EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Телефон +38(044)33-999-03
Передзвонити
Меню Меню

Поєднане ураження печінки і нирок

Гепаторенальний синдром - це розвиток ниркової недостатності у пацієнтів з хронічними захворюваннями печінки (цироз печінки, хронічний гепатит).

У термінальній стадії цирозу печінки гепаторенальний синдром (ГРС) розвивається у 80% хворих. ГРС проявляється прогресуванням печінкової недостатності, портальною гіпертензією (підвищення гідростатичного тиску в руслі ворітної вени печінки), зниженням функції нирок і порушенням регуляції судинного тонусу.

Є багато факторів, що призводять до пошкодження нирок у пацієнтів з печінковою недостатністю. Основні з них - це порушення кровообігу в нирках (зокрема, спазм ниркових капілярів) і гіпоксія нирок, а також ураження нирок ендогенними токсинами, що не утилізуються внаслідок печінкової недостатності.

Ключову роль у розвитку гепаторенального синдрому відіграє зменшення внутрішньосудинного об'єму рідини. Перш за все це розвивається внаслідок розширення периферійних судин через надлишок оксиду азоту. Разом з цим, такий стан може спостерігатись після парацентезу (пункція черевної порожнини для видалення рідини, що там накопичилась - асциту), кровотеч, прийому великих доз сечогінних препаратів, блювання, на тлі сепсису або тривалого прийому нестероїдних протизапальних засобів, при блискавичній печінковій недостатності у пацієнтів з гострим або підгострим некрозом печінки. Оскільки порушення функції нирок унаслідок наведених вище станів лікується по-іншому, дуже важливим є розрізнити гепаторенальний синдром та преренальне гостре пошкодження нирок внаслідок інших причин у пацієнтів з хронічним захворюванням печінки.

Гепаторенальний синдром характеризується підвищенням рівня аміаку, сечовини та креатиніну (азотемія), зниженням концентрації натрію в крові і сечі (гіпонатріємія і гіпонатріурія), зниженням артеріального тиску (гіпотензія) і зменшенням кількості сечі (олігурія), аж до повного припинення сечовиділення (анурія).

Два типи гепаторенальний синдрому 

Гепаторенальний синдром I типу - характеризується швидким наростанням рівня креатиніну з перевищенням значення 220 мкмоль/л упродовж 2 тижнів. Найчастішою його причиною є спонтанний бактеріальний перитоніт. Медіана виживання пацієнтів при розвитку ГРС І (у випадку відсутності його регресу) типу становить 2 тижні.

Гепаторенальний синдром I типу - характеризується більш значним, але більш повільним зниженням функції нирок. Медіана виживання пацієнтів з ГРС ІІ типу (у випадку відсутності його регресу) за даними різних авторів становить 3-6 місяців.

У клініці EuReCa досвідчені фахівці проведуть лабораторні тести та інструментальні дослідження, встановлять діагноз, причини розвитку ГРС та призначать відповідне лікування. Медикаментозне лікування у поєднанні з діалізною терапією, хірургічним лікуванням, плазмаобмінами дозволяє досягнути регресу ГРС у більш ніж 75% хворих.

Консультації фахівцями клініки пацієнтів з хронічними хворобами печінки обов’язково включають рекомендації з профілактики розвитку такого грізного ускладнення як гепаторенальний синдром.

Ціни в Києві

Мультидисциплінарні консультаціі (2 фахівці)500 грн
Мультидисциплінарні консультаціі (3 фахівці)750 грн
Мультидисциплінарні консультаціі (4 фахівці)950 грн
Мультидисциплінарні консультаціі (5 фахівців)1200 грн+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook