ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
МенюМеню

Гострий панкреатит · Лікування

Медичне лікування гострого панкреатиту легкого ступеня є відносно простим, однак пацієнти з важким гострим панкреатитом потребують інтенсивної терапії.

Первинна терапія включає наступне:

  • Підтримка балансу рідини
  • Забезпечення основними нутрієнтами (парентерально)

Антибіотикотерапія:

  • Антибіотики (зазвичай з класу іміпенему) використовуються у разі панкреатиту, ускладненого панкреонекрозом, але не призначаються регулярно при лихоманці, особливо на стадії маніфестації захворювання.
  • Антибіотикопрофілактика при тяжкому панкреатиті не ускладненому - не обгрунтована; рутинне використання антибіотиків в якості профілактики ускладнень при важкому гострому панкреатиті в даний час не рекомендується.

Хірургічне втручання (смугове або мінімально інвазивне) показано при наявності ускладнень:

  • Гострий панкреатит після холецистектомії, холедохолітіаза
  • Псевдокісти: в більшості випадків немає необхідності; Для великих або симптоматичних псевдокіст - черезшкірна аспірація, ендоскопічна для транспупілярних або трансмуральних кіст
  • Інфікований панкреатичний некроз: аспірація з допомогою візуалізації (УЗ); некректомія
  • Підшлунковий абсцес: дренаж, постановка катетера та антибіотикотерапія. Хірургічна обробка і дренаж – у разі неефективності попередніх методів.

Лікування гострого панкреатиту легкого ступеня тяжкості є відносно простим. Пацієнт дотримується правила «голод, холод і спокій», внутрішньовенна інфузія рідини. Призначають анальгетики для полегшення болю. Антибіотики, як правило, не використовуються.

Якщо ультрасонограмма показує ознаки каменів у жовчних протоках і протоках підшлункової залози, і якщо причиною панкреатиту вважається холедоха і холелітіаз, холецистектомія повинна проводитися планово, під час того ж госпітального етапу. Харчування слід вводити ентерально. Пацієнти можуть починати дієтою з низьким вмістом жирів і не обов'язково тільки рідкої їжі. Систематичні огляди та метааналізи показали, що введення ентерального харчування може знизити смертність та інфекційні ускладнення у порівнянні з парентеральним харчуванням. Хоча ідеальний час початку ентерального харчування залишається невизначеним, введення протягом 48 годин є безпечним і стерпним.

Пацієнти з важким гострим панкреатитом потребують інтенсивної терапії. Протягом від декількох годин до декількох днів може виникнути ряд ускладнень (наприклад: шок, легенева недостатність, ниркова недостатність, шлунково-кишкові кровотечі або поліорганна недостатність). Цілі терапії на цьому етапі - забезпечити агресивну підтримку, зменшити запалення, обмежити інфекцію або суперінфекції, а також виявити і лікувати ускладнення по мірі їх виникнення.

Немає основних критеріїв, які б вказували, на якій стадії пацієнт повинен бути переведений у більш кваліфікований лікувальний заклад. Однак, якщо важкий гострий панкреатит класифікується згідно классифікатора Атланти [2], або з рівня C-реактивного білка (CRP) вище 10 мг/дл, оцінка Ranson 4 або вище, розглядається можливість передачі в медичну установу, в якій є відділення інтенсивної терапії, відділення невідкладної допомоги, що спеціалізуються на діагностиці та лікуванні гострого панкреатиту.

Пацієнти можуть бути виписані, коли їх біль добре контролюється оральною анальгезією. Дієта повністю задовольняє їх потребу в калоріях і корисних речовинах. Всі ускладнення гострого панкреатиту були адекватно усунені.


ОГЛЯД
Попередній огляд лікарем, при потребі збирається команда, до якої може увійти лікар, який направив пацієнта
Записатись на прийом
ОБСТЕЖЕННЯ
Призначення тільки необхідних дообстежень, пройти які пацієнт може в т.ч. за місцем проживання
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Встановлення діагнозу, призначення програми лікування. Особисто або віддалено (телемедично)
ЛІКУВАННЯ
Пройти лікування пацієнт може в будь-якій клініці на вибір, в т.ч. за місцем проживання

Ціни в Києві

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
грн
ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ
грн
Консультації
Консультація гастроентеролога450300
для зареєстрованих
або
за направленням лікаря

Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою


Додаткова інформація

Гострий панкреатит · Симптоми

Гострий панкреатит

Хронічний панкреатит

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook