EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Телефон +38(044)33-999-03
Передзвонити
Меню Меню

Інфаркт міокарда

Гострий інфаркт міокарда – форма гострої ішемічної хвороби серця, яка характеризується некрозом (загибеллю) кардіоміоцитів (клітин серцевого м’яза) внаслідок гострої ішемії міокарда. 

Діагноз гострого інфаркту міокарда встановлюється при наявності підвищеного рівня біомаркерів пошкодження міокарда та хоча б одного з наступного:

  • симптомів ішемії міокарда;
  • змін на ЕКГ (сегменту ST, появи ознак блокади лівої ніжки пучка Гіса, появи патологічного зубця Q);
  • появою ознак втрати життєздатного міокарда або порушення його скоротливості за данимим візуалізуючих методів;
  • виявлення внутрішньокоронарного тромбу.

Основним симптомом ішемії міокарда є розвиток ангінозного болю - відчуття сильного стиснення та важкості за грудиною та/або в епігастральній ділянці. Біль зазвичай іррадіює (віддає) в ліву руку, ліве плече, лопатку, шию. Рідше - в обидві руки та плечі, міжлопатковий простір, нижню щелепу, епігастральну ділянку. Інколи біль може іррадіювати тільки в праву руку та плече, іноді в ліву ногу, яєчко. Біль буває інтенсивний - "кинжальний", роздираючий, пекучий. Больові відчуття протікають хвилеподібно періодично зменшуючись, але не припиняються повністю. Часто біль супроводжується відчуттям неспокою, збудження, страхом смерті. Початок болю раптовий, триває від 20 хвилин та більше. Прийом препаратів нітратів не знімає біль повністю, але може його послабити. У пацієнтів старшого та похилого віку, жінок та хворих на ЦД типовий ангінозний біль спостерігається рідко.  Можуть спостерігатися абдомінальний (біль в епігастральній ділянці, нудота, блювота, вздуття живота), аритмічний (перебої в ритмі серця, тахікардія, слабість), цереброваскулярний (головний біль, запаморочення, втрата свідомості), астматичний (задуха, кашель) варіанти. Зустрічається також безсимптомна форма, що може проявлятися швидкою втомою, слабістю, прискореним серцебиттям, відчуттям страху та неспокоєм. 

Типи гострого інфаркту міокарда

Залежно від обставин розвитку розрізняють:

1 тип – гострий інфаркт міокарда внаслідок атеросклеротичного ураження коронарних артерій (судин, що кровопостачають серцевий м’яз), яке призводить до їх закупорки тромбом. 

2 тип – гострий інфаркт міокарда внаслідок інших причин ніж нестабільність атеросклеротичної бляшки, які призводять до дисбалансу між потребами міокарда в кисні та можливостями його постачання. Механізми розвитку гострого інфаркту міокарда 2 типу включають спазм коронарних артерій, їх ендотеліальну дисфункцію, тахі- і брадіартимії, анемію, дихальну недостатність, гіпотензію та важку гіпертензію та дію фармакологічних препаратів та токсинів.

3 тип інфаркту міокарда – інфаркт міокарда, який призвів до смерті до можливості визначення біомаркерів ушкодження серця.

4 і 5 типи – інфаркт міокарда пов’язаний з проведення черезшкірного коронарного втручання або коронарного шунтування, відповідно.

Відповідно до особливостей ЕКГ-картини гострий інфаркт міокарда поділяють на інфаркт міокарда з або без підйому сегменту ST. Таке розділення обумовлено тим, що ці розбіжності свідчать про глибину ураження серцевого м’язу, що відбивається на прогнозі захворювання та особливостях лікування.

Відповідно до даних електрокардіографії виділяють дві групи пацієнтів:

  1. Пацієнти з гострим болем у грудній клітці та підйомом сегменту ST на ЕКГ, що триває більше 20 хв – гострий коронарний синдром з підйомом сегменту ST, що у більшості випадків свідчить про повну оклюзію (закриття) однієї або більше коронарних артерій і майже завжди призводить до розвитку гострого інфаркту міокарду з підйомом сегменту ST (STEMI);
  2. Пацієнти з гострим болем у грудній клітці без тривалого підйому сегменту ST на ЕКГ. При чому, картина можливих змін на ЕКГ включає не тільки підйом, але й депресію (зниження) сегменту ST, інверсію зубця Т, його сплощення або псевдонормалізацію. Інколи, зміни на ЕКГ взагалі відсутні. Такий стан називається гострим коронарним синдромом без підйому сегменту ST і у більшості пацієнтів може призводити до розвитку гострого інфаркту міокарду без підйому сегменту ST (NSTEMI).

Ціни в Києві

ЕКГ (заключення лікаря) 130 грн
ЕКГ (без заключення лікаря) 80 грн
Консультація кардіолога первинна450 грн
Консультація кардіолога пацієнтів, які лікувались або консультувались у клініці300 грн
УЗД сегментарної скоротливості ЛШ серця та векторний аналіз ЕхоКГ 650 грн
488 грн - за попереднім записом

Додаткова інформація

Гостра серцева недостатність

Стабільна стенокардія

Нестабільна стенокардія

Ішемічна хвороба серця
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook