EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
ГРАФІК РОБОТИ: 8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
Меню Меню

Поєднане ураження легень і нирок

Поєднане ураження легень і нирок називають пульмо-ренальний синдром.

Існує багато механізмів, що призводять до ураження легень при захворюваннях нирок. Основний з них – це легенева гіпертензія (стан, який характеризується підвищенням тиску в легеневій артерії). Тяжка легенева гіпертензія спостерігається при перевантаженні рідиною, діастолічній дисфункції лівого шлуночка, при різкому підвищенні системного судинного опору. Всі вище-перераховані зміни можуть виникнути як при гострому пошкодженні нирок, так і при хронічній хворобі нирок. Виражене підвищення тиску в легеневих капілярах призводить до підвищення фільтрації рідини і білка крізь альвеоло-капілярний бар’єр, набряку легеневої тканини, наповнення рідиною альвеолярного повітряного простору. Це, в свою чергу, веде до порушення легеневої механіки та зменшує газообмін, посилюючи порушення функції зовнішнього дихання, задишку та гіпоксію у пацієнтів.

Дослідження показали, що негативний водний баланс у пацієнтів з гострим пошкодженням легень веде до зниження гідростатичного тиску у легеневих капілярах, покращення оксигенації та параметрів вентиляції. Використання діалізних методик для підтримки негативного чи нульового водного балансу має позитивний ефект на перебіг гострого пошкодження легень. Ці дані знайшли підтвердження у досвіді фахівців клініки EuReCa.

Імуноопосередковане пошкодження нирок також може викликати ураження легень. Прикладом цього є синдром Гудпасчера, ANCA-васкуліт, системний червоний вовчак (СЧВ), кріоглобулінемія, антифосфоліпідний синдром, коли імунологічна реакція призводить до пошкодження стінок капілярів обох органів.

Поєднання гострого пошкодження нирок та легень є важкою патологією з високою летальністю (близько 80%), і вимагає мультидисциплінарного підходу до лікування із залученням лікарів різних спеціальностей (пульмонолог, ревматолог, фахівці з інтенсивної терапії) та використанням діалізних методів лікування, плазмаобміну, корекцією електролітного та кислото-основного стану крові, водного балансу. Саме такий підхід, разом з етапністю лікування, застосовують фахівці клініки EuReCa.


ОГЛЯД
Попередній огляд лікарем, при потребі збирається команда, до якої може увійти лікар, який направив пацієнта
ОБСТЕЖЕННЯ
Призначення тільки необхідних дообстежень, пройти які пацієнт може в т.ч. за місцем проживання
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Встановлення діагнозу, призначення програми лікування. Особисто або віддалено (телемедично)
ЛІКУВАННЯ
Пройти лікування пацієнт може в будь-якій клініці на вибір, в т.ч. за місцем проживання

Ціни в Києві

Мультидисциплінарні консультаціі (2 фахівці)500 грн
Мультидисциплінарні консультаціі (3 фахівці)750 грн
Мультидисциплінарні консультаціі (4 фахівці)950 грн
Мультидисциплінарні консультаціі (5 фахівців)1 200 грн
Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим прозиціям пропонуються спеціальні ціни на послуги.
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook