ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Амбулаторний моніторинг рівня глюкози

Що таке професійний тривалий моніторинг глікемії

Тривалий онлайн моніторинг рівня глюкози (CGMS) – це метод контролю ефективності лікування цукрового діабету за допомогою спеціального сенсору, який вводиться під шкіру та вимірює рівень глюкози кожні 5 хвилин (288 разів за добу) протягом 6 днів. Потім інформація переноситься на комп'ютер, формується графічний звіт, який математично оброблюється та переглядається лікарем. На основі отриманих даних лікар-ендокринолог дає відповідні рекомендації та, за необхідності, коригує лікування.

Кому потрібно відстежувати рівень глюкози в крові

У хворих на цукровий діабет (І і ІІ типу) ефективність лікування і ступінь компенсації діабету оцінюється за рівнем глікемії (тобто концетрацією глюкози в крові). Визначення рівня глюкози за допомогою біохімічного аналізу крові (капілярної, з пальця, - за допомогою портативного глюкометра або венозної - у лабораторії) дає уявлення лише про рівень глюкози в момент взяття зразка (норма натще - 3,3 - 5,5 ммоль/л). Визначення глікозильованого гемоглобіну (HbA1c) - який у хворого на цукровий діабет повинен бути нижче 7% - дає уяву про те, яким є середній рівень глікемії упродовж тривалого проміжку часу (за останні 3 місяці). Проте, ні визначення концентрації глюкози крові, ні глікованого гемоглобіну не дає уяви про розмах змін рівня глюкози (від мінімальних, що особливо небезбечно, до максимальних) протягом доби. Таку інформацію дає лише тривалий моніторинг глікемії.

Тривалий онлайн моніторинг глікемії дозволяє виявити коливання рівня глюкози крові, які не можуть бути виявлені простим визначенням рівня глюкози (банально пропущені) або вимірюванням глікозильованого гемоглобіну (HbA1c).

Це особливо важливо для діагностики безсимптомної гіпоглікемії - низького рівня глюкози крові, який призводить до серцево-судинних ускладнень і є основною причиною смертності, для виявлення прихованої гіперглікемії після вживання їжі, підвищення якості контролю рівня глюкози та зниження ризику макросомії під час вагітності.

Відповідно до чинних рекомендацій Товариства Ендокринологів тривалий он-лайн моніторинг глікемії рекомендований хворим на цукровий діабет І або ІІ типу, які мають рівень глікованого гемоглобіну (HbA1c) поза цільовими межами або бажають покращити контроль рівня глюкози, оскільки його застосування дозволяє знизити частоту гіпоглікемії у 4-5 разів.

(Diabetes Technology—Continuous Subcutaneous Insulin Infusion Therapy and Continuous Glucose Monitoring in Adults: An Endocrine Society Clinical Practice Guideline A. L. Peters (chair) et al. J Clin Endocrinol Metab 101: 3922–3937, 2016).

 

Як це відбувається?

Перший крок — встановлення сенсору глюкози під шкіру та під’єднання пристрою. Це займає всього кілька хвилин і є безболісним.

Другий крок — пацієнт носить пристрій протягом 2-6 діб. Пристрій зручний - компактний та водонепроникний. Необхідно брати лише 4 проби крові з пальця для визначення глюкози та вести щоденник.

Останній крок — перенесення даних з пристрою до комп’ютеру, отримання результатів аналізу та рекомендацій лікаря.

Ціни в Києві

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
грн
ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ
грн
Ендокринологія
Професійний тривалий онлайн моніторинг глікемії (CGMS) з консультацією лікаря-ендокринолога за результатами моніторингу2 500

Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою


Додаткова інформація

Дієта при діабеті

Кетогенна дієта при діабеті другого типу/ожиріння

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.




© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook