EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Меню Меню

Зоб

Термін «зоб» означає збільшення розмірів щитоподібної залози, який в залежності від морфології розрізняють на дифузний, вузловий та дифузно-вузловий.

Дифузний зоб (простий нетоксичний зоб) – дифузне збільшення щитовидної залози, яке часто зустрічається у місцевостях з відсутністю дефіциту йоду.

Вузловий зоб характерний проявами вузлових, схожих на пухлини, утворень.

В залежності від регіону, розрізняють: ендемічний зоб - такий, що пов'язаний з недостатністю йоду у воді, землі, продуктах харчування окремих ендемічних регіонів; та спорадичний зоб - який спостерігається в неендемічних регіонах.

Виникнення зобу пов’язують з можливим впливом одноманітного неповноцінного харчування, особливе значення має дефіцит у їжі білків та вітамінів. Деякі продукти харчування вміщують речовини, що виявляють зобогенний вплив (зокрема струмогени - продукти, що блокують транспорт йодидів у щитоподібній залозі, вміщуються у фасолі, брукві, моркві, кольоровій капусті та т. і.). Антисанітарні побутові умови, інфекції та інтоксикації також впливають на частоту виникнення захворювання.

Слід зазначити що дифузний зоб часто зустрічається у членів однієї сім’ї, таким чином можна говорити про сімейний характер цієї патології. Можливими факторами розвитку спорадичного зобу також є генетична блокада синтезу тиреоїдних гормонів, які не виявляються з допомогою існуючих методів дослідження, аутоімунні механізми. Функція щитовидної залози не змінена.

Симптоми

Клінічна картина включає місцеві та загальні симптоми, які залежать від ступеня збільшення щитовидної залози та її функціональної активності. Скарги хворих зводяться до відчуття слабкості, підвищеної втомлюваності, головного болю, болів у області серця, непостійні диспепсичні явища. При збільшенні зобу та здавлювання близько розташованих органів виникають скарги на відчуття тиску  у області шиї, що більш виражене у положенні лежачи, утруднене дихання, пульсуючий головний біль, порушення ковтання. Дифузний зоб характеризується рівномірним збільшенням щитовидної залози при відсутності локальних ущільнень.  За характером функції залози прийнято розділення на гіпер-, гіпо- та еутироїдні форми.  До ускладнень при зобі відносяться наслідки стиснення близько розташованих нервів та судин, розвиток серцево-судинних порушень.

Діагностика

Дослідження в крові рівнів вільного та загального тироксину, трийодтироніну, тиротропіну, антитіл до тиреоїдної пероксидази, анти-мікросомальної фракції щитовидної залози, тироглобуліну, ультразвукового дослідження щитовидної залози.


Додаткова інформація

Дифузний зоб

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Зворотній дзвінок
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook