ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Статева відмінність продромальних симптомів при гострому коронарному синдромі у пацієнтів віком 55 років і молодше

Статева відмінність продромальних симптомів при гострому коронарному синдромі у пацієнтів віком 55 років і молодше

Хвороба коронарної артерії

Підґрунтя 

Дослідження показує, що жінки знаходяться в найвищій зоні ризику через неспроможність розпізнати гострий коронарний синдром на ранніх стадіях (ГКС).

Цілі

Дослідити статеві відмінності продромальних симптомів щоденно і щотижнево для презентації ГКС. Також ми провели огляд молодих пацієнтів, які активно зверталися за медичною допомогою, та тих, хто знаходяться на амбулаторному лікуванні.

Методи

Перспективний перехресний аналіз 1145 пацієнтів (368 жінок), госпіталізованих з ГКС, віком до 55 років враховуючи гендерні особливості серцево-судинних захворювань «Групове дослідження гострого продромального синдрому в межах від лабораторно до передчасного» (січень 2009 – квітень 2013). Продромальні симптоми визначалися за анкетою Максвіні «Синдром гострого і продромального інфаркту  міокарда». За такими ж анкетами були опитані пацієнти, які зверталися за медичною допомогою та вже перебували на амбулаторному лікуванні.

Результати

Не залежно від статі, симптоми були схожі та характеризувалися: незвичною втомою, поганим сном, тривожністю, слабкістю та загальним дискомфортом у лівій руці. Грудний біль спостерігався рідко в обох статей (24%).

Середній вік – 49 років. Продромальний синдром розпізнається у жінок, більше ніж у чоловіків (85% проти 72%, p<0.0001). Більше зверталися жінки за медичною допомогою (49% проти 42% p=0.04). Жінки частіше викликали «швидку» ніж чоловіки відчувши потребу (52% проти 39%). Спостерігалося низьке проведення серцево-судинної терапії для зниження ризику ГКС, і тільки менша половина пацієнтів з підозрою на проблеми з серцем була оглянута лікарем-спеціалістом.

Висновок

Жінки більше схильні відчувати продромальні симптоми і звертатися за медичною допомогою до настання ГКС, ніж чоловіки. Загалом амбулаторне лікування було схожим для обох статей, але наявний низький рівень терапії для молодих дорослих пацієнтів, які знаходяться в зоні ризику.

--

Джерело: 
Sex differences in prodromal symptoms in acute coronary syndrome in patients aged 55 years or younger
Nadia A Khan et al. for the GENESIS PRAXY Team
Heart doi:10.1136/heartjnl-2016-309945

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook