ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Терапевт

Розвиток медицини призводить до появи нових спеціальностей. Якщо згадати історію, то першим розподілом на спеціальності було відокремлення стоматологів. Потім відбулось розділення лікарів на «хірургів» та «терапевтів» - фахівців з внутрішніх хвороб. У XX ст. процес появи нових медичних спеціальностей набрав обертів: від хірургії відокремилась анестезіологія, в терапії з’явилась низка фахівців нових спеціальностей — кардіологи, нефрологи, пульмонологи та ін., в хірургії — торакальні хірурги, кардіохірурги та ін.

У ХХІ ст. процес не зупинився. Почали з’являтись субспеціальності (тобто спеціалізація у спеціальностях). Наприклад, аритмологія або онкогематологія. Анестезіологія розділилась на власне анестезіологію та інтенсивну терапію. Постійно з’являються нові напрямки, як наприклад, онкокардіологія, онконефрологія, інтенсивна нефрологія. Власне їх поява обумовлена тим, що одного вузького спеціаліста замало для лікування пацієнтів з важким захворюванням та супутніми захворюваннями.

Поява нових спеціальностей обумовлена накопиченням великої кількості знань у відповідних галузях, що вимагає цілковитого занурення у спеціальність, але це має і негативні наслідки. Таке подрібнення призводить до зосередженості лікаря на захворюваннях органів «своєї» системи та слабким знанням сучасних підходів до діагностики (і тим більше лікування) хвороб інших внутрішніх органів. 

Насправді не такою вже рідкісною є ситуація, коли пацієнт самостійно звертається до вузького спеціаліста і отримує відповідь, що у нього немає захворювання того чи іншого органу. З одного боку це добре, і з іншого — людина просто не знає, до кого звертатись далі? Адже, наприклад, задишка може бути ознакою захворювання серця, легень, нирок, крові, печінки та інших органів. Відповідь — до лікарів, які надають первинну допомогу — лікарів загальної практики, терапевтів та педіатрів (згідно Наказу МОЗ України № 646 від 5.10.2011 р.)

Ці лікарі може й не знають усіх новітніх тенденцій у лікуванні всіх хвороб внутрішніх органів (хоча зазвичай мають досить глибокі знання в 1-2 з «улюблених» терапевтичних спеціальностей), але їх завданням, крім лікування найбільш розповсюджених гострих захворювань, є визначити яка система органів є ураженою і встановити попередній діагноз - тобто звузити коло пошуку і направити пацієнта до дійсно необхідного йому фахівця. Зрозуміло, що для цього він призначає додаткове обстеження, яке у більшості випадків є необхідним. Більше того, додаткове обстеження включає ті методи та аналізи без яких якісна консультація вузького спеціаліста просто неможлива. Адже за їх відсутності справжній фахівець все одно їх призначить і попросить прийти на повторну консультацію після дообстеження.

До цього додається важкість запису на прийом до вузького спеціаліста через його завантаженість. Внаслідок чого пацієнт може згаяти багато часу потрапляючи «не до тих» спеціалістів, очікуючи запису до них, потім виконуючи додаткові обстеження для повторної консультації.

Саме тому, у всьому світі терапевт або лікар загальної практики є тим лікарем, з яким пацієнт контактує найперше. Адже він не тільки має ту широту знань, яка дозволяє визначити на що саме хворіє людина, але й є доступним у самий найближчий час.

Іншим важливим завданням лікаря-терапевта є надання невідкладної допомоги та виявлення пацієнтів, яких необхідно госпіталізувати. Таким чином, у випадку необхідності, терапевт прискорює потрапляння пацієнта на консультацію до вузького спеціаліста (шляхом рекомендації до госпіталізації або за допомогою телемедицини).

У більшості випадків терапевт-лікар загальної практики, що співпрацює з клінікою EuReCa, спостерігає за пацієнтами з хронічними захворюваннями з легким та неускладненим перебігом і у випадку розвитку ускладнень або погіршення стану направляє або вимагає невідкладної консультації необхідного «вузького спеціаліста» клініки. Адже відомо, що на звертання колег, які одразу можуть повідомити всю необхідну інформацію, лікарі відкликаються швидше.

Незамінною функцією терапевта клініки EuReCa є координація роботи мультидисциплінарної команди лікарів з лікування пацієнтів з ураженням кількох органів. У більшій мірі саме він відповідальний за узгодженість дій мультидисциплінарної команди  (залучення всіх необхідних фахівців, повноту їх спілкування, узгодженість лікування та ін.).

Що лікує терапевт

  • діагностує та лікує найбільш розповсюджені гострі захворювання
  • проводить необхідні обстеження перед консультацією та направляє пацієнта до «вузького спеціаліста»
  • здійснює спостереження за пацієнтом з хронічним захворюванням, що має легкий або помірний ступінь важкості та виконує рекомендації лікаря-спеціаліста і, за необхідності, консультується з ним або направляє до нього пацієнта
  • вчасно діагностує ускладнення хронічних захворювань та направляє до відповідного спеціаліста
  • визначає необхідність невідкладної консультації лікаря-спеціаліста та забезпечує її
  • визначає показання до госпіталізації за невідкладними показаннями
  • надає невідкладну допомогу
  • проводить профілактику розвитку хронічних захворювань та їх ускладнень у пацієнтів, які мають фактори ризику їх розвитку
  • формує та координує роботу мультидисциплінарної команди клініки EuReCA для лікування пацієнтів з важкими супутніми захворюваннями

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.


Твердохліб Христина Леонідівна
Твердохліб Христина ЛеонідівнаЛікар-терапевт, лікар ультразвукової діагностики. Заступник медичного директора з амбулаторної допомоги. Співавтор двух наукових статей
9 років досвіду© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook