ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Інтенсивна терапія критичних станів і сепсису

Екстракорпоральна мембранна оксигенація (ЕКМО) - метод, що гарантує постійне підтримання параметрів газообміну (достатнє надходження кисню та видалення вуглекислого газу) з можливістю зниження пікового тиску вдиху, дихального об’єму, частоти дихань, фракції кисню в дихальній суміші у пацієнтів на штучній вентиляції легень. Таким чином, ЕКМО буквально заміщує функцію легень, на відміну від штучної вентиляції легень, та зменшує або навіть повністю нівелює її негативний вплив на легеневу тканину.

Екстракорпоральна підтримка життя (ECLS) - метод заміщення насосної функції серця, що гарантує постійне підтримання кровообігу та метаболізму органів і тканин організму. Особливість цього методу полягає в одночасному заміщенні і функції легень.

Плазмаферез – це сучасний метод швидкого та ефективного очищення крові від токсинів (як екзогенних - тих, що надійшли із зовні, так і ендогенних — тих, які утворились у самому організмі внаслідок порушення обміну речовин), який застосовується при лікуванні хвороб різних органів та систем. Іншими словами, це видалення частини плазми крові з організму.

Апарати для штучної вентиляції легень (вентилятори) найчастіше використовуються під час великих операцій, коли необхідно максимально розслабити м’язи пацієнта, що призводить також до розслаблення і дихальних м’язів і неможливості самостійного дихання у хворого (тобто під час наркозу). Звичайно, це короткотривала штучна вентиляція легень. Але крім цього вентилятори застосовують у випадках, коли самостійне дихання пацієнта не забезпечує адекватного надходження кисню до організму і видалення з нього вуглекислого газу або існуює ризик, що у пацієнта в будь-який момент може відбутись зупинка дихання. Часто це тривала штучна вентиляція легень.

Сепсис – життєво загрозлива дисфункція органів, яка викликана реакцією організму на інфекцію. Відповідно до даних Центру контролю за захворюваннями США сепсис був причиною смерті 6% від усіх пацієнтів (з 1999 по 2014 рр.), а витрати на лікування таких пацієнтів сягають 1 млрд. $ США щорічно. Розвиток сепсису характеризується значною смертністю, що становить 40-80% залежно від важкості.

Системний кандидоз – інвазивна інфекція (така що, проникає через зовнішні оболонки організму), яка викликана видами грибів роду Candida. Незважаючи на те, що протягом останніх років досягнутий значний прогрес у лікуванні цієї інфекції, вона залишається однією з найбільших (посідає 3-4 місце) причин смертності та захворюваності через госпітальні інфекції (ті, які виникли під час перебування пацієнта у лікарняному закладі), яка сягає 47% або навіть більше у випадку розвитку септичного шоку.




© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook