ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Інфаркт міокарда

Гострий інфаркт міокарда – форма гострої ішемічної хвороби серця, яка характеризується некрозом (загибеллю) кардіоміоцитів (клітин серцевого м’яза) внаслідок гострої ішемії міокарда. 

Симптоми

Основним симптомом ішемії міокарда є розвиток ангінозного болю - відчуття сильного стиснення та важкості за грудиною та/або в епігастральній ділянці. Біль зазвичай іррадіює (віддає) в ліву руку, ліве плече, лопатку, шию. Рідше - в обидві руки та плечі, міжлопатковий простір, нижню щелепу, епігастральну ділянку. Інколи біль може іррадіювати тільки в праву руку та плече, іноді в ліву ногу, яєчко. Біль буває інтенсивний - "кинжальний", роздираючий, пекучий. Больові відчуття протікають хвилеподібно періодично зменшуючись, але не припиняються повністю. Часто біль супроводжується відчуттям неспокою, збудження, страхом смерті. Початок болю раптовий, триває від 20 хвилин та більше. Прийом препаратів нітратів не знімає біль повністю, але може його послабити. У пацієнтів старшого та похилого віку, жінок та хворих на ЦД типовий ангінозний біль спостерігається рідко.  Можуть спостерігатися абдомінальний (біль в епігастральній ділянці, нудота, блювота, вздуття живота), аритмічний (перебої в ритмі серця, тахікардія, слабість), цереброваскулярний (головний біль, запаморочення, втрата свідомості), астматичний (задуха, кашель) варіанти. Зустрічається також безсимптомна форма, що може проявлятися швидкою втомою, слабістю, прискореним серцебиттям, відчуттям страху та неспокоєм. 

Діагноз гострого інфаркту міокарда встановлюється при наявності підвищеного рівня біомаркерів пошкодження міокарда та хоча б одного з наступного симптомів ішемії міокарда:

  • змін на ЕКГ (сегменту ST, появи ознак блокади лівої ніжки пучка Гіса, появи патологічного зубця Q);
  • появою ознак втрати життєздатного міокарда або порушення його скоротливості за данимим візуалізуючих методів;
  • виявлення внутрішньокоронарного тромбу.

Типи гострого інфаркту міокарда

Залежно від обставин розвитку розрізняють:

1 тип – гострий інфаркт міокарда внаслідок атеросклеротичного ураження коронарних артерій (судин, що кровопостачають серцевий м’яз), яке призводить до їх закупорки тромбом. 

2 тип – гострий інфаркт міокарда внаслідок інших причин ніж нестабільність атеросклеротичної бляшки, які призводять до дисбалансу між потребами міокарда в кисні та можливостями його постачання. Механізми розвитку гострого інфаркту міокарда 2 типу включають спазм коронарних артерій, їх ендотеліальну дисфункцію, тахі- і брадіартимії, анемію, дихальну недостатність, гіпотензію та важку гіпертензію та дію фармакологічних препаратів та токсинів.

3 тип інфаркту міокарда – інфаркт міокарда, який призвів до смерті до можливості визначення біомаркерів ушкодження серця.

4 і 5 типи – інфаркт міокарда пов’язаний з проведення черезшкірного коронарного втручання або коронарного шунтування, відповідно.

Відповідно до особливостей ЕКГ-картини гострий інфаркт міокарда поділяють на інфаркт міокарда з або без підйому сегменту ST. Таке розділення обумовлено тим, що ці розбіжності свідчать про глибину ураження серцевого м’язу, що відбивається на прогнозі захворювання та особливостях лікування.

Відповідно до даних електрокардіографії виділяють дві групи пацієнтів:

Пацієнти з гострим болем у грудній клітці та підйомом сегменту ST на ЕКГ, що триває більше 20 хв – гострий коронарний синдром з підйомом сегменту ST, що у більшості випадків свідчить про повну оклюзію (закриття) однієї або більше коронарних артерій і майже завжди призводить до розвитку гострого інфаркту міокарду з підйомом сегменту ST (STEMI);

Пацієнти з гострим болем у грудній клітці без тривалого підйому сегменту ST на ЕКГ. При чому, картина можливих змін на ЕКГ включає не тільки підйом, але й депресію (зниження) сегменту ST, інверсію зубця Т, його сплощення або псевдонормалізацію. Інколи, зміни на ЕКГ взагалі відсутні. Такий стан називається гострим коронарним синдромом без підйому сегменту ST і у більшості пацієнтів може призводити до розвитку гострого інфаркту міокарду без підйому сегменту ST (NSTEMI).

Питання та відповіді - Що викликає гострий інфаркт міокарда
- Які фактори збільшують ризик виникнення гострого інфаркту міокарда
- Як діагностують інфаркт міокарда
- Як запобігти інфаркту міокарда

ОГЛЯД
Попередній огляд лікарем, при потребі збирається команда, до якої може увійти лікар, який направив пацієнта
Записатись на прийом
ОБСТЕЖЕННЯ
Призначення тільки необхідних дообстежень, пройти які пацієнт може в т.ч. за місцем проживання
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Встановлення діагнозу, призначення програми лікування. Особисто або віддалено (телемедично)
ЛІКУВАННЯ
Пройти лікування пацієнт може в будь-якій клініці на вибір, в т.ч. за місцем проживання

Ціни в Києві

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
грн
ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ
грн
Електрокардіографія (ЕКГ)
ЕКГ (заключення лікаря) 130
ЕКГ (без заключення лікаря) 80
Консультації
Консультація кардіолога600450
для зареєстрованих
або
за направленням лікаря
Ультразвукова діагностика (УЗД)
УЗД сегментарної скоротливості ЛШ серця та векторний аналіз ЕхоКГ 650

Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою


Додаткова інформація

Гостра серцева недостатність

Стабільна стенокардія

Нестабільна стенокардія

Ішемічна хвороба серця

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.




© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook