EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Телефон +38(044)33-999-03
Передзвонити
Меню Меню

Негоспітальна пневмонія

Позагоспітальна пневмонія, тобто та, розвиток якої не пов’язаний із перебуванням у медичних закладах може бути викликана різними мікроорганізмами (бактеріями, вірусами або грибами). Цей вид пневмонії займає 8 місце серед основних причин смерті, і 1 місце серед інфекційних причин смерті [Heron CDC; CDC].

Досвід лікарів клініки EuReCa (Еврика) та використання сучасних можливостей лабораторної діагностики дозволяють швидко окреслити коло можливих збудників, що є критично важливим для ефективного лікування.

Найчастіше позагоспітальна пневмонія викликається бактеріями. Позагоспітальна бактеріальна пневмонія - пневмонія, ймовірно, бактеріальної, не вірусної, етіології.

Летальність серед госпіталізованих пацієнтів становить 12%, а серед пацієнтів, які через важкий стан потребують госпіталізації до відділень інтенсивної терапії - понад 50% [Austrian 1964; Fine 1996; Felki 2000; Restrepo 2008; Medicare Data 2013] [Sibila 2013].

20,1% пацієнтів з перенесеною позагоспітальною пневмонією повторно госпіталізуються протягом 30 діб після виписки унаслідок ускладнень пов’язаних з пневмонією [Jencks 2009].

Позагоспітальна пневмонія визначається як симптоми гострого захворювання нижніх дихальних шляхів, які є основною причиною звернення до медичного закладу: кашель, нові вогнищеві явища в легенях за даними фізикального дослідження або рентгенографії органів грудної клітки, синдром системної запальної відповіді (температура тіла >38°C та/або лихоманка, озноби, пітливість, біль) та відсутність інших причин для виникнення наведених вище симптомів (набряк легень, інфаркт міокарду та ін.).

Під час візиту пацієнта для визначення місця його подальшого лікування у клініці EuReCa (Еврика) використовують шкали CRB-65/CURB-65. Застосування такого підходу дозволяє не тільки об’єктивізувати стан хворого з урахуванням його індивідуальних особливостей, а й одразу визначитись з можливими варіантами антимікробної терапії.

Стан пацієнтів з позагоспітальною бактеріальною пневмонією у випадку госпіталізації уточнюється за допомогою шкал PSI/PORT, а у випадку амбулаторного лікування повторний огляд проводиться протягом 48 год. після встановлення діагнозу і у випадку відсутності покращення знову оцінюються показання до госпіталізації.

У клініці EuReCa (Еврика) антибактеріальні препарати (антибіотики) застосовуються лише у випадку підтвердження бактеріальної причини позагоспітальної пневмонії. У випадку необхідності їх застосування, використовують принцип деескалації, який забезпечує швидкий ефект та зменшує їх токсичність.

При застосування початкової (емпіричної) терапії антибіотиками фахівці клініки застосовують диференційований підхід, який полягає у тому, що схеми терапії не лише враховують потенційного збудника, але й вік та наявність супутніх захворювань. Наприклад, пацієнти, як мають фактори ризику розвитку позагоспітальної бактеріальної пневмонії, що викликана метициллін-резистентним золотистим стафілококом (MRSA) — отримують одну схему лікування, пацієнти без таких факторів ризику, які були практично здорові на момент розвитку пневмонії — іншу, а хворі з важкими супутніми захворюваннями — третю.

Рентгенографія органів грудної клітки у прямій проекції є обов’язковим методом обстеження пацієнтів з позагоспітальною бактеріальною пневмонією на етапі встановлення. Враховуючи небезпеку пов’язану з цим методом обстеження у клініці EuReCa (Еврика) сповідують зважений підхід до його застосування. Наприклад, не замовляють рентген у додаткових проекціях та не виконують його обов’язково при виписці, що до, речі, зазначено у рекомендаціях провідних фахових організацій.

Ціни в Києві

Консультація пульмонолога первинна450 грн
Консультація пульмонолога пацієнтів, які лікувались або консультувались у клініці300 грн

Додаткова інформація

Пневмонія у пацієнтів з імунодефіцитом (зниженим імунітетом)

Пневмонії
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook