ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Законь Костянтин Миколайович
Законь Костянтин Миколайович24 років досвіду
Лікар-нефролог вищої категорії, кандидат медичних наук | Головний лікар клініки «Еврика» | Член Міжнародної асоціації нефрологів

Біопсія нирки

Біопсія нирки – прижиттєве морфологічне дослідження тканини нирки, що має на меті встановлення характеру, ступеня та причини їх ураження. Біопсія – є основою діагностики більшості захворювань нирок та вкрай необхідна не тільки для призначення правильного лікування, але й для визначення прогнозу захворювання.

Спеціалісти клініки одні з найдосвідченіших в Україні у проведені черезшкірної біопсії нирки під контролем УЗД. Використання УЗД дозволяє надійно контролювати процес взяття матеріалу, що зменшує частоту ускладнень та збільшує вірогідність успішної біопсії (порівняно із «сліпим» методом), тобто біопсії, при якій було отримано достатню кількість тканини, яка забезпечить інформативність отриманих при морфологічному дослідженні результатів.

Для того, що б ця діагностична процедура пройшла без ускладнень та мала найбільшу інформативність особливу увагу необхідно приділити біопсійній системі та глибині і якості морфологічного дослідження зразку.

Правильний вибір голки, що дозволяє отримати достатню кількість матеріалу для морфологічного аналізу та не збільшує частоту ускладнень. Автоматична біопсійна система Biocut M (Італія), що використовується у клініці EuReCa, має фіксовану силу викидання голки, що забезпечує чудову відтворюваність результату дій та мінімізує маніпуляції з голкою, що зменшує ризик інфекційних ускладнень.

Найголовнішим у біопсії нирки є якість і повнота потоморфологічного дослідження. Адже саме для цього проводиться взятта зразка тканини нирки. При морфологічному дослідженні біоптату тканини нирки нами використовують трирівневий підхід: світлова мікроскопія, імунофлюоресцентна мікроскопія та трансмісійна електронна мікроскопія. Використання саме такого підходу, з суворим дотриманням переданалітичної підготовки рекомендованої Міжнародним консенсусом з проведення морфологічного дослідження біоптату нирки (особливо, що стосується товщини зрізів, оскільки невідповідність зразка цим вимогам завжди призводить до помилок в оцінці кількісних на напівкількісних параметрів).

Спеціалісти клініки одні з найдосвідченіших в Україні у проведені черезшкірної біопсії нирки під контролем УЗД. Використання УЗД дозволяє надійно контролювати процес взяття матеріалу, що зменшує частоту ускладнень та збільшує вірогідність успішної біопсії (порівняно із «сліпим» методом), тобто біопсії, при якій було отримано достатню кількість тканини, яка забезпечить інформативність отриманих при морфологічному дослідженні результатів..

Сучасне обладнання та більш ніж двадцятирічна спеціалізація патоморфологів клініки EuReCa на морфологічному дослідженні біоптату нирки гарантує правильність встановленого діагнозу.

Морфологічне дослідження


UKE
Клініка EuReCa тісно співпрацює з  медичним центром University Medical Center Hamburg-Eppendorf (UKE, Гамбург, Німеччина). Морфологічне дослідження отриманого біоптату тканини проводить професор Thorsten Wiech.
Thorsten Wiech веде свою основну діяльність в Інституті Патології, що входить до складу UKE. В Інституті працює понад 130 співробітників, завдяки яким розглядається більш ніж 75 000 випадків на рік. Новітня молекулярна діагностика патологій, спільні дослідження з національними та міжнародними партнерами підкреслюють досвід кафедри.
Сучасне обладнання, більш ніж двадцятирічна спеціалізація патоморфологів клініки EuReCa на морфологічному дослідженні біоптату нирки  та співпраця з партнерами світового рівня гарантють точність встановленого діагнозу.
 

Для чого роблять біопсію нирки

Біопсія проводиться для встановлення діагнозу у таких випадках:

  • наявність гематурії (еритроцитів у сечі);
  • протеїнурії (білку у сечі);
  • порушення функції нирок, причина якого не є зрозумілою
  • для вироблення плану найбільш ефективного лікування
  • для оцінки ефективності лікування.
  • для оцінки швидкості прогресування захворювання та ступеня ушкодження, що дає змогу зробити прогноз його перебігу.
  • для оцінки стану трансплантату та з’ясування причини його дисфункції.

Не всі пацієнти, які мають вищенаведені стани потребують біопсії. Рішення про проведення біопсії ґрунтується на вираженості симптомів, їх прогресуванні у часі, асоціації різних симптомів та змін в аналізах крові і сечі. Також необхідно врахувати протипоказання та ризики.

Порядок проведення

1. Підготовка до процедури

2. Процедура черезшкірної біопсії нирки

3. Післяпроцедурний період та отримання результатів

Завантажити
Буклет-пам'ятка «Біопсія нирки»


Додаткова інформація

Морфологічна класифікація хвороб нирок

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.




© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook