EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
ГРАФІК РОБОТИ: 8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
Меню Меню
Гемоперфузія – перший український досвід

Гемоперфузія – перший український досвід

Найрозповсюдженішою технологією очищення крові від токсинів та продуктів метаболізму є гемодіаліз («штучна нирка»). Для більшості людей, процедура гемодіалізу виглядає доволі просто – кров пацієнта пропускають через спеціальний пристрій, який виконує роль фільтра (діалізатор). Звісно, більшість малює собі в уяві таку собі спеціальну «сіточку» через яку пропускають кров, приблизно так це і виглядає, але з певними нюансами.

У діалізаторі кров пацієнта та діалізуючий розчин розділені напівпроникною мембраною – це і є фільтр, який пропускає тільки «маленькі» молекули. За допомогою такого явища, яка електрохімічний градієнт, низькомолекулярні речовини переміщуються з крові до діалізуючого розчину і навпаки. Такий механізм транспорту речовин через напівпроникну мембрану називається дифузією.

Недолік гемодіалізу очевидний – ця процедура не вирішує проблему накопичення токсинів з середньою і великою молекулярною масою.

Частково цю проблему вирішує інша процедура – гемофільтрація, де кров пропускають через фільтр з більшими отворами - порами. При цьому транспорт речовин через мембрану відбувається в об’ємі розчину (який попередньо вводять безпосередньо у кров), а не за електрохімічним градієнтом. Такий тип транспорту називається конвекцією. Поєднання гемодіалізу та гемофільтрації, коли одночасно відбувається і дифузійний і конвективний транспорт отримало назву гемодіафільтрації. Гемо(діа)фільтрація дозволяє видаляти токсини з низькою молекулярною масою та нижнього діапазону середньомолукулярних токсинів (до 10-20 кДа).

Єдиним способом видалення з крові середньомолекулярних (у всьому діапазоні - до 50-60 кДа) та уремічних токсинів, що зв’язані з білками крові є - гемоперфузія. Кров пропускають через спеціальний картридж, який абсорбує токсини. Перевага гемоперфузії в тому, що її можна використовувати як окремою процедурою при отруєннях, хворобах печінки тощо, так і одночасно з гемодіалізом.

Побічні ефекти при виконанні гемоперфузії дуже залежать від матеріалу і якості сорбенту. На відміну від активованого вугілля, яке використовували раніше, сучасні сорбенти виробляють на основі синтетичних іонообмінних смол, що призвело до майже повної відсутності небажаних ефектів.

У 2018 в Україні вперше було проведено процедуру гемоперфузії з використанням новітнього сорбенту на основі синтетичної іонообмінної смоли (HА130). Процедура пройшла без ускладнень, була добре перенесена пацієнтом та підтвердила ефективність застосування у зниженні рівня паратиреоїдного гормону.

*Більше про гемоперфузію див. на сайті hemoperfusion.com.ua

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим прозиціям пропонуються спеціальні ціни на послуги.
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook