ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Чому EuReCa
Використовується весь арсенал сучасних методів лікування ожиріння
Акцент на немедикаментозному і неінвазивному лікуванні (дієта та фізичне навантаження)
У важких випадках проводиться фармакологічна терапія та підготовка до баріатричної хірургії
Висока ефективність — швидка втрата ваги за рахунок жиру, а не м’язів (93% пацієнт досягають цілі протягом 3 місяців)
Тривалий ефект (понад 80% пацієнтів утримають вагу більше 1 року)
Використання безпечних добре перевірених дієт та засобів

Лікування ожиріння

Лікування ожиріння починається з комплексної зміни способу життя (тобто дієти, фізичної активності, зміни харчової поведінки), яка повинна включати самоконтроль споживання калорій і фізичної активності, постановку цілі (ваги, яку необхідно досягнути), регулювання поведінки стимулами та профілактику рецидивів.

Як і при всіх хронічних захворюваннях, ефективне лікування ожиріння ґрунтується на партнерстві між високомотивованим пацієнтом і медичною командою, яка може включати лікаря, дієтолога, психолога або психіатра, фізіотерапевтів та фізкультурників та інших фахівців залежно від супутніх захворювань конкретного пацієнта.

Відповідно до рекомендацій Товариства ендокринологів (2015) лікування ожиріння включає дієту, фізичні вправи та зміну поведінки при ІМТ 25 кг/м2 та вище. Ці методи доповнюються медикаментозним лікуванням направленим на зменшення ваги при ІМТ вище 30 кг/м2 (за наявності супутньої патології — вище 27 кг/м2). Баріатричну хірургію рекомендовано застосовувати при ожирінні з ІМТ понад 40 кг/м2 (за наявності супутньої патології — вище 35 кг/м2). Про наявність супутнього захворювання свідчить, навіть щось одне з наступного: гіпертонія, дисліпідемія, цукровий діабет 2 типу або обструктивне апное уві сні.

Цілі втрати ваги

Загалом, маса тіла і відсоток жирової тканини досить суворо регулюються організмом. Це і обумовлює складність втрати ваги і робить важливим постановку реалістичних цілей щодо її зниження. Визнання цієї проблеми і цінності навіть скромної втрати ваги призвело до зміни парадигми медичного лікування ожиріння з мети масивної втрати ваги на досягнення можливої ваги при одночасному усуненні пов'язаних з ожирінням супутніх захворювань.

Очевидно, що цільове зниження ваги встановлюється індивідуально для кожного пацієнта. Однак, навіть втрата ваги на 2-5% пов’язана із клінічно значущим позитивним впливом на здоров’я за даними Американської асоціації кардіологів та Товариства по боротьбі із зайвою вагою. Цілком прийнятною вважається втрат ваги 0,5 - 1 кг за тиждень.

Підтримка втрати ваги

Дані Національного реєстру контролю ваги свідчать, що успішність у підтриманні досягнутого зниження ваги пов’язане наступним факторами: самоконтроль ваги, дотримання раціону з низьким вмістом жирів, щоденна фізична активність становить близько 60 хвилин, мінімальний сидячий «екранний час» (час проведений за монітором) іспоживання більшості страв вдома

Чоловік, 37 років
Фаза 0: вага - 95 кг.
Призначено кето дієту.
5 тиждень: вага - 80 кг.
8 тиждень: вага - 76 кг.

Дієтотерапія ожиріння

Збалансовані низькокалорійні дієти і дієти з зменшеним розміром порцій - це ті види дієт, які дієтологи та інші фахівці з контролю ваги найчастіше призначають. Хоча ці дієти корисні для короткострокової втрати ваги, жодна з них не пов’язана з надійною стійкою втратою ваги.

Дослідження зональної дієти, дієт Орніша і Аткінса, типової збалансованої дієти з обмеженням калорій виявило, що всі вони мають однаковий вплив на вагу. Певною мірою це пов’язано з тим, що необхідно дуже дотримуватись деяких з них (наприклад, дієтам Орніша і Аткінса) тривалий час. Тим не менше, через 1 рік спостереження дослідники не спостерігали значних відмінностей у втраті ваги серед послідовників цих чотирьох дієт. 

Інше дворічне дослідження показало, що дієти з низьким вмістом вуглеводів і жирів однаково ефективні для зниження ваги. Разом з цим, більш стійка втрата ваги досягається при дієті з низьким вмістом жирів, але не вуглеводів. І, навпаки, зменшення факторів ризику серцево-судинних біль виражене при дієтах з низьким вмістом вуглеводів, а не жирів.

Медикаментозна терапія ожиріння

Медикаментозна терапія ожиріння є доповненням дієтотерапії та зміни способу життя і не повинна застосовуватись у вигляді монотерапії, тобто єдиного методу лікування. Більше того, оскільки всі ліки за своєю природою несуть більший ризик, ніж дієта і фізичні вправи, фармакологічну терапію слід застосовувати тільки у випадках, коли очікувана користь виправдовує ризик.

Існує відносно мало ліків для лікування ожиріння. Управлінням з контролю за продуктами і ліками США (FDA) для тривалого лікування ожиріння схвалено такі засоби: орлістат, лоркасерин, комбінації фентерміну і топірамату з розширеним вивільненням, і фіксована комбінація доз бупропіону і налтрексону. Як правило, ці препарати призначають пацієнтам з ІМТ більше 30 кг/м2 або більше 27 кг/м2 за наявності супутньої патології (наприклад, діабет, гіпертонія). 

Як правило, відповідь на медикаментозну терапію ожиріння оцінюють на 12 тижні лікування. У випадку, якщо втрата ваги становить менше 5% лікування фармакологічними засобами зазвичай припиняють, оскільки мало ймовірно, що воно призведе до тривалої і значущої втрати ваги.

Небезпеку становлять, несхвалені регуляторними органами засоби (інколи «біодобавки») для схуднення, які часто рекламують на веб-сайтах і роздрібних магазинах. Такі засоби часто містять добавки неоголошені у складі, які можуть становити небезпеку. Так, у 2015 році у США заборонили використання амфетинових стимулюючих речовин у добавках (іноді позначених як acacia rigidula).

Хірургічне лікування ожиріння

Баріатричних хірургія - хірургічне лікування ожиріння  - єдиний доступний методом лікування пацієнтів з патологічним ожирінням і супутніми захворюваннями, який пов'язаним з клінічно значущою і відносно стійкою втратою ваги. До недоілків методу належить висока вартість лікування, оскільки вимагає спеціального обладнання та кваліфікованого хірурга. 

Баріатричні втручання можуть проводитись пацієнтам з ІМТ більше 40 кг/м2 (або вага на 45 кг вище ідеальної ваги, визначеної за віком і статтю). У хворих з ІМТ 35-40 кг/м2, барітрична хірургія може розглядатись, як варіант лікування, у випадку наявності хоча б однієї супутньої ожирінню патології. З іншого боку, для успішної баріатричного втручання важливо, що б перебіг супутніх захворювань не був нестабільним (тобто адекватно лікувався).

Відомо, що після баріатричної хірургії покращується перебіг таких наслідків ожиріння, як апное уві сні, цукровий діабет 2 типу, артеріальної гіпертензії, дихальної недостатності та астми, дисліпідемії, остеоартрозу та ін.

Найбільш поширеним баріатричними втручаннями є: шунтування шлунка з гастроеюноанастомозом,регульований бандаж шлунку, рукавна резекція шлунку, вертикальна рукавна резекція шлунку, горизонтальна гастропластика, вертикальна стрічкова гастропластика, процедури з «вимкнення» дванадцятипалої кишки, біліопанкреатичне шунтування.

Програма «Лікування ожиріння»

При лікуванні ожиріння важливо не тільки позбавитись надлишкової ваги, але і утримати результат. Наш досвід показав, що індивідуальні програми втрати ваги, розроблені вузькопрофільними фахівцями є більш успішними ніж програми втрати ваги, які базуються лише на рекомендаціях сімейного лікаря або самостійних зусиллях пацієнта.

Ми радимо використовувати тримісячну програму корекції ваги, оскільки саме цього терміну зазвичай достатньо не тільки для отримання видимого результату, а й для формування нових звичок харчування.

Фармакологічна терапія та баріатрична хірургія рекомендується лише у важких випадках і тільки в комплексі з харчовою терапією.


ОГЛЯД
Попередній огляд лікарем, при потребі збирається команда, до якої може увійти лікар, який направив пацієнта
Записатись на прийом
ОБСТЕЖЕННЯ
Призначення тільки необхідних дообстежень, пройти які пацієнт може в т.ч. за місцем проживання
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Встановлення діагнозу, призначення програми лікування. Особисто або віддалено (телемедично)
ЛІКУВАННЯ
Пройти лікування пацієнт може в будь-якій клініці на вибір, в т.ч. за місцем проживання

Ціни в Києві

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
грн
ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ
грн
Аналізи
КДЛ №45 "Діагностика причин ожиріння - максі" (ТТГ, НвА1с, С-пептид, індекс НОМА, лептин)1 232
Збалансоване харчування
Складання персональної лікувальної дієти (за меню на 1 день)506
Складання персональної дієти. Меню на 7 днів (включає консультацію дієтолога)4 312
3 542
Програма «Лікування ожиріння» (включає стандартну консультацію та супровід дієтолога протягом трьох місяців)2 972
Консультації
Консультація дієтолога (очно або телемедично, включає складання стандартного рекомендованого меню)770
Супровід дієтолога (включає необмежену кількість консультацій протягом одного місяця)734
Консультація ендокринолога600400
для зареєстрованих
або
за направленням лікаря

Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.




© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook