ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
МенюМеню
Сластін Владислав Володимирович
Сластін Владислав Володимирович21 років досвіду
Лікар-дієтолог, нутриціолог
Експерт системи Аналізу ризиків і критичних точок контролю харчовий безпеки (ХАССП). Лікар - експерт вищої категорії в галузі харчової безпеки та нутриціології.

Дієта при артеріальній гіпертензії

Високий артеріальний тиск

Треба бути відвертими і усвідомити, що не існує  «чудо-пігулок», після курсу прийому яких можна забути про стан, який в побуті називають «гіпертонія» або «гіпертонічна хвороба». Артеріальна гіпертензія, частіше «гіпертонія» це спосіб життя, коли пацієнт виконуючи певні рекомендації може жити довше та краще.

Перше, на що треба звернути увагу людині з високим артеріальним тиском – власна вага. Зменшення надлишкової ваги тіла на кожні 10 кілограм може знизити артеріальний тиск на 5-20 мм. рт. ст. без будь-яких інших додаткових заходів. Ожиріння пов'язане з підвищеним ризиком захворюваності, раптової смерті, а також зниженням очікуваної тривалості життя людини. При ожирінні зростає ризик виникнення цукрового діабету, деяких видів раку, нічного апное, аритмій серця тощо.

Збалансоване харчування

Базове правило збалансованого харчування при артеріальній гіпертензії – більше овочів та фруктів. Збільшити споживання продуктів які містять калій, кальцій, магній.

Варто знати, що існують продукти з особливою здатністю знижувати артеріальний тиск:

Також, рекомендовано зменшити споживання кухонної солі до 5-6 г на добу.

Як цього досягти?

Пораховано що звичайне споживання солі становить від 9 до 12 г на добу. Щоб скоротити прийом вдвічі не варто відмовлятись від смачної їжі. Треба менше солити під час приготування і при потребі досолювати за столом. Кришталики солі які в нерозчиненому вигляді потрапляють на смакові рецептори в ротовій порожнині дають відчуття що їжа солоніша ніж є насправді.

Варто якщо не виключити з раціону, то суттєво зменшити вживання продуктів консервованих способом соління – овочі, риба, м'ясо, сало.

Доведений причинно-наслідковий зв'язок між споживанням кухонної солі та підвищенням артеріального тиску. Сіль «притягує та затримує» рідину в організмі, викликає спазм судин. В проведених дослідженнях показано, що зниження споживання солі до 5 г на добу має скромний вплив на зниження артеріального тиску у здорових людей - 1-2 мм рт.ст. Разом з тим, у людей з підвищеним артеріальним тиском ефект більш виражений -  4-5 мм рт. ст. Цікавий факт, що ефект від обмеження кухонної солі більше виражений у афроамериканців, людей похилого віку, у осіб з цукровим діабетом, метаболічний синдром або хронічною хворобою нирок.

Дієта

Маючи проблеми з артеріальним тиском варто проаналізувати не тільки, що входить до меню пацієнта, а також кількість та час (періодичність), коли пацієнт їсть.

Звісно, якщо пацієнт буде дотримуватись правил про які йшла мова, він вже зробить дуже велику послугу своєму організму, але як показує практика, спроби збалансованого харчування часто перетворюються в стрес для організму. Пацієнт не може вирахувати та скласти продуманий графік входу в дієту, та виходу з неї, відсутня системність.

Не треба забувати, що організм повинен отримувати в повній мірі все, що йому потрібно для нормальної роботи: білки, жири, вуглеводи, мінерали, вітаміни тощо. Також, варто врахувати додаткові фактори ризику, такі як інші хвороби або схильність до них тощо. Дієта складена фахівцем, має враховувати особливості пацієнта та зводить до мінімуму ризики на дискомфорт.

Консультації дієтолога

  • Лікар визначає мету майбутньої дієти
  • Збирає медичний анамнез – перелік захворювань, які треба враховувати при складанні дієти
  • Вивчає характер харчування, харчові звички пацієнта, рывень фізичних навантажень
  • Визначає індекс маси тіла, індекс Здоров’я по класифікації ACSM (Американський коледж спортивної медицини) та АСД, фінтес-індекс
  • За допомогою Fitmate виконує визначення основного обміну (RMR)
  • Проводить біоімпедансометрію (аналіз складу тіла)
  • Визначає оптимальний тип дієти
  • Надає стандартизовану дієту (добове меню, рекомендації у вигляді наглядних матеріалів та схем) або, за бажанням пацієнта, розробляє індивідуальну дієту 
Часті питання - Основні помилки при схудненні
- Чим небезпечна відмова від поживних речовин
- Небезпека критичного зниження калорійності
- Як правильно сісти на дієту

Ціни в Києві

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
грн
ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ
грн
Збалансоване харчування
Складання персональної лікувальної дієти (за меню на 1 день)506
Складання персональної дієти. Меню на 7 днів (включає консультацію дієтолога)4 312
3 542
Консультації
Консультація дієтолога (очно або телемедично, включає складання стандартного рекомендованого меню)770
Супровід дієтолога (включає необмежену кількість консультацій протягом одного місяця)734

Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою


Додаткова інформація

Гіпертонія - СТОП

Кардіотоксичність протипухлинної терапії: артеріальна гіпертензія

Ліки та інші речовини, які можуть підвищити артеріальний тиск

Оновлення рекомендацій з лікування артеріальної гіпертензії у літніх пацієнтів

Артеріальна гіпертензія

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook