ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

П’ять частих причин депресії, коли антидепресанти та психотерапія не потрібні

П’ять частих причин депресії, коли антидепресанти та психотерапія не потрібні

Якщо людина зі скаргами на втому, відчуття провини, нікчемність, дратівливість, безсоння, зниження апетиту, втрату інтересу до звичайних занять, постійну засмученість, тривожність або навіть на думки про суїцид звернеться до лікаря, який ретельно систематизує симптоми не перевантажуючи себе запитанням «чому?», то «отримає» діагноз — депресія. Однак, ці симптоми можуть спостерігатись при багатьох захворюваннях, які не потребують призначення антидепресантів чи психотерапії. Більше того, часто фізичні причини депресивних станів можна усунути без застосування медикаментів. Нижче, топ 5 станів, які можуть призводити до депресії.

Дефіцит вітаміну D

Перед тим, як призначати антидепресанти обов’язково необхідно перевірити рівень вітаміну D у крові пацієнта. Дослідження 2009 року встановило, що до 75% підлітків та дорослих мають дефіцит цього важливого вітаміну. Систематичний огляд 14 досліджень продемонстрував, що   низький рівень вітаміну D крові пов’язаний з розвитком депресії.

Джерело вітаміну D — сонячне світло. Однак, через ті або інші причини не всі люди отримують його достатньо. Вихід — збільшення його надходження з їжею або вживання, в якості добавки.

До якого лікаря звернутись: терапевт

Зневоднення

Більшість людей вживають рідину, коли відчувають спрагу. Хоча, очевидно, що її появі передує дегідратація (зневоднення) на 1-2%, за науковими даними. Два дослідження проведені в Університеті Коннектикута показали, що навіть помірне зневоднення призводить до змін настрою людини.

До якого лікаря звернутись: терапевт

Гіпоглікемія

Гіпоглікемія — зниження рівня глюкози (цукру) крові — виникає і проявляється відчуттям голоду. Голод в свою чергу є простим вродженим сигналом стресу, який у людей схильних до депресії проявляється змінами настрою.
Більшість людей зі значними коливаннями рівня глюкози крові мають інсулінорезистентість (передвісник цукрового діабету ІІ типу). Хороша новина — при цьому стані прості зміни дієти призводять до зникнення симптомів.

До якого лікаря звернутись: ендокринолог та при потребі дієтолог

Гіпотиреоз

Гіпотиреоз — зниження функції щитовидної залози — чи не найбільш поширена причина депресії. Його ознаками є відчуття виснаженості, нікчемності, дратівливості, неможливість прийняти рішення тощо. Досвідченому фахівцю неважко діагностувати цю хворобу, але проблема полягає в тому, що увага лікарів часто хибно зосереджується лише на одному гормоні щитовидної залози ТТГ, який, при цьому захворюванні, може бути в нормі.

До якого лікаря звернутись: ендокринолог

Непереносимість їжі

Більшість людей вважають непереносимість їжі чимось пов’язаним з діарею, кропивницею чи набряком. Мало кому спадає на думку, що причинами суїцидальних думок може бути нещодавно з’їдений бутерброд. Теоретичною основою впливу їжі на настрій є гіпотеза, що продукти можуть викликати запалення різних органів організму. Майже так само, як токсини. А зміна настрою — наслідок запалення речовини головного мозку. Тобто, продукт у одних людей викликає алергічну реакцію (алергічне запалення) шкіри у вигляді кропивниці, а у інших — зміни у головному мозку і розлади настрою.

До якого лікаря звернутись: дієтолог

Висновок

У разі виникнення безпричинних перепадів настрою, тривожності, безсоння, депресії, зниження апетиту, не поспішайте експериментувати з  антидепресантам та збирати рекомендації на психотерапевтів. Першим кроком необхідно звернутись до лікаря, якщо є сумніви – проконсультуйтесь з терапевтом, він призначить необхідні аналізи і при потребі направить до вузькопрофільного спеціаліста.

 

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook