ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Кушнарьова Наталія Миколаївна
Кушнарьова Наталія Миколаївна22 років досвіду
Лікар-ендокринолог вищої категорії, кандидат медичних наук
Автор та співавтор більш ніж 40 наукових робіт. Взяла участь у більше ніж 50-ти міжнародних досліджень. Член Асоціації ендокринологів.
Савчук Валентина Миколаївна
Савчук Валентина Миколаївна18 років досвіду
Лікар-нефролог, лікар-ендокринолог
У 2005 р. захистила дисертацію на тему «Анемія та хронічне запалення при хронічній хворобі нирок 5 стадії» та отримала ступінь кандидата медичних наук

Зоб

Термін «зоб» означає збільшення розмірів щитоподібної залози, який в залежності від морфології розрізняють на дифузний, вузловий та дифузно-вузловий.

Дифузний зоб (простий нетоксичний зоб) – дифузне збільшення щитовидної залози, яке часто зустрічається у місцевостях з відсутністю дефіциту йоду.

Вузловий зоб характерний проявами вузлових, схожих на пухлини, утворень.

В залежності від регіону, розрізняють: ендемічний зоб - такий, що пов'язаний з недостатністю йоду у воді, землі, продуктах харчування окремих ендемічних регіонів; та спорадичний зоб - який спостерігається в неендемічних регіонах.

Виникнення зобу пов’язують з можливим впливом одноманітного неповноцінного харчування, особливе значення має дефіцит у їжі білків та вітамінів. Деякі продукти харчування вміщують речовини, що виявляють зобогенний вплив (зокрема струмогени - продукти, що блокують транспорт йодидів у щитоподібній залозі, вміщуються у фасолі, брукві, моркві, кольоровій капусті та т. і.). Антисанітарні побутові умови, інфекції та інтоксикації також впливають на частоту виникнення захворювання.

Слід зазначити що дифузний зоб часто зустрічається у членів однієї сім’ї, таким чином можна говорити про сімейний характер цієї патології. Можливими факторами розвитку спорадичного зобу також є генетична блокада синтезу тиреоїдних гормонів, які не виявляються з допомогою існуючих методів дослідження, аутоімунні механізми. Функція щитовидної залози не змінена.

Симптоми

Клінічна картина включає місцеві та загальні симптоми, які залежать від ступеня збільшення щитовидної залози та її функціональної активності. Скарги хворих зводяться до відчуття слабкості, підвищеної втомлюваності, головного болю, болів у області серця, непостійні диспепсичні явища. При збільшенні зобу та здавлювання близько розташованих органів виникають скарги на відчуття тиску  у області шиї, що більш виражене у положенні лежачи, утруднене дихання, пульсуючий головний біль, порушення ковтання. Дифузний зоб характеризується рівномірним збільшенням щитовидної залози при відсутності локальних ущільнень.  За характером функції залози прийнято розділення на гіпер-, гіпо- та еутироїдні форми.  До ускладнень при зобі відносяться наслідки стиснення близько розташованих нервів та судин, розвиток серцево-судинних порушень.

Діагностика

Дослідження в крові рівнів вільного та загального тироксину, трийодтироніну, тиротропіну, антитіл до тиреоїдної пероксидази, анти-мікросомальної фракції щитовидної залози, тироглобуліну, ультразвукового дослідження щитовидної залози.


ОГЛЯД
Попередній огляд лікарем, при потребі збирається команда, до якої може увійти лікар, який направив пацієнта
Записатись на прийом
ОБСТЕЖЕННЯ
Призначення тільки необхідних дообстежень, пройти які пацієнт може в т.ч. за місцем проживання
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Встановлення діагнозу, призначення програми лікування. Особисто або віддалено (телемедично)
ЛІКУВАННЯ
Пройти лікування пацієнт може в будь-якій клініці на вибір, в т.ч. за місцем проживання

Ціни в Києві

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
грн
ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ
грн
Консультації
Консультація ендокринолога600400
для зареєстрованих
або
за направленням лікаря
Супровід ендокринолога (включає необмежену кількість консультацій протягом одного місяця)600

Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook