ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Сластін Владислав Володимирович
Сластін Владислав Володимирович22 років досвіду
Лікар-дієтолог, нутриціолог
Експерт системи Аналізу ризиків і критичних точок контролю харчовий безпеки (ХАССП). Лікар - експерт вищої категорії в галузі харчової безпеки та нутриціології.

Часті питання: Дієта

Ідеальна струнка фігура – це мрія кожної жінки. Але дуже часто, прагнучи досягти цього ідеалу та прикладаючи просто неймовірні зусилля, ми отримуємо зовсім не той результат, на який очікували. І замість стрункого та підтягнутого тіла отримуємо зовсім небезневинні захворювання. Як же не стати жертвою власних бажань та не нашкодити собі? Цю статтю повинні прочитати всі, хто хоч раз пробував схуднути.

Поширені помилки при схудненні

Найбільш поширена помилка – це самостійне використання «ефективних» препаратів, швидких дієт, якихось електронних метеликів для миттєвого пресу та інших подібних  чудес. Ми звикли шукати найпростіші шляхи і в цьому немає нічого поганого, але часто це прагнення «спростити» примушує вірити сумнівним методикам: «Як схуднути вдома, не прикладаючи зусиль?». Тому що це простіше та швидше, ніж працювати зі спеціалістом, наприклад, з дієтологом. При неправильному використанні таких методів «схуднення» замість стрункої фігури можна заробити масу серйозних проблем. Виразки, неврози, проблеми зі шкірою, депресивний стан, анорексія – це лише короткий список можливих наслідків.

Чим небезпечна відмова від поживних речовин

Історія дієтології пережила напади на кожен з необхідних нам елементів харчування: білки, жири та вуглеводи. Ті, хто худне, повністю виключали то білкову, то жирну їжу. Сьогодні «вигнанцем» стали вуглеводи. Подібна практика без рекомендації лікаря ніколи не закінчується позитивно. Зміщення балансу поживних речовин впливає на всі життєві системи організму: серцево-судинну, шлунково-кишковий тракт, дихальну, ЦНС.

Нестача білка призводить до слабкості м’язів та тканин внутрішніх органів. Через дефіцит жирів порушується засвоєння вітамінів та мінералів. Найменше, що відбувається в даному випадку – випадіння волосся, тусклість і сухість шкіри, поганий настрій та безсоння. Постійне низковуглеводне харчування призводить до зниження працездатності, гормональних порушень, руйнування кісток. Проблеми з печінкою, шлунком, ендокринною системою – результат тривалої відмови від одного з елементів. В такій ситуації не може йти ніякої мови про здоров’я та красу. Прописати харчування зі зменшенням того чи іншого елемента може лише лікар.

Небезпека критичного зниження калорійності

Дійсно, щоб скинути вагу, потрібно зменшити споживання калорій. Ця проста істина в руках дилетантів часто доходить до абсурду, люди споживають по 200 ккал в день або взагалі переходять на воду. По-перше, немає чіткої норми калорійності, яка підходить всім. Розрахувати її можна лише підрахувавши всі енергозатрати та після повного обстеження організму. Для цього потрібен дипломований лікар та досвідчений тренер. По-друге, «знизити» – ще не значить прагнути до нуля. Ігри з низькокалорійними дієтами дуже небезпечні, так як досить просто перейти межу між «корисно» та «шкідливо». Серед небезпечних наслідків: анорексія, булімія, тяжкі порушення в роботі внутрішніх органів. Відновлення після таких дієт – тривале і складне. На жаль, пацієнтів на останніх стадіях анорексії не завжди вдається врятувати.

Пігулки, пояси, спеціальні креми і солі - віра в чудо і реальність

Пігулки, пояси, спеціальні креми і солі – асортимент «легкого» схуднення. Якщо креми і солі для ванн – це просто марна трата грошей, то з пігулками справи набагато серйозніші. На сьогоднішній день на ринку присутні три види препаратів для втрати ваги:

  • Проносні.
  • Антидепресанти.
  • Пігулки з личинками гельмінтів.

Тут одне небезпечніше за інше. Проносне без призначення лікаря призводить до розладів травлення, внутрішніх кровотеч (при великих кількостях препарату), втраті поживних речовин. Лікар ніколи не призначить дані пігулки для втрати ваги, у проносного інше призначення і такі препарати не можуть використовуватися для схуднення.

Не менш небезпечні наслідки застосування антидепресантів та транквілізаторів не за призначенням. Люди дійсно втрачають вагу, але до кінця курсу ожиріння перестає бути їх основною проблемою. Психологічні збої, неврози, навіть пограничні розлади особистості. Виводити з такого стану людину, яка худне, потрібно дуже обережно та довго.

Застосування личинок паразитів для схуднення – це вже ознака психіатричного розладу. При вільному проникненні в кровоток, вони розносяться по всьому організму та уражають внутрішні органи, що небезпечно для здоров’я та життя людини. В даному випадку спектр наслідків очевидний і летальний результат також не є виключенням.

Як правильно сісти на дієту

Все геніальне – просто. Схуднути безпечно і головне втримати необхідну вагу можна лише під наглядом спеціалістів. Складати раціон потрібно індивідуально та після повного обстеження, а зробити це може лише дипломований дієтолог. Але одною дієтою складно привести своє тіло до ідеалу. Дряблі м’язи та обвисла шкіра – не найкращі супутники краси, тому потрібен фітнес-тренер. При правильних фізичних навантаженнях процес втрати жирової маси піде швидше та надійніше. І результат буде саме таким, як ми й очікуємо. Досить часто причина зайвої ваги полягає в переїданні, а тут і без психотерапії не обійтися.

Ідеально, коли дієтолог, психотерапевт і тренер працюють в тандемі. Але в залежності від ситуації буває достатньо і одного спеціаліста. При виборі дієтолога обов’язково звертайте увагу на його кваліфікацію та досвід роботи. Справжній дієтолог повинен мати медичну освіту, сертифікати про курси дієтології не рахуються. Відрізнити самозванця від медика досить просто. Якщо лікар не призначає обстеження та аналізи перед складанням раціону – це вагома причина пошукати іншого дієтолога.

Якщо на фоні зайвої ваги людина знаходиться в тяжкому емоційному стані, то без допомоги психотерапевта або клінічного психолога, а іноді і психіатра, просто не обійтися. Переїдання може спостерігатися при тяжких депресіях, пограничних розладах, психозах, тому інколи потрібне призначення спеціальних психотропних препаратів. Звичайний психолог може навіть не розрізняти ці захворювання і лише погіршить ситуацію. Хороший психотерапевт розбереться в причинах даної проблеми і знайде вихід з ситуації. Також він допоможе уникнути скованості та сорому перед походом у спортзал, що дуже часто зустрічається у людей з зайвою вагою.

Отже, для безпечного і якісного схуднення потрібна допомога мінімум дієтолога. Це допоможе вам уникнути можливих помилок, прискорить процес схуднення та забезпечить тривалий результат. Самостійно призначати собі дієти, замість роботи зі спеціалістом, здається простішим варіантом лише спочатку. Не доводьте до тяжких наслідків, не випробовуйте свій організм на міцність – він може не пройти цю перевірку.

 

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook