EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Меню Меню

Порушення обміну речовин

Aвтоімунний тиреоїдит

Автоімунний тиреоїдит (АІТ) – хронічний запальний процес аутоімунного генезу у щитовидній залозі, який супроводжується  деструкцією фолікулярних клітин щитоподібної залози (тиреоцитів). Це досить поширене захворювання, з постійною тенденцією до прогресування, яке зустрічається у 3-11% населення України.

Автоімунний тиреоїдит розвивається поступово і тривалий час пацієнтів не турбує. Найчастіше захворювання діагностують у хворих на зоб (дифузний чи вузловий) та у стані гіпотиреозу (20% випадків).

Дізнатись більше про автоімунний тиреоїдит

Надниркова недостатність

Термін «надниркова недостатність» (недостатність надниркових залоз, гіпокортицизм) об’єднує хвороби, які спричинені гіпофункцією їх кори. Доволі різноманітні клінічні прояви цих патологічних станів обумовлені виразними змінами обміну речовин, що виникають внаслідок значного зниження секреції глюкокортикоїдів (та/або, значно рідше, мінералокортикоїдів) у надниркових залозах.

Дізнатись більше про надниркову недостатність (гіпокортицизм)

Гіпопаратиреоз

Гіпопаратиреоз – захворювання, пов’язане з недостатньою продукцією паратгормону прищитоподібними залозами.

Основним проявом гіпопаратиреозу є тривалі до трьох хвилин тонічні судоми, які виникають симетрично у сгинальних групах м’язів та обумовлені підвищеною збудливістю нервово-м’язового апарату. Частіше спостерігаються судоми нижніх кінцівок. Внаслідок переважання тонусу м’язів, що згинають кінцівку, спостерігається специфічне положення верхньої кінцівки – приведена до тулуба, зігнута у ліктьовому суглобі, пальці кисті зведені, зігнуті – так звана рука акушера.

При судомах лицьових м’язів виникає зведення щелеп – тризм, губи витягнуті («риб’ячий рот»). У важких випадках спостерігаються судоми грудної клітини – зведення межреберних м’язів та м’язів діафрагми, що веде до порушення (паралічу) дихання.

Дізнатись більше про гіпопаратиреоз

Гіпотиреоз

Гіпотиреоз – синдром, розвиток якого обумовлений гіпофункцією щитовидної залози, розвивається внаслідок зменшення кількості функціональної  тканини щитовидної залози і характеризується зниженим вмістом тиреоїдних гормонів і підвищенням рівня тиротропіну у сироватці крові.  За причиною виникнення він може бути набутим та вродженим. Вроджений гіпотиреоз виникає внаслідок дефектів розвитку (аплазії або гіпоплазії) щитовидної залози. Найбільш частою причиною розвитку гіпотиреозу є йододефіцитні захворювання. У низці причин розвитку синдрому слід навести тиреоїдити, тиреоїдектомію, лікування з допомогою радіоактивних ізотопів йоду, опромінення щитовидної залози, тиреостатичну терапію, довготривале лікування надлишковими кількостями йоду, порушення біосинтезу тиреоїдних гормонів.

Дізнатись більше про гіпотиреоз

Дифузний зоб

Термін «зоб» означає збільшення розмірів щитоподібної залози, який в залежності від морфології розрізняють на дифузний, вузловий та дифузно-вузловий. Дифузний зоб (простий нетоксичний зоб) – дифузне збільшення щитовидної залози, яке часто зустрічається у місцевостях з відсутністю дефіциту йоду. Вузловий зоб характерний проявами вузлових, схожих на пухлини, утворень.

Дізнатись більше про дифузний зоб

Нецукровий діабет

Нецукровий діабет – захворювання, що проявляється поліурією (збільшення виділення сечі) при низькій питомій вазі сечі. Гіпоталамічний нецукровий діабет, або нейрогенний нецукровий діабет (центрального генезу), обумовлений порушенням синтезу, транспортування та вивільнення вазопресину - гормону, однією з основних функцій якого виступає затримка і відновлення нормального рівня рідини в організмі. Початок захворювання може бути раптовим.

Дізнатись більше про нецукровий діабет

Тиреотоксикоз

Синдром тиреотоксикозу - поняття, що включає стани, які обумовлені підвищеним вмістом тиреоїдних гормонів (вільного тироксину та трийодтироніну) у крові. Тиреоїдні гормони виробляє щитовидна залоза, вони мають суттєвий вплив на роботу організму, зокрема: стимулюють ріст, підвищують потребу клітин у кисні, тиск, частоту і силу сердечних скорочень, впливають на психічну активність тощо.

До групи тиреотоксикоз відносяться: дифузний токсичний зоб, багатовузловий токсичний зоб, токсична аденома та інші стани.

Дізнатись більше про тиреотоксикоз
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook