ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Подагра · Діагностика

Подагра розповсюджена в усьому світі. Регіональні відмінності у частоті захворювання пов’язані з екологічними, дієтичними та генетичними особливостями. Подагра більш поширена серед чоловіків. Це пов’язане з тим, що естрогени (жіночі гормони) мають м'який урикозуричний ефект, тому подагра не так часто зустрічається у жінок у пременопаузі.  Що стосується псевдоподагри, то співвідношення чоловіки - жінки становить приблизно 50:50.

У більшості випадків подагра розвивається у віці 30-60 років. При цьому, частота подагри у людей віком 70-79 років в 5 разів переважає частоту її виникнення у осіб молодше 50 років. Це зв’язують з більшим числом супутніх захворювань у літніх людей, що призводить до розвитку вторинної подагри (артеріальна гіпертензіяожирінняниркова недостатністьхронічна серцева недостатність та ін.).

Артроцентез

Артроцентез (пункція з отриманням зразка синовіальної рідини) ураженого суглоба є обов'язковим дослідженням всіх пацієнтів з гострим артритом одного суглобу та рекомендована хворим з рецидивуючими нападами. Мікроскопія вмісту дозволяє точно встановити діагноз та диференціювати подагричний артрит від інших уражень суглобів.
Наявність в анамнезі подагри або псевдоподагри не виключає можливості розвитку гострого септичного артриту. Більше того, останній частіше зустрічається у пацієнтів, які хворіють на мікрокристалічний артрит. Септичний артрит повинен бути діагностований якнайшвидше, а лікування повинно розпочинатись негайно, оскільки незворотне пошкодження суглобу у випадку септичного артриту може відбутися протягом 4-6 годин, а повне знищення суглобу - протягом 24-48 годин.

Рентгенографія

Можливості рентгенографії у діагностиці подагри обмежені, оскільки класичні рентгенографічні зміни доволі неспецифічні і розвиваються на пізніх стадіях хвороби за важкого ураження суглобу. До ознак подагри на рентгенограмі належать перфоровані ерозії (ділянки лізису — руйнування суглобу) з краями, що нависають.

Комп'ютерна томографія

Рентгенографія та комп'ютерна томографія (КТ) доповнюють один одного при розпізнавання ерозій суглобу при подагрі. Крім того, КТ з двома джерелами випромінювання, яке застосовує протокол кольорового кодування ниркових каменів, дозволяє оцінити їх хімічний склад, а отже виявити уратні конкременти.

УЗД

При першому нападі уражені подагрою ділянки на УЗД можуть бути анехогенними (ехонегативними). Пізніше на поверхні суглобового хряща може спостерігатися дифузне посилення. Хондрокальциноз проявляється у вигляді тонкої гіперехогенної смуги в межах гіалінового хряща і переривчастого малюнка на волокнистому хрящі. До ультрасонографічних ознак подагри належать:

  • Ознака “подвійного контуру”, який складається з гіперехогенної нерівномірної лінії кристалів на поверхні суглобового хряща, яка йде паралельно гіперехогенній лінії переходу субхондральної кістки в хрящ.
  • Виявлення тофусів та виявлення подагричного матеріалу, що виглядає, як гетерогенний матеріал (гіпер- та гіпоехогенний з анехогенним краєм - в англомовній літературі- “Wet clumps of sugar”).
  • Кісткові ерозії, що прилягають до подагричних відкладень
  • Тофуси у періартикулярних (навколосуглобових) тканинах

Крім того УЗД має хорошу чутливість і специфічність виявлення ураження сухожилків, яке часто зустрічається при подагрі.

Також, УЗД має більш високу чутливість, ніж рентгенографія для виявлення відкладень кристалів пірофосфату кальцію (CPPD).


ОГЛЯД
Попередній огляд лікарем, при потребі збирається команда, до якої може увійти лікар, який направив пацієнта
Записатись на прийом
ОБСТЕЖЕННЯ
Призначення тільки необхідних дообстежень, пройти які пацієнт може в т.ч. за місцем проживання
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Встановлення діагнозу, призначення програми лікування. Особисто або віддалено (телемедично)
ЛІКУВАННЯ
Пройти лікування пацієнт може в будь-якій клініці на вибір, в т.ч. за місцем проживання

Ціни в Києві

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
грн
ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ
грн
Консультації
Консультація терапевта320220
для зареєстрованих
Консультація нефролога (включає: УЗД нирок, визначення ниркової функції та скринінговий аналіз сечі)450300
для зареєстрованих
або
за направленням лікаря
Супровід нефролога (включає необмежену кількість консультацій протягом одного місяця)600

Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою


Додаткова інформація

Подагра · Лікування

Подагра

Гіперурикемія

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook