ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Сластін Владислав Володимирович
Сластін Владислав Володимирович21 років досвіду
Лікар-дієтолог, нутриціолог
Експерт системи Аналізу ризиків і критичних точок контролю харчовий безпеки (ХАССП). Лікар - експерт вищої категорії в галузі харчової безпеки та нутриціології.

Кетогенна дієта

Коли справа доходить до боротьби з хворобою, більшість дієт звучать так: харчуйтесь краще, скиньте зайву вагу і перенесіть той день, коли отримаєте небажаний діагноз від лікаря. В останні роки кетогенна дієта (кето дієта), яка позиціюється як менш профілактична та більш сувора, змінила цей підхід. Дотримуючись цієї дієти пацієнти з серйозними та небезпечними для життя хворобами роблять більше, ніж практикують здорове харчування; вони застосовують нефармакологічний підхід, який може безпосередньо впливати на результати їх лікування.

Кетогенна дієта · що це

Класична кетогенна дієта (англ. Ketogenic diet) - це дієта, яка складається в основному з жиру (80-90%), а залишок заповнюється білком (8%-15%) і, мінімально, вуглеводами (2%-5%). Мета полягає в тому, щоб імітувати стан організму під час голодування, не зменшуючи його здатності до росту. При обмеженні кількость вуглеводів і білка, необхідна організму енергія надходить внаслідок метаболізму жиру або організму або того, що споживається. Внаслідок зниження рівня глюкози, кетонові тіла, отримані з жиру, починають брати на себе роль основного джерела енергії організму. Тобто розвивається метаболічний стан, відомий як кетоз.

На додаток до класичної кето дієти, існує три типові її варіанти: тригліцеридні дієти середнього ланцюга, модифікована дієта Аткінса і лікування з низьким глікемічним індексом. Вони дозволяють практичним дієтологам варіювати із стратегічними напрямками дієти задовольняючи разом з цим звички пацієнтів. Можливо збільшити споживання білка, зменшити жиру, можна змінити все, крім некрохмалистих рослинних вуглеводів.

Разом з цим неправильно розроблена кетодієта несе ризики, які включають дефіцит поживних речовин, гіповолемію, гіпокаліємію, камені в нирках і подагру. Однак за правильної кето дієти ці ризики зводяться до мінімуму.

Кето дієта · особливості меню

Кетодієта має довгий перелік продуктів, споживання яких слід обмежити або уникнути, включаючи:

 • Зерно та продукти з зерна (рис, пшениця, жито, овес, ячмінь, макаронні вироби, каша, піца)
 • Бобові та боби
 • Крохмальні овочі та коренеплоди (горох, кукурудза, картопля, ямс)
 • Фрукти з високим вмістом вуглеводів; сушені фрукти (банани, яблука, апельсини)
 • Нежирні молочні продукти
 • Рафіновані жири та олії; рослинна олія
 • Цукор
 • Алкоголь

Коли справа доходить до того, що можна їсти, кето дієта пропонує безліч варіантів, включаючи яловичину, свинину, птицю, рибу, яйця, сири, авокадо, оливкову олію та кокосове масло. Також в комплекс входять різноманітні овочі, такі як зелень салату, зелені боби, капуста та броколі.

Хоча ці дієти є дуже обмежувальними, їх високе споживання жиру також може зробити їх «соковитими і приємними», особливо враховуючи, що вони зазвичай не приходять з обмеженням калорій, як багато інших дієт.

1. Gasior M, Rogawski MA, Hartman AL. Neuroprotective and disease-modifying effects of the ketogenic diet. Behav Pharmacol. 2006;17:431-439.
2. Branco AF, Ferreira A, Simões RF, et al. Ketogenic diets: from cancer to mitochondrial diseases and beyond. Eur J Clin Invest. 2016;46:285-298.
3. McArtney R, Bailey A, Champion H. What is a ketogenic diet and how does it affect the use of medicines? Arch Dis Child Educ Pract Ed. 2017;102:194-199.

Лікувальна кето дієта

 

Консультації дієтолога

 • Лікар визначає мету майбутньої дієти
 • Збирає медичний анамнез – перелік захворювань, які треба враховувати при складанні дієти
 • Вивчає характер харчування, харчові звички пацієнта, рывень фізичних навантажень
 • Визначає індекс маси тіла, індекс Здоров’я по класифікації ACSM (Американський коледж спортивної медицини) та АСД, фінтес-індекс
 • За допомогою Fitmate виконує визначення основного обміну (RMR)
 • Проводить біоімпедансометрію (аналіз складу тіла)
 • Визначає оптимальний тип дієти
 • Надає стандартизовану дієту (добове меню, рекомендації у вигляді наглядних матеріалів та схем) або, за бажанням пацієнта, розробляє індивідуальну дієту 
Часті питання - Основні помилки при схудненні
- Чим небезпечна відмова від поживних речовин
- Небезпека критичного зниження калорійності
- Як правильно сісти на дієту

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook