EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Телефон +38(044)33-999-03
Передзвонити
Меню Меню

Захворювання клапанів серця

Серце має чотири клапани - аортальний, мітральний, трикуспідальний і легеневий. Подібно водопроводному крану, клапани серця відкриваються для того, щоб кров перекачувалась у потрібному напрямку, далі по судинам, і закриваються, щоб запобігти потоку крові у зворотному напрямку.

Захворювання клапанів серця

Пролапс мітрального клапану

Мітральний клапан серця дозволяє крові надходити з лівого передсердя до лівого шлуночка серця та запобігає зворотному потоку – з лівого шлуночка до лівого передсердя. Пролапсом мітрального клапану називають ситуацію, коли під час скорочення лівого шлуночка стулка мітрального клапану проскакує до лівого передсердя, що робить можливим надходження невеликої порції крові з лівого шлуночка до лівого передсердя.

Пролапс мітрального клапану – найбільш часте захорювання клапанів серця (2-3% населення) і є найчастішою причиною зворотного току крові з лівого шлуночка до лівого передсердя під час кожного скорочення серця, тобто недостатності мітрального клапану. Більшість пацієнтів не мають значних проблем зі здоров’ям. У 5-10% з них пролапс прогресує до недостатності мітрального клапану, яка з плином часу може стати причиною слабкості серцевого м’язу (кардіоміопатії) і призвести до застійної серцевої недостатності ознаками якої є задишка та набряки нижніх кінцівок.

Дізнатись більше про пролапс мітрального клапану
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook