EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
ГРАФІК РОБОТИ: 8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
Меню Меню

Ультразвукова діагностика нирок

Пончко Андрій Володимирович
Пончко Андрій Володимирович12 років досвіду
Спеціалізується на УЗД захворювань серця і магістральних судин та ультразвуковому супроводі інвазивних втручань
Друга спеціальність - «Лікар-анестезіолог ІІ категорії».
Соломенко Катерина Михайлівна
Соломенко Катерина Михайлівна14 років досвіду
Лікар УЗД II категорії, лікар функціональної діагностики I категорії
Катерина Михайлівна проводить УЗД як дітям від народження, так і дорослим.

УЗД нирок – це один з сучасних неінвазивних методів дослідження, який дає можливість визначити стан нирок, їх положення, форму, розміри та структуру, а також виявити або ж виключити патології в цих органах. Також лікар оцінює наявність чи відсутність відхилень в сечовому міхурі та сечовивідних шляхах.

УЗД нирок триває недовго – всього 10-15 хвилин. Перед використанням апарату УЗД медпрацівник наносить на шкіру живота, боків та поясниці спеціальнй гель. Інколи під час процедури лікар може попросити пацієнта перевертатися з одного боку на інший або лягти на живіт. Також лікар може попросити на незначний проміжок часу затримати дихання. Це дає змогу краще роздивитись нирку, яка при диханні зміщується. 

Підготовка до УЗД нирок

Підготовка до УЗД нирок направлена на усунення надлишкового газоутворення у кишечнику. Так, рекомендовано за три доби до УЗД дотримуватися дієти, яка знижує газоутворення.  Набір дозволених продуктів: зернові каші: гречана, овес на воді, ячна, лляна, м'ясо птиці або яловичина, нежирна риба - приготована на пару, запечена або відварена, одне яйце в день, нежирний сир.

Харчування має бути дробовим, 4-5 разів на добу кожні 3-4 години. Прийом рідини (вода, неміцний чай) близько 1,5 л на добу.

З дієти потрібно виключити продукти, що підвищують газоутворення в кишечнику: сирі овочі і фрукти, бобові (горох, квасоля), хліб і здоба (печиво, торти, булочки, пиріжки), молоко і молочні  родукти, жирні сорти риби та м'яса, солодощі (цукерки, цукор), міцну каву і соки, газовані напої, спиртне.

За необхідності призначають прийом препаратів, що поліпшують травлення (панкреатин, фестал або мезим 3 рази в день по одній пігулці після їжі) і знижують газоутворення (смекта, ентеросгель або симетикон). За день до дослідження - по дві капсули симетикону або по дві чайні ложки його емульсії три рази на добу і в день дослідження вранці - дві капсули або дві чайні ложки емульсії. Інший спосіб – прийняти п'ять таблеток (одноразово) активованого вугілля перед сном напередодні процедури та вранці у день дослідження.

При схильності до закрепів напередодні ранкового дослідження о 16 годині прийняти рослинне проносне всередину (сенаде) або ввести в пряму кишку свічку з бісакоділом (залежно від переносимості).

У випадку неефективності проносних при закрепах рекомендується очищувальна клізма напередодні дослідження (не пізніше ніж за 12 годин до УЗД). За дві години до обстеження прийняти смекту (один пакетик) або симетикон.

УЗД нирок дає можливість виявити наступні захворювання:

  • Вроджені патології нирок
  • Звуження або розширення сечоводів
  • Патологію ниркових судин
  • Опущення нирки (для цього дослідження проводять у горизонтальному та вертикальному положенні тіла)
  • Кисти нирок
  • Доброякісні та злоякісні пухлини
  • Каміння в нирках
  • Відторгнення трансплантату
  • Дистрофічні зміни в нирках тощо.

Ціни в Києві

УЗД нирок і наднирників 260 грн
195 грн · за попереднім записом
Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим прозиціям пропонуються спеціальні ціни на послуги.
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook