EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Телефон +38(044)33-999-03
Передзвонити
Меню Меню

Електрична кардіоверсія

Якщо у пацієнта виник пароксизм фібриляції передсердь, який не реагує на антиаритмічні препарати, лікар може прийняти рішення про проведення електричної кардіоверсії. Процедура електричної кардіоверсії покликана відновити нормальний (синусовий) ритм. Вона передбачає контрольовану імпульсну дію електричного струму на серце. Електричний імпульс досить сильний, його енергія на короткий час припиняє будь-які електричні сигнали в серці. Це дозволяє синусовому вузлу (природному водію ритму), який координує роботу різних відділів серця, відновити контроль над серцем. Нанесена енергія дозволяє ніби «перезапустити» серце, та повернути його до нормальної роботи.

Електрична кардіоверсія найбільш ефектина та безпечна у перші 48 годин з моменту виникнення пароксизму, проводиться в умовах клініки, для цього використовується спеціальний прилад – кардіовертер-дефібрилятор. Нанесення електричного імпульсу проводиться через дві великі наклейки або ручні електроди, прикріплені до грудної клітки. Наклейки зазвичай розташовуються на передній і задній частині грудної клітини або на правому та лівому боці грудної клітини.

Для уникнення дискомфорту та болісних відчуттів перед кардіоверсією проводиться короткий внутрішньовенний наркоз, тривалістю 3-5 хвилин. Таким чином, пацієнт нічого не відчуває під час проведення процедури. Якщо з першої спроби електричний розряд не в змозі відновити нормальний ритм серця, то проводиться спроба повторного розряду з більшим значенням енергії. Пацієнт не відчуває біль під час електричної кардіоверсії, але часто місця аплікації електродів на тіло можуть викликати легкий дискомфорт в перші дні після процедури.

Разом з тим, навіть після успішної електричної кардіоверсії (коли відновлюється нормальний синусовий ритм), цілком можливо, що фібриляція передсердь з часом виникне повторно. Це закономірний перебіг даного виду аритмії, що відбувається приблизно у половини пацієнтів протягом першого року після кардіоверсії. Імовірність повернення фібриляції передсердь залежить від багатьох факторів, але це більш ймовірно, якщо у пацієнта є інші проблеми з серцем (включаючи високий артеріальний тиск) або якщо напади повторювались раніше та тривали довгий час.

Фармакологічна конверсія

Крім того, можна проводити кардіоверсію (відновлення нормального серцевого ритму) шляхом введення антиаритмічних препаратів. Це називається фармакологічною кардіоверсією, коли введення препаратів використовується замість електричного імпульсу. Разом з тим, ефективність цієї процедури дещо нижча від електричної кардіоверсії, триває вона довше - від однієї до 12 годин, і також проводиться в умовах стаціонару. Через венозний катетер на руці та крапельницю подаються препарати, під постійним моніторуванням артеріального тиску та частоти серцевих скорочень.

Вибір  між електричною та фармакологічною кардіоверсією залежить від медичних показань, стадії захворювання та уподобання пацієнта.

Перед тим, як проводити будь який з варіантів кардіоверсії, пацієнт повинен приймати антикоагулянти - препарати які роблять кров більш рідкою, та запобігають тромбоутворенню. Це триває, по меншій мірі, три тижні перед процедурою. Якщо пацієнт не отримував таких препаратів, обов’язково проводиться черезстравохідна ехокардіографія (обстеження), яка повинна виключити наявність будь-яких тромбів (згустки крові) всередині серця до проведення кардіоверсії. Наявність тромбів є протипоказом для електричної кардіоверсії, оскільки це може призвести до розвитку інсульту. Необхідно продовжувати прийом антикоагулянтів протягом принаймні чотирьох тижні після процедури, щоб знизити ризик розвитку інсульту. Залежно від загального ризику інсульту лікар може призначити продовжувати прийом препаратів які розріджують кров на тривалий час.

Команда фахівців клініки EuReCa в оптимальні терміни виконає всі необхідні обстеження для встановлення характеру порушення ритму серця та проведе лікування максимально ефективними методами.

Ціни в Києві

Електрична кардіоверсія 1500 грн
Фармакологічна кардіоверсія 1500 грн

 
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook