EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Адреса Київ, вул. Хорива, 23В
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
Меню Меню

Порушення обміну речовин

Кушнарьова Наталія Миколаївна
Кушнарьова Наталія Миколаївна19 років досвіду
Лікар-ендокринолог вищої категорії, кандидат медичних наук
Є автором та співавтором більш ніж 40 наукових робіт. Взяла участь у більше ніж 50-ти міжнародних досліджень. Член Асоціації ендокринологів.
Шишкань-Шишова Катерина Олександрівна
Шишкань-Шишова Катерина Олександрівна11 років досвіду
Лікар-ендокринолог
Молодший науковий співробітник. Має 6 публікацій в авторитетних виданнях та бере участь у клінічних випробуваннях новітніх способів лікування цукрового діабету.

Автоімунний тиреоїдит (АІТ) – хронічний запальний процес аутоімунного генезу у щитовидній залозі, який супроводжується деструкцією фолікулярних клітин щитоподібної залози (тиреоцитів). Це досить поширене захворювання, з постійною тенденцією до прогресування, яке зустрічається у 3-11% населення України.
Автоімунний тиреоїдит розвивається поступово і тривалий час пацієнтів не турбує. Найчастіше захворювання діагностують у хворих на зоб (дифузний чи вузловий) та у стані гіпотиреозу (20% випадків).

Термін «надниркова недостатність» (недостатність надниркових залоз, гіпокортицизм) об’єднує хвороби, які спричинені гіпофункцією їх кори. Доволі різноманітні клінічні прояви цих патологічних станів обумовлені виразними змінами обміну речовин, що виникають внаслідок значного зниження секреції глюкокортикоїдів (та/або, значно рідше, мінералокортикоїдів) у надниркових залозах.

Гіпопаратиреоз – захворювання, пов’язане з недостатньою продукцією паратгормону прищитоподібними залозами.
Основним проявом гіпопаратиреозу є тривалі до трьох хвилин тонічні судоми, які виникають симетрично у сгинальних групах м’язів та обумовлені підвищеною збудливістю нервово-м’язового апарату. Частіше спостерігаються судоми нижніх кінцівок. Внаслідок переважання тонусу м’язів, що згинають кінцівку, спостерігається специфічне положення верхньої кінцівки – приведена до тулуба, зігнута у ліктьовому суглобі, пальці кисті зведені, зігнуті – так звана рука акушера.

Гіпотиреоз – синдром, розвиток якого обумовлений гіпофункцією щитовидної залози, розвивається внаслідок зменшення кількості функціональної тканини щитовидної залози і характеризується зниженим вмістом тиреоїдних гормонів і підвищенням рівня тиротропіну у сироватці крові. За причиною виникнення він може бути набутим та вродженим.

Термін «зоб» означає збільшення розмірів щитоподібної залози, який в залежності від морфології розрізняють на дифузний, вузловий та дифузно-вузловий. Дифузний зоб (простий нетоксичний зоб) – дифузне збільшення щитовидної залози, яке часто зустрічається у місцевостях з відсутністю дефіциту йоду. Вузловий зоб характерний проявами вузлових, схожих на пухлини, утворень.

Нецукровий діабет – захворювання, що проявляється поліурією (збільшення виділення сечі) при низькій питомій вазі сечі. Гіпоталамічний нецукровий діабет, або нейрогенний нецукровий діабет (центрального генезу), обумовлений порушенням синтезу, транспортування та вивільнення вазопресину - гормону, однією з основних функцій якого виступає затримка і відновлення нормального рівня рідини в організмі. Початок захворювання може бути раптовим.

Синдром тиреотоксикозу - поняття, що включає стани, які обумовлені підвищеним вмістом тиреоїдних гормонів (вільного тироксину та трийодтироніну) у крові. Тиреоїдні гормони виробляє щитовидна залоза, вони мають суттєвий вплив на роботу організму, зокрема: стимулюють ріст, підвищують потребу клітин у кисні, тиск, частоту і силу сердечних скорочень, впливають на психічну активність тощо.
До групи тиреотоксикоз відносяться: дифузний токсичний зоб, багатовузловий токсичний зоб, токсична аденома та інші стани.
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Зворотній дзвінок
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook