ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
МенюМеню

Поєднане ураження печінки і нирок

Гепаторенальний синдром - це розвиток ниркової недостатності у пацієнтів з хронічними захворюваннями печінки (цироз печінки, хронічний гепатит).

У термінальній стадії цирозу печінки гепаторенальний синдром (ГРС) розвивається у 80% хворих. ГРС проявляється прогресуванням печінкової недостатності, портальною гіпертензією (підвищення гідростатичного тиску в руслі ворітної вени печінки), зниженням функції нирок і порушенням регуляції судинного тонусу.

Є багато факторів, що призводять до пошкодження нирок у пацієнтів з печінковою недостатністю. Основні з них - це порушення кровообігу в нирках (зокрема, спазм ниркових капілярів) і гіпоксія нирок, а також ураження нирок ендогенними токсинами, що не утилізуються внаслідок печінкової недостатності.

Ключову роль у розвитку гепаторенального синдрому відіграє зменшення внутрішньосудинного об'єму рідини. Перш за все це розвивається внаслідок розширення периферійних судин через надлишок оксиду азоту. Разом з цим, такий стан може спостерігатись після парацентезу (пункція черевної порожнини для видалення рідини, що там накопичилась - асциту), кровотеч, прийому великих доз сечогінних препаратів, блювання, на тлі сепсису або тривалого прийому нестероїдних протизапальних засобів, при блискавичній печінковій недостатності у пацієнтів з гострим або підгострим некрозом печінки. Оскільки порушення функції нирок унаслідок наведених вище станів лікується по-іншому, дуже важливим є розрізнити гепаторенальний синдром та преренальне гостре пошкодження нирок внаслідок інших причин у пацієнтів з хронічним захворюванням печінки.

Гепаторенальний синдром характеризується підвищенням рівня аміаку, сечовини та креатиніну (азотемія), зниженням концентрації натрію в крові і сечі (гіпонатріємія і гіпонатріурія), зниженням артеріального тиску (гіпотензія) і зменшенням кількості сечі (олігурія), аж до повного припинення сечовиділення (анурія).

Два типи гепаторенальний синдрому 

Гепаторенальний синдром I типу - характеризується швидким наростанням рівня креатиніну з перевищенням значення 220 мкмоль/л упродовж 2 тижнів. Найчастішою його причиною є спонтанний бактеріальний перитоніт. Медіана виживання пацієнтів при розвитку ГРС І (у випадку відсутності його регресу) типу становить 2 тижні.

Гепаторенальний синдром I типу - характеризується більш значним, але більш повільним зниженням функції нирок. Медіана виживання пацієнтів з ГРС ІІ типу (у випадку відсутності його регресу) за даними різних авторів становить 3-6 місяців.

У клініці EuReCa досвідчені фахівці проведуть лабораторні тести та інструментальні дослідження, встановлять діагноз, причини розвитку ГРС та призначать відповідне лікування. Медикаментозне лікування у поєднанні з діалізною терапією, хірургічним лікуванням, плазмаобмінами дозволяє досягнути регресу ГРС у більш ніж 75% хворих.

Консультації фахівцями клініки пацієнтів з хронічними хворобами печінки обов’язково включають рекомендації з профілактики розвитку такого грізного ускладнення як гепаторенальний синдром.


ОГЛЯД
Попередній огляд лікарем, при потребі збирається команда, до якої може увійти лікар, який направив пацієнта
Записатись на прийом
ОБСТЕЖЕННЯ
Призначення тільки необхідних дообстежень, пройти які пацієнт може в т.ч. за місцем проживання
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Встановлення діагнозу, призначення програми лікування. Особисто або віддалено (телемедично)
ЛІКУВАННЯ
Пройти лікування пацієнт може в будь-якій клініці на вибір, в т.ч. за місцем проживання

Ціни в Києві

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
грн
ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ
грн
Консультації
Мультидисциплінарні консультаціі (2 фахівці)720500
для зареєстрованих
Мультидисциплінарні консультаціі (3 фахівці)960750
для зареєстрованих
Мультидисциплінарні консультаціі (4 фахівці)1 200950
для зареєстрованих
Мультидисциплінарні консультаціі (5 фахівців)1 4401 200
для зареєстрованих

Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook