EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
ЗАРАЗ ПРАЦЮЄМО
Меню Меню
Нові рекомендації з антиеметичної терапії хворих на рак

Нові рекомендації з антиеметичної терапії хворих на рак

Нудота та блювота є частим ускладненням хіміо- та радіотерапії онкологічних захворювань.

Нові рекомендації Американського товариства клінічних онкологів (АТКО) повністю змінили підхід до протиблювотної терапії пацієнтам хворим на рак, які проходять хіміотерапію.
Найбільш вагомим є те, що терапія базується на науково-підтвердженому досвіді стосовно використання оланзапіна, а також антагоністів рецепторів нейрокініна-1 та дексаметазона.

Оланзапін , як нейролептик, слід внести до антиеметичної терапії дорослим, які проходять хіміотерапію та мають високий рівень ризику появи блювоти (терапія цисплатином або циклофосфамідом з антрациклінами) або тим, хто страждає від нападів нудоти та блювоти.

Також робоча група АТКО радить внести антагоністи рецепторів нейрокініна-1 в стандартний перелік препаратів протиблювотної терапії (комбінацію антагоністів рецепторів серотоніну 5-НТ3 («сетрони») та дексаметазону) дорослим, які отримують високодозову хіміотерапію або карбоплатин, та дітям, які проходять хіміотерапію та мають високий ризик появи нудоти та блювання.

До того ж, фахівці радять лікарям призначати дексаметазон у перший день пацієнтам, які проходять хіміотерапію із застосуванням антрациклінів та циклофосфаміду.

Медичну марихуану вживати не рекомендовано ні для попередження ні для лікування нудоти та блювання пацієнтам хворим на рак, які проходять хіміо- або радіотерапію. Фахівці наголошують на відсутності достатніх доказів для того, щоб рекомендувати медичну марихуану у якості антиеметичного засобу.

(Antiemetics: American Society of Clinical Oncology Clinical Practice Guideline Update Paul J. Hesketh, Mark G. Kris, Ethan Basch, Kari Bohlke, Sally Y. Barbour, Rebecca Anne Clark-Snow, Michael A. Danso, Kristopher Dennis, L. Lee Dupuis, Stacie B. Dusetzina, Cathy Eng, Petra C. Feyer, Karin Jordan, Kimberly Noonan, Dee Sparacio, Mark R. Somerfield, and Gary H. Lyman
J Clin Oncol 35. © 2017 by American Society of Clinical Oncology)

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим прозиціям пропонуються спеціальні ціни на послуги.
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook