EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Телефон +38(044)33-999-03
Передзвонити
Меню Меню

Позагоспітальна пневмонія

Позагоспітальна пневмонія, тобто та, розвиток якої не пов’язаний із перебуванням у медичних закладах може бути викликана різними мікроорганізмами (бактеріями, вірусами або грибами). Цей вид пневмонії займає 8 місце серед основних причин смерті, і 1 місце серед інфекційних причин смерті [Heron CDC; CDC].

Досвід лікарів клініки EuReCa (Еврика) та використання сучасних можливостей лабораторної діагностики дозволяють швидко окреслити коло можливих збудників, що є критично важливим для ефективного лікування.

Найчастіше позагоспітальна пневмонія викликається бактеріями. Позагоспітальна бактеріальна пневмонія - пневмонія, ймовірно, бактеріальної, не вірусної, етіології.

Летальність серед госпіталізованих пацієнтів становить 12%, а серед пацієнтів, які через важкий стан потребують госпіталізації до відділень інтенсивної терапії - понад 50% [Austrian 1964; Fine 1996; Felki 2000; Restrepo 2008; Medicare Data 2013] [Sibila 2013].

20,1% пацієнтів з перенесеною позагоспітальною пневмонією повторно госпіталізуються протягом 30 діб після виписки унаслідок ускладнень пов’язаних з пневмонією [Jencks 2009].

Симптоми

Позагоспітальна пневмонія визначається як симптоми гострого захворювання нижніх дихальних шляхів, які є основною причиною звернення до медичного закладу: кашель, нові вогнищеві явища в легенях за даними фізикального дослідження або рентгенографії органів грудної клітки, синдром системної запальної відповіді (температура тіла >38°C та/або лихоманка, озноби, пітливість, біль) та відсутність інших причин для виникнення наведених вище симптомів (набряк легень, інфаркт міокарду та ін.).

Лікування

Під час візиту пацієнта для визначення місця його подальшого лікування у клініці EuReCa (Еврика) використовують шкали CRB-65/CURB-65. Застосування такого підходу дозволяє не тільки об’єктивізувати стан хворого з урахуванням його індивідуальних особливостей, а й одразу визначитись з можливими варіантами антимікробної терапії.

Стан пацієнтів з позагоспітальною бактеріальною пневмонією у випадку госпіталізації уточнюється за допомогою шкал PSI/PORT, а у випадку амбулаторного лікування повторний огляд проводиться протягом 48 год. після встановлення діагнозу і у випадку відсутності покращення знову оцінюються показання до госпіталізації.

У клініці EuReCa (Еврика) антибактеріальні препарати (антибіотики) застосовуються лише у випадку підтвердження бактеріальної причини позагоспітальної пневмонії. У випадку необхідності їх застосування, використовують принцип деескалації, який забезпечує швидкий ефект та зменшує їх токсичність.

При застосування початкової (емпіричної) терапії антибіотиками фахівці клініки застосовують диференційований підхід, який полягає у тому, що схеми терапії не лише враховують потенційного збудника, але й вік та наявність супутніх захворювань. Наприклад, пацієнти, як мають фактори ризику розвитку позагоспітальної бактеріальної пневмонії, що викликана метициллін-резистентним золотистим стафілококом (MRSA) — отримують одну схему лікування, пацієнти без таких факторів ризику, які були практично здорові на момент розвитку пневмонії — іншу, а хворі з важкими супутніми захворюваннями — третю.

Рентгенографія органів грудної клітки у прямій проекції є обов’язковим методом обстеження пацієнтів з позагоспітальною бактеріальною пневмонією на етапі встановлення. Враховуючи небезпеку пов’язану з цим методом обстеження у клініці EuReCa (Еврика) сповідують зважений підхід до його застосування. Наприклад, не замовляють рентген у додаткових проекціях та не виконують його обов’язково при виписці, що до, речі, зазначено у рекомендаціях провідних фахових організацій.

Питання та відповіді - Чи може бактеріальна пневмонія виникнути в результаті застуди чи грипу
- Чи заразна пневмонія
- Чи існує вакцина проти пневмонії
- Якою повинна бути профілактика пневмонії
- Якими симптомами проявляється пневмонія
- Як довго триває лікування пневмонії

Ціни в Києві

Консультація пульмонолога первинна450 грн
Консультація пульмонолога пацієнтів, які лікувались або консультувались у клініці300 грн

Додаткова інформація

Пневмонія у пацієнтів з імунодефіцитом (зниженим імунітетом)

Пневмонія
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook