ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню

Поєднані ураження кількох органів

Пульмо-ренальний синдром - поєднання гострого пошкодження нирок та легень є важкою патологією з високою летальністю (близько 80%), і вимагає мультидисциплінарного підходу до лікування із залученням лікарів різних спеціальностей (пульмонолог, ревматолог, фахівці з інтенсивної терапії) та використанням діалізних методів лікування, плазмаобміну, корекцією електролітного та кислото-основного стану крові, водного балансу.

Є багато факторів, що призводять до гепаторенальний синдрому - пошкодження нирок у пацієнтів з печінковою недостатністю. Основні з них - це порушення кровообігу в нирках (зокрема, спазм ниркових капілярів) і гіпоксія нирок, а також ураження нирок ендогенними токсинами, що не утилізуються внаслідок печінкової недостатності.

Значна кількість пацієнтів мають одночасне порушення функції серця і нирок. Взаємний вплив у випадку гострої або хронічної дисфункції цих органів є важливою клінічною проблемою, оскільки відбувається взаємне обтяження дисфункції цих систем органів та змінюється відповідь на стандартне медикаментозне лікування. Поєднання порушення функції серця та нирок носить назву кардіо-ренального синдрому. Розрізняють п'ять типів вказаного синдрому.

Синдром поліорганної недостатності - розвиток недостатності 2-х і більше органів чи систем органів. Уперше цей синдром був визначений у 1991 році. Причиною його виділення став той факт, що при синдромі поліорганної недостатності спостерігається взаємне обтяження захворювань, що призводить до значно гірших наслідків, ніж недостатність кожної окремої системи органів чи органів. Іншою причиною є взаємна підтримка недостатності різних органів, тобто формування «порочних кіл», коли недостатність одного органу призводить до недостатності іншого і вже недостатність цього органу в свою чергу призводить або підтримує недостатність першого.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook