ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Баннер

Хвороби нирок

Законь Костянтин Миколайович
Законь Костянтин Миколайович22 років досвіду
Лікар-нефролог вищої категорії, кандидат медичних наук | Головний лікар клініки «Еврика» | Член Міжнародної асоціації нефрологів
Дударенко Валерій Борисович
Дударенко Валерій Борисович19 років досвіду
Лікар-нефролог вищої категорії
Старший науковий співробітник відділу інтенсивної нефрології Інституту нефрології НАМН України. Автор і співавтор понад 10 наукових робіт.

Застосування діалізної замісної терапії рекомендується лікарем у випадках, коли нирки не можуть виконувати свою основну функцію – виведення продуктів життєдіяльності шляхом фільтрації крові. Найбільш поширеними екстракорпоральним методом є гемодіаліз. До інтракорпоральних методів належить перитонеальний діаліз.
Перитонеальний діаліз
Гемодіаліз
Гостра діалізна терапія

Вродженими захворюваннями нирок називають такі хвороби, які існують з народження дитини і є результатом порушення процесів розвитку зародка. Ця група захворювань включає в себе і вроджені порушення мембранного транспорту різних речовин в ниркових канальцях. Розрізняють вроджені нефропатії (захворювання самої нирки) і уропатії (ураження сечовивідних шляхів)

У хворих з гіперурикозурією первинним етапом лікування є обмеження в харчуванні. Може бути розглянуто фармакологічне втручання з алопуринолом, особливо у пацієнтів з первинною подагрою.
При належній діагностиці та лікуванні більшість пацієнтів мають мінімальну тривалість захворювання, а у хронічній фазі рецидиви обструкції та інфекції сечових шляхів рідко призводять до втрати функції нирок.

Гломерулонефрит (гломерулярне ураження нирок) — група захворювань нирок, яка характеризується переважним ураженням ниркових клубочків. Гломерулонефрит може бути не тільки самостійним захворюванням — первинний гломерулонефрит, а й проявом інших захворювань (наприклад, інфекційними або аутоімунними) — вторинний гломерулонефрит.

Нефрокальциноз – стан при якому різко підвищується рівень кальцію у нирках. Переважно це відкладення фосфату або оксалату кальцію у кірковій та/або мозковій речовині нирки. Хоча нефрокальциноз є окремим захворюванням, його виявлення є приводом для обстеження з метою діагностики захворювань, що мають більш важливі наслідки

Нефропатія - загальний, збірний термін, який об’єднує різні хвороби нирок, які можуть бути обумовлені однією причиною. Наприклад, термін мієломна нефропатія означає ураження нирок у пацієнтів з мієломною хворобою. Хвороба нирок при цьому може мати гострий або хронічний характер та різні механізми (гіперкальциемія, синдром лізису пухлини, зневоднення, тубулоінтерстиційний нефрит, гломерулонефрит або амілоїдоз).

Гемодіаліз — це метод лікування ниркової недостатності, який подовжує життя пацієнтів та покращує його якість. Метод гемодіалізу полягає в тому, що з крові пацієнта видаляються продукти обміну речовин, які не виводяться нирками через втрату їх функції, та додаються певні речовини, дефіцит яких також обумовлений нирковою недостатністю.

Хронічна хвороба нирок – це велика група захворювань, що мають різні причини, але об’єднуються тим, що мають тривалий перебіг (більше 3-х місяців) та тенденцію до прогресування аж до повної втрати функцій нирок.

У клініці EuReCa досвідчені фахівці виміряють функцію нирок, за необхідності, проведуть лабораторні тести та інструментальні дослідження, які необхідні для з’ясування причини хронічної хвороби нирок або їх ускладнень.

Це раптове потенційно зворотнє порушення функції нирок, яке може мати різні причини. Оскільки, у більшості випадків, ГПН являється лише проявом захворювання інших органів, пошук цих причин здійснює мультидисциплінарна команда, яка призначає оптимальне лікування, що значно підвищить шанси на одужання та відновлення функції нирок.

Інфекція сечової системи є однією з найбільш поширених інфекційних хвороб сучасності та становить 40% усіх госпітальних інфекцій, є причиною 15% усіх позагоспітальних призначень антибіотиків. Близько половини усіх жінок світу хоча б один раз за життя хворіли на інфекцію сечової системи.
Цистит
Пієлонефрит
Сепсис
Уретрит

Тубулоінтерстиціальний нефрит розділяють на інфекційний та неінфекційний. Інфекційним, що зустрічається найчастіше є пієлонефрит. Разом з цим, досить велика кількість інфекцій можуть прямо або опосередковано викликати зміни у нирковій тканині. Серед неінфекційних найчастіше зустрічаються медикаментозні, пов’язані із системними захворюваннями та ідіопатичні.

Cечокам’яна хвороба (СКХ) або уролітіаз - це захворювання, основною причиною розвитку якої є утворення конкрементів (каменів) в нирках, сечовому міхурі або сечоводі. Лікування сечокам'яної хвороби в клініці EuReCa проводиться індивідуально, виходячи з характеру, тривалості захворювання, симптомів, особливостей організму (обмінних процесів) і супутніх порушень.

Нові методи лікування онкологічних захворювань призвели до поліпшення результатів виживання пацієнтів з багатьма видами раку. Онконефрологія – нова спеціальність у нефрології, яка займається профілактикою, діагностикою та лікуванням хвороб нирок у пацієнтів з онкологічними захворюваннями.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook