ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Гемоперфузія – перший український досвід

Гемоперфузія – перший український досвід

Найрозповсюдженішою технологією очищення крові від токсинів та продуктів метаболізму є гемодіаліз («штучна нирка»). Для більшості людей, процедура гемодіалізу виглядає доволі просто – кров пацієнта пропускають через спеціальний пристрій, який виконує роль фільтра (діалізатор). Звісно, більшість малює собі в уяві таку собі спеціальну «сіточку» через яку пропускають кров, приблизно так це і виглядає, але з певними нюансами.

У діалізаторі кров пацієнта та діалізуючий розчин розділені напівпроникною мембраною – це і є фільтр, який пропускає тільки «маленькі» молекули. За допомогою такого явища, яка електрохімічний градієнт, низькомолекулярні речовини переміщуються з крові до діалізуючого розчину і навпаки. Такий механізм транспорту речовин через напівпроникну мембрану називається дифузією.

Недолік гемодіалізу очевидний – ця процедура не вирішує проблему накопичення токсинів з середньою і великою молекулярною масою.

Частково цю проблему вирішує інша процедура – гемофільтрація, де кров пропускають через фільтр з більшими отворами - порами. При цьому транспорт речовин через мембрану відбувається в об’ємі розчину (який попередньо вводять безпосередньо у кров), а не за електрохімічним градієнтом. Такий тип транспорту називається конвекцією. Поєднання гемодіалізу та гемофільтрації, коли одночасно відбувається і дифузійний і конвективний транспорт отримало назву гемодіафільтрації. Гемо(діа)фільтрація дозволяє видаляти токсини з низькою молекулярною масою та нижнього діапазону середньомолукулярних токсинів (до 10-20 кДа).

Єдиним способом видалення з крові середньомолекулярних (у всьому діапазоні - до 50-60 кДа) та уремічних токсинів, що зв’язані з білками крові є - гемоперфузія. Кров пропускають через спеціальний картридж, який абсорбує токсини. Перевага гемоперфузії в тому, що її можна використовувати як окремою процедурою при отруєннях, хворобах печінки тощо, так і одночасно з гемодіалізом.

Побічні ефекти при виконанні гемоперфузії дуже залежать від матеріалу і якості сорбенту. На відміну від активованого вугілля, яке використовували раніше, сучасні сорбенти виробляють на основі синтетичних іонообмінних смол, що призвело до майже повної відсутності небажаних ефектів.

У 2018 в Україні вперше було проведено процедуру гемоперфузії з використанням новітнього сорбенту на основі синтетичної іонообмінної смоли (HА130). Процедура пройшла без ускладнень, була добре перенесена пацієнтом та підтвердила ефективність застосування у зниженні рівня паратиреоїдного гормону.

*Більше про гемоперфузію див. на сайті hemoperfusion.com.ua

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook