EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
ЗАРАЗ ПРАЦЮЄМО
Меню Меню
Законь Костянтин Миколайович
Законь Костянтин Миколайович19 років досвіду
Лікар-нефролог вищої категорії, кандидат медичних наук
Головний лікар «Eureca». Автор та співавтор більш ніж 30 наукових робіт. Член Міжнародної асоціації нефрологів.
Пончко Андрій Володимирович
Пончко Андрій Володимирович13 років досвіду
Спеціалізується на УЗД захворювань серця і магістральних судин та ультразвуковому супроводі інвазивних втручань
Друга спеціальність - «Лікар-анестезіолог ІІ категорії».

Біопсія нирки

Біопсія нирки – прижиттєве морфологічне дослідження тканини нирки, що має на меті встановлення характеру, ступеня та причини їх ураження. Біопсія – є основою діагностики більшості захворювань нирок та вкрай необхідна не тільки для призначення правильного лікування, але й для визначення прогнозу захворювання.

Спеціалісти клініки одні з найдосвідченіших в Україні у проведені черезшкірної біопсії нирки під контролем УЗД. Використання УЗД дозволяє надійно контролювати процес взяття матеріалу, що зменшує частоту ускладнень та збільшує вірогідність успішної біопсії (порівняно із «сліпим» методом), тобто біопсії, при якій було отримано достатню кількість тканини, яка забезпечить інформативність отриманих при морфологічному дослідженні результатів.

Для того, що б ця діагностична процедура пройшла без ускладнень та мала найбільшу інформативність особливу увагу необхідно приділити біопсійній системі та глибині і якості морфологічного дослідження зразку.

Правильний вибір голки, що дозволяє отримати достатню кількість матеріалу для морфологічного аналізу та не збільшує частоту ускладнень. Автоматична біопсійна система Biocut M (Італія), що використовується у клініці EuReCa, має фіксовану силу викидання голки, що забезпечує чудову відтворюваність результату дій та мінімізує маніпуляції з голкою, що зменшує ризик інфекційних ускладнень.

Найголовнішим у біопсії нирки є якість і повнота потоморфологічного дослідження. Адже саме для цього проводиться взятта зразка тканини нирки. При морфологічному дослідженні біоптату тканини нирки нами використовують трирівневий підхід: світлова мікроскопія, імунофлюоресцентна мікроскопія та трансмісійна електронна мікроскопія. Використання саме такого підходу, з суворим дотриманням переданалітичної підготовки рекомендованої Міжнародним консенсусом з проведення морфологічного дослідження біоптату нирки (особливо, що стосується товщини зрізів, оскільки невідповідність зразка цим вимогам завжди призводить до помилок в оцінці кількісних на напівкількісних параметрів).

Сучасне обладнання та більш ніж двадцятирічна спеціалізація патоморфологів клініки EuReCa на морфологічному дослідженні біоптату нирки гарантує правильність встановленого діагнозу, що неодноразово було підтверджено лабораторіями провідних європейських нефрологічних клінік.

Для чого роблять біопсію нирки

Біопсія проводиться для встановлення діагнозу у таких випадках:

  • наявність гематурії (еритроцитів у сечі);
  • протеїнурії (білку у сечі);
  • порушення функції нирок, причина якого не є зрозумілою
  • для вироблення плану найбільш ефективного лікування
  • для оцінки ефективності лікування.
  • для оцінки швидкості прогресування захворювання та ступеня ушкодження, що дає змогу зробити прогноз його перебігу.
  • для оцінки стану трансплантату та з’ясування причини його дисфункції.

Не всі пацієнти, які мають вищенаведені стани потребують біопсії. Рішення про проведення біопсії ґрунтується на вираженості симптомів, їх прогресуванні у часі, асоціації різних симптомів та змін в аналізах крові і сечі. Також необхідно врахувати протипоказання та ризики.

Порядок проведення

1. Підготовка до процедури

2. Процедура черезшкірної біопсії нирки

3. Післяпроцедурний період та отримання результатів

Завантажити
Буклет-пам'ятка «Біопсія нирки»


Додаткова інформація

Морфологічна класифікація хвороб нирок

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook