EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Телефон +38(044)33-999-03
Передзвонити
Меню Меню

Гастрит

Гастрит – це запалення слизової оболонки шлунку, яке призводить до порушення процесу травлення. Гастрит має гостру та хронічну форму. Також його класифікують за рівнем кислотності: з підвищеною, пониженою та нормальною кислотністю. 

Симптоми

Гастрит може проходити і без яскраво виражених симптомів. Найбільш характерним симптомом – є біль в області сонячного сплетіння, який може посилюватися після прийому певної їжі або ліків. Інколи посилення болю спостерігається між прийомами їжі. Крім того гастрит характеризується постійною печією, блювотою, відрижкою, здуттям живота та частим відходженням газів.

Значно тяжче визначити симптоми хронічної форми хвороби. Впродовж тривалого часу хвороба може проявлятися нерегулярним випорожненням, нальотом на язиці, швидкою втомлюваністю, бурчанням та переливами в животі між прийомами їжі, метеоризмом та діареєю або закрепами, що періодично виникають. 

Легка хронічна форма гастриту, як правило, не має великого впливу на клінічний стан пацієнта, лише на якість життя. Тяжка форма хвороби супроводжується  сонливістю, частим відходженням газів, анемією, пітливістю, посиленою перистальтикою та поганим запахом з рота. 

Діагностика

Діагностувати гастрит лікар може після проведення огляду та наступних досліджень:

  • Аналізи на виявлення бактерії Helicobacter pylori
  • Гастроскопія
  • Ренгенологічне дослідження шлунку

Якщо лікар діагностував хронічний гастрит, то додатково проводиться дослідження шлункової секреції та біопсія оболонки шлунку.

Лікування

Лікування гастриту починається з дієти (нежирна, прісна та перетерта їжа). Також хворому призначаються ліки, які обволікають стінки шлунку та знижують кислотність, і антибіотики для знищення бактерії Helicobacter pylori. Лікування може проводитися в домашніх умовах і займає приблизно 2-3 тижні. 

По закінченню курсу лікування потрібно ще раз провести гастроскопію та здати аналізи на наявність бактерії. Хворі з хронічною формою гастриту повинні знаходитися на диспансерному спостереженні та відвідувати лікаря не рідше 2-х разів на рік. 

Питання та відповіді - Які причини виникнення гастриту
- Коли потрібно звертатись до лікаря
- Природні засобі для лікування гастриту
- Поради щодо харчування при гастриті
- Поради щодо стилю життя при гастриті
- Стрес та травлення
- Профілактика гастриту

Ціни в Києві

Консультація гастроентеролога первинна450 грн
Консультація гастроэнтеролога пацієнтів, які лікувались або консультувались у клініці300 грн+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook