ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вплив ранньої діалізної терапії на критично хворих пацієнтів з гострим пошкодженням нирок

Вплив ранньої діалізної терапії на критично хворих пацієнтів з гострим пошкодженням нирок

Гостре пошкодження нирок є добре відомим ускладненням критичних станів, що має великий вплив на перебіг захворювання та вірогідність смерті. Незважаючи на обізнаність у лікуванні пацієнтів, які знаходяться у критичному стані, летальність під час гострої ниркової недостатності залишається високою.

Хоча ініціювання гострої діалізної терапії провокує ускладнення лікувального процесу, оптимальні терміни її початку для хворих у критичному стані досі не відомі. При тому, якщо використання діалізної терапії для пацієнтів з небезпечними для життя ускладненнями являється однозначним, терміни початку даної процедури для пацієнтів з гострим пошкодженням нирок без таких ускладнень так і не визначені.

Ранній початок діалізної терапії може бути важливим для уникнення гиперволемії, виведення токсинів, встановлення кислотно-лужного гомеостазу, а також для запобігання інших ускладнень які можуть виникнути при гострому пошкодженні нирок. Однак, ранній початок процедури без необхідності може мати негативний вплив, оскільки, у деяких пацієнтів функція нирок можуть відновитись самостійно.

Оптимальним термінам замісної ниркової терапії було присвячено декілька досліджень. Останні дані свідчать про зниження смертності та покращене відновлення функції нирок при більш ранньому початку терапії.

Так, нещодавно були опубліковані результати пілотного дослідження, під час якого були розглянуті оптимальні терміни ініціювання замісної ниркової терапії для пацієнтів в критичному стані з гострою нирковою недостатністю. Автори продемонстрували реальність проведення великого дослідження, яке порівняє дві стратегії початку діалізної терапії серед критично хворих пацієнтів. У цьому експерименті показники смертності не відрізнялись між двома групами. Таким чином, розширене дослідження з визначенням надійної кінцевої клінічної точки вважалось виправданим та могло дозволить вирішити цю проблему.

У якості першого кроку було проведене дослідження питання, чи може початок діалізної терапії у 90-денний термін скоротити смертність пацієнтів які перебувають у критичному стані та мають гостру ниркову недостатність.

Випадкових пацієнтів з встановленим діагнозом було поділено на дві паралельні групи, до яких застосовувались ранній або відстрочений початок терапії.

Первинною кінцевою точкою являлась смертність протягом 90 днів після поділу пацієнтів. Вторинні кінцеві точки включали 28- і 60-денну смертність, клінічні ознаки дисфункції органів, відновлення функції нирок, вимога терапії по закінченню 90-денного терміну, тривалість ниркової підтримки.

Результати

Ранній початок діалізної терапії значно знижує вирогідність смерті у 90-денний період в порівнянні з відстроченим початком (44 з 112 пацієнтів [39,3%] в групі ранньої терапії проти 65 з 119 пацієнтів [54,7%] в групі з відстроченим початком). Також, ранній початок позитивно впливає на середню тривалість терапії (9 днів проти 25 у групи з затримкою процедури), покращення у відновленні функції нирок (53,6% проти 38,7%), зменшення тривалості перебування у стаціонарі (51 день проти 82 днів).


Деталі дослідження: Effect of Early vs Delayed Initiation of Renal Replacement Therapy on Mortality in Critically Ill Patients With Acute Kidney InjuryThe ELAIN Randomized Clinical Trial

Alexander Zarbock, John A. Kellum, Christoph Schmidt, et al
JAMA. 2016;315(20):2190-2199. doi:10.1001/jama.2016.5828


Додаткова інформація

Діалізна терапія

Діаліз та вагітність: цілком можливо

Звичайний гемодіаліз

Подовжений амбулаторний гемодіаліз

Високопоточний гемодіаліз

Гостра діалізна терапія

Короткий щоденний гемодіаліз

Гемодіафільтрація

Нічний гемодіаліз

Домашній гемодіаліз

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook