EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Телефон +38(044)33-999-03
Передзвонити
Меню Меню

Нестабільна стенокардія

Нестабільна стенокардія це серйозне ускладнення ішемічної хвороби серця, яке може призвести до інфаркту міокарда або навіть до раптової смерті. Нестабільна стенокардія виникає внаслідок поглиблення порушення кровообігу в артеріях, які забезпечують киснем міокард.

Симптоми нестабільної стенокардії

При нестабільній стенокардії виникає сильний стискаючий біль в ділянці серця, і цей біль може поширюватися за грудиною та віддавати в ліве плече, руку та шию. Внаслідок нестачі кисню може з’явитися запаморочення, шкіра стає блідою, а пульс стає частішим і слабшим. Головною ознакою нестабільної стенокардії є виникнення таких симптомів вперше або посилення (чи почастішання) симптомів, які спостерігались раніше. Також напади можуть виникати навіть тоді, коли хворий знаходиться в стані спокою або під час сну.

Діагностика нестабільної стенокардії

При діагностиці нестабільної стенокардії лікарі клініки EuReCa беруть до уваги загальну клінічну картину захворювань, та застосовують наступні обов’язкові (відповідно до рекомендацій) методи обстеження:

  • ЕКГ
  • Ехокардіограма (УЗД серця з векторним аналізом) дає можливість не тільки виявити ознаки ішемії міокарду, але й встановити яка саме коронарна артерія «відповідальна» за ішемію
  • Експрес-аналіз (всього кілька хвилин) тропоніну дозволить диференціювати нестабільну стенокардію від гострого інфаркту міокарду
  • За показаннями проводять коронарну ангіографію.

Лікування нестабільної стенокардії

При нестабільній стенокардії пацієнта негайно госпіталізують та забезпечують суворий постільний режим.

В першу чергу пацієнтові вводяться знеболювальні препарати, антиагреганти та антикоагулянти (для розрідження крові). Також застосовуються нітрати, для розширення коронарних артерій. Пацієнтові призначаються бета-блокатори та антагоністи кальцію, для того щоб зменшити потребу міокарду в кисні.

Залежно від перебігу нестабільної стенокардії та результатів коронарної ангіографії приймається рішення про проведення лише медикаментозної терапії або хірургічного лікування (коронарна ангіопластика зі стентуванням) або коронарне шунтування.

Ціни в Києві

ЕКГ (заключення лікаря) 130 грн
Консультація кардіолога первинна450 грн
Консультація кардіолога пацієнтів, які лікувались або консультувались у клініці300 грн
УЗД сегментарної скоротливості ЛШ серця та векторний аналіз ЕхоКГ 650 грн
488 грн - за попереднім записом

Додаткова інформація

Інфаркт міокарда

Стабільна стенокардія

Гостра серцева недостатність

Ішемічна хвороба серця
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook