ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
МенюМеню
Пробіотики та схуднення

Пробіотики та схуднення

Дослідники приділяють велику увагу вивченню мікрофлори кишечника та її значенню для здоров’я людини. Інколи її називають «прихованим органом», через великий вплив на чисельні функції організму. Цікавим аспектом є вплив мікрофлори на схуднення та повноту. Виявляється, що кишкова мікрофлора відіграє важливу роль у метаболічних процесах, при тому, що дієта в значній мірі впливає на стан самої мікрофлори. Тобто, чим більш різноманітне харчування, тим більш неоднорідний склад мікрофлори.

Відомо, що мікрофлора кишечника у худих та повних людей відрізняється, при чому у повних мікрофлора більш однорідна. Співвідношення між грам-позитивними та грам-негативними бактеріями у повних людей змінене за рахунок збільшення кількості грам-позитивних бактерій і зменшення - грам-негативних.

Зміни у мікрофлорі кишечника повних людей впливають не тільки на його роботу, але й на метаболічні процеси. Деякі дослідження показують, що мікрофлорі кишечника повних людей властиве утримання накопиченої енергії.

Припускають, що зміни мікрофлори у людей з надлишковою вагою пов’язані саме із збільшенням підшкірного жиру, порушенням шлунково-кишкового епітелію, колонізацією патогенними мікроорганізмами, інсулінорезистентністю та порушенням жирового обміну.

Не дивно, що існує безліч маніпуляцій з мікрофлорою кишечника направлених на схуднення або утримання ваги.

Проведені дослідження виявили, що пробіотики впливають на вагу. Деякі з них призводять до збільшення ваги, інші — до схуднення. Однак, більшість таких досліджень мають суттєві обмеження: мала кількість досліджуваних та короткий термін лікування. Отже, їх результати часто суперечливі. Мета-аналіз Park and Bae, виявив несуттєвий вплив на вагу, індекс маси тіла (ІМТ) або кількість підшкірного жиру різних пробіотиків, більшість яких містили лактобактерії.

Dror та колеги провели мета-аналіз, що включав рандомізовані контрольовані дослідження дорослих та дітей, які були розподілені та три групи відповідно до початкової ваги: мала, нормальна, надлишкова. Результати показали, що застосування пробіотиків суттєво впливає на вагу. У дорослих пацієнтів з надлишковою вагою застосування пробіотиків достовірно зменшувало масу тіла. Разом з цим, у дітей застосування пробіотиків призводило до протилежного ефекту — збільшення маси тіла.

Нещодавні дослідження, які не були включені до наведених вище мета-аналізів і вивчали застосування пробіотиків L curvatus та L plantarum по 2 гр двічі на день, в якості харчової добавки показали достовірне зниження маси тіла та підшкірного жиру через 12 тижнів. Середнє зменшення ваги становило 0,6 кг.

Таким чином, на сьогодні вплив пробіотиків на масу тіла є предметом дискусії, а більш точні висновки можна буде зробити після проведення досліджень, які включають широке коло пацієнтів та більшу тривалість лікування. Так само, для надання відповіді на запитання про зв’язок між типом пробіотика та ефективності лікування і виявлення категорій пацієнтів, яким їх застосування принесе найбільшу користь необхідне проведення додаткових досліджень.

(Effects of weight loss using supplementation with Lactobacillus strains on body fat and medium-chain acylcarnitines in overweight individuals.Food Funct. 2017; 8(1):250-261 (ISSN: 2042-650X) Kim M; Kim M; Kang M; Yoo HJ; Kim MS; Ahn YT; Sim JH; Jee SH; Lee JH)

(Microbiota manipulation for weight change. Microb Pathog.  2017; 106:146-161 (ISSN: 1096-1208) Dror T; Dickstein Y; Dubourg G; Paul M)

(Probiotics for weight loss: a systematic review and meta-analysis. Nutr Res.  2015; 35(7):566-75 (ISSN: 1879-0739) Park S; Bae JH)

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook