ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Захворювання органів травлення

Гастрит – це запалення слизової оболонки шлунку, яке призводить до порушення процесу травлення. Гастрит має гостру та хронічну форму. Також його класифікують за рівнем кислотності: з підвищеною, пониженою та нормальною кислотністю.
Гастрит може проходити і без яскраво виражених симптомів. Найбільш характерним симптомом – є біль в області сонячного сплетіння, який може посилюватися після прийому певної їжі або ліків.

Гепатит – це група гострих та хронічних захворювань, пов’язаних з запаленням печінки. Згідно клінічним ознакам гепатит може бути жовтяничний, безжовтяничний або субклінічний. Симптоматика гепатитів різноманітна і залежить від типу захворювання та ступеня ураження печінки. Легка форма гепатиту зазвичай проходить безсимптомно, і якщо вчасно не виявити хворобу, то вона може перейти у хронічну форму.

Гострий панкреатит – це запальний процес в підшлунковій залозі, який супроводжується погіршенням прохідності шлункових соків в дванадцятипалу кишку. В результаті всі ферменти активуються в самій підшлунковій залозі та руйнують її. Гострий панкреатит може призвести до незворотних змін в самому органі та пошкодження інших систем організму. Існує велика вірогідність летального результату.

Хронічний панкреатит – це серйозне захворювання підшлункової залози. Причиною його виникнення є погана прохідність шлункових соків у дванадцятипалу кишку, а їх накопичення в органі призводить до руйнування його клітин. При цьому частина шлункових соків потрапляє у кров та негативно впливає на інші системи органів. Всі ці процеси відбуваються у періоди загострення.

Ентероколіт – це запальний процес тонкого та товстого кишечника. Найчастіше спостерігається його гостра форма, яка при неправильному лікуванні може перейти у хронічну. Під час гострого ентероколіту виникає запалення лише слизової оболонки, а тривалий хронічний процес призводить до більш глибоких пошкоджень, в результаті яких можуть розвинутися незворотні зміни слизової. І як наслідок – порушення процесу травлення.

Жовчнокам’яна хвороба – це захворювання, яке характеризується утворенням каміння (конкрементів) в жовчному міхурі та протоках. Основними причинами виникнення даної хвороби є застій жовчі та підвищення концентрації солей в жовчі внаслідок порушеного обміну речовин.

Хвороба Крона – це хронічне запальне захворювання шлунково-кишкового тракту, яке може уразити будь-який його відділ, але найчастіше вражається кінцевий відділ тонкої та товстої кишки. Оскільки причини виникнення хвороби Крона досі нез’ясовані, то основною метою лікування є досягнення тривалої ремісії, зменшення запалення та профілактика ускладнень.

Холецистит – одне з найпоширеніших захворювань шлунково-кишкового тракту. Це запалення стінки жовчного міхура, яке виникає внаслідок застою жовчі або інфекції. Розрізняють дві форми: гострий холецистит та хронічний холецистит. Лікування гострого холециститу відбувається в стаціонарі. Першочерговим завданням є усунення інфекційно-запального процесу, а в тяжких випадках – навіть видалення жовчного міхура.

Цироз печінки – це значне пошкодження органу, яке призводить до руйнування тканин та їх поступової заміни фіброзними волокнами. В результаті цього заміщення утворюються різного розміру вузли, які кардинально змінюють структуру печінки. Поступово функціональність органу знижується, аж до повної втрати працездатності.




© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook