ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Зростання ризику виникнення фібриляції передсердь із збільшенням тривалості робочого дня

Зростання ризику виникнення фібриляції передсердь із збільшенням тривалості робочого дня

Працівники, робочий час яких триває 55 год. на тиждень мають на 40% вищий ризик появи фібриляції передсердь порівняно з тими, хто працює по 35-40 год. на тиждень. Про це свідчать результати десятеричного дослідження, яке включало понад 85 000 досліджуваних у 8 країнах Європи.

При цьому, відносний ризик розвитку фібриляції передсердь після корекції на інші фактори способу життя таких як: вік, стать, соціально-економічний стан, ожиріння, фізичне навантаження на дозвілля, куріння та ризиковане вживання алкоголю; практично не змінився -1,41 (95 % ДІ 1,13-1,80, P=0,003).

При цьому, 10 з 9 випадків фібриляції передсердь виникали у людей, які не мали супутніх серцево-судинних захворювань. Це підтверджує гіпотезу, що підвищений ризик, ймовірно, відображає вплив подовженого робочого часу.

Підвищений додатковий ризик на 40% є важливою небезпекою для людей, які вже мають високий загальний ризик розвитку серцево-судинних захворювань внаслідок інших факторів ризику, таких як вік, чоловіча стать, діабет, підвищений артеріальний тиск, високий рівень холестерину, надмірна вага, куріння та фізична бездіяльність або життя із серйозним серцево-судинним захворюванням. Для здорової молодої людини, при незначній кількості таких факторів ризику, абсолютний підвищений ризик фібриляції передсердь, пов'язаний з тривалим робочим часом, буде невеликим.

Професор Міка Ківімакі, керівник дослідження «Whitehall II» від Департаменту епідеміології в Університетському коледжі Лондона (Великобританія), який очолював дослідження, зауважив:
«Ці дослідження виявили, що довготривалий робочий день підвищує ризик миготливої аритмії, найбільш поширеної серцевої аритмії. Це може бути одним з механізмів, який пояснює причини раніше спостережуваного підвищення ризику нападу в довготривалі робочі години. Миготлива аритмія, як відомо, сприяє розвитку інсульту, а також інших несприятливих наслідків для здоров'я, таких як серцева недостатність та інсульт».

Long working hours as a risk factor for atrial fibrillation: a multi-cohort study
Mika Kivimäki et al.
European Heart Journal (2017) 0, 1–8


Додаткова інформація

Покращення діагностики фібриляції передсердь може зменшити частоту інсультів

Часті питання: Аритмія

Фібриляція передсердь

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook