (5 фахівців)1200 грн+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook