ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Кушнарьова Наталія Миколаївна
Кушнарьова Наталія Миколаївна22 років досвіду
Лікар-ендокринолог вищої категорії, кандидат медичних наук
Автор та співавтор більш ніж 40 наукових робіт. Взяла участь у більше ніж 50-ти міжнародних досліджень. Член Асоціації ендокринологів.
Савчук Валентина Миколаївна
Савчук Валентина Миколаївна18 років досвіду
Лікар-нефролог, лікар-ендокринолог
У 2005 р. захистила дисертацію на тему «Анемія та хронічне запалення при хронічній хворобі нирок 5 стадії» та отримала ступінь кандидата медичних наук

Цукровий діабет

Цукровий діабет - це хронічне захворювання, яке характеризується гіперглікемією (підвищенням рівня глюкози крові) і потребує тривалої медичної допомоги для запобігання розвитку його  руйнівних ускладнень та їх лікування у випадку виникнення.

Рівень захворюваності на цукровий діабет зростає в усьому світі. Міжнародна федерація діабету прогнозує, що число людей, які живуть з діабетом, виросте з 366 до 552 мільйонів у період з 2011  до 2030 року. У зв'язку з цим, виявлення груп ризику, своєчасна діагностика цукрового діабету та профілактика його ускладнень набуває особливого значення.

Симптоми діабету

Смертність і захворюваність, пов'язані з діабетом

Діабетична ретинопатія

Цукровий діабет є основною причиною сліпоти у віці 20-74 років. Щорічно реєструється 12 000-24 000 нових випадків сліпоти внаслідок діабетичної ретинопатії. На щастя, лазерна хірургія і відповідне подальше лікування можуть знизити ризик сліпоти від діабетичної ретинопатії на 90%.

Ниркова недостатність

Цукровий діабет є провідною причиною розвитку термінальної (кінцевої) стадії ниркової недостатності, яка потребує лікування замісною нирковою терапією (діаліз, трансплантація нирки) . Близько 44% всіх нових випадків термінальної ниркової недостатності обумовлені цукровим діабетом.

Нейропатія і васкулопатія

Цукровий діабет є основною причиною нетравматичних ампутацій нижніх кінцівок. Ризик ампутації кінцівки у хворих на цукровий діабет у 15-40 разів вищий порівняно з особами без цукрового діабету.

Серцево-судинні захворювання

Ризик розвитку ішемічної хвороби серця (ІХС) у хворих на цукровий діабет у 2-4 рази вищий, ніж у людей без діабету. Від серцево-судинних захворювань, таких як інсульт та інфаркт міокарду, помирає дві третини пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу. У таких хворих рівень глюкози натщесерце більше 5,6 ммоль/л значно підвищує ризик серцево-судинних захворювань і смерті незалежно від інших відомих факторів ризику.

Гестаційний діабет

Гестаційний цукровий діабет визначається як підвищення рівня глюкози (або порушення толерантності до глюкози) вперше виявлена під час вагітності. Поширеність гестаційного діабету становить близько 4%. Причиною такого підвищення глюкози є не дефіцит власного інсуліну, а фізіологічний розвиток інсулінорезистентності (підвищений рівень інсуліну крові на фоні високих рівнів глюкози крові) у жінки, яка обумовлена надпродукцією плацентарних гормонів (плацентарній лактоген, естрогени, прогестерон) – фізіологічних антагоністів (супресорів) дії інсуліну.

Гестаційний діабет є фактором ризику розвитку цукрового діабету у жінки у майбутньому та, за відсутності адекватного лікування, макросомії, гіпоглікемії, гіпокальціемії і гіпербілірубінемії у плода. 

Пацієнт, 25 років. Після стресу близько 2-3 місяців тому скаржиться на втрату ваги на 8 кг за 2 місяці, не дивлячись на посилений апетит, втомлюваність, сухість в роті, напади серцебиття, випиває рідини до 3-4 л. на день часті гнійні кон'юнктивіти на протязі останніх 6-и місяців.
 
Пацієнт, 45 р. скаржиться на підвищення цукру крові до 9 ммоль/л зранку. З анамнезу відомо, що в сім'ї на цукровий діабет ніхто не хворів. Пацієнт не дотримується регулярного харчування часто вживає алкоголь.

Цукровий діабет першого типу

Цукровий діабет 1 типу -  мультисистемне захворювання, що має серйозні біохімічні і структурні наслідки. Це хронічне захворювання характеризується порушеннями вуглеводного, жирового і білкового обміну в організмі внаслідок недостатності інсуліну через нездатність підшлункової залози його виділяти.

Хоча цукровий діабет 1 типу частіше діагностується у підлітків, він може розвиватися і у дорослих, тобто може виникати у будь-якому віці.

Дізнатись більше про цукровий діабет першого типу

Цукровий діабет другого типу

Діагноз цукрового діабету легко встановити за наявності  класичних його симптомів — поліурія (збільшення кількості сечі), полідипсія (вживання великої кількості рідини через спрагу), поліфагія (вживання великої кількості їжі через голод) і втрата ваги. Інші симптоми, які можуть вказувати на гіперглікемію, включають порушення зору, парестезії нижніх кінцівок або часті грибкові інфекції (особливо статевих органів)дріжджові інфекції. Проте, у багатьох пацієнтів перебіг цукрового діабету 2 типу є безсимптомним і їх захворювання залишається не діагностованим протягом багатьох, за даними досліджень іноді протягом 4-7, років і виявляється лише під час лабораторного обстеження.

Фізикальне обстеження на ранніх стадіях цукрового діабету не дає додаткової інформації. На більш пізніх стадіях виявляють ушкодження тих чи інших органів, як наслідок цукрового діабету. 

Обстеження хворих на цукровий діабет повинно включати визначення показників життєво важливих функцій, фундоскопічне дослідження (дослідження очного дна), дослідження, направлені на виявлення судинних та неврологічних порушень включаючи оцінку стану стопи. Додаткові дослідження інших систем органів призначають відповідно конкретної клінічної ситуації.

Дізнатись більше про цукровий діабет другого типу

Вторинний цукровий діабет

Вторинний цукровий діабет — діабет викликаний іншими захворюваннями або ліками. Залежно від основного механізму розвитку (наприклад, руйнування бета-клітин підшлункової залози або розвитку периферійної резистентності до інсуліну) вторинний діабет поводиться подібно до цукрового діабету типу 1 або типу 2.

Найбільш поширені причини вторинного цукрового діабету:

  • Захворювання підшлункової залози, які руйнують бета-клітини підшлункової залози (наприклад, гемохроматоз, панкреатит, кістозний фіброз, рак підшлункової залози)
  • Гормональні синдроми, які заважають секреції інсуліну (наприклад, феохромоцитома)
  • Гормональні синдроми, що викликають периферійну резистентність до інсуліну (наприклад, акромегалія, синдром Кушинга, феохромоцитома)
  • Лікарські засоби (наприклад, фенітоїн, глюкокортикоїди, естрогени)
  • Гестаційний цукровий діабет (цукровий діабет при вагітності)

Підтипи цукрового діабету

Дослідження, що включало майже 15 000 пацієнтів дозволило розділити цукровий діабет на п'ять окремих типів або кластерів. Перший з них відповідає діабету 1 типу, а решта є підтипами діабету 2 типу:

  • Важкий аутоімунний діабет (ВАІД). По суті відповідає діабету 1 типу та латентному аутоімунному діабету у дорослих (LADA). Ця форма характеризується початком в молодому віці, відносно низьким індексом маси тіла (ІМТ), важкістю досягнення метаболічного контролю, порушенням вироблення інсуліну та характеризується позитивним тестом на антитіла до декарбоксилази глутамінової кислоти (GADA).
  • Важкий інсуліно-дефіцитний діабет (SIDD) - цей кластер схожий на ВАІД, але є GADA-негативним і характеризується високим HbA1c і найбільшим ризиком діабетичної ретинопатії серед всіх кластерів.
  • Важкий інсуліно-резистентний діабет (SIRD) - цей кластер характеризується інсуліно-резистентністю і до нього більш схильні пацієнти з високим ІМТ і найбільшим ризиком діабетичної нефропатії.
  • Діабет, пов'язаний з легким ожирінням (MOD) - пацієнти в цьому кластері молодші, мають ожиріння і не є інсуліно-резистентними
  • Легкий віковий діабет (MARD) - пацієнти в цьому кластері старші, і їх метаболічні порушення є незначними

 


ОГЛЯД
Попередній огляд лікарем, при потребі збирається команда, до якої може увійти лікар, який направив пацієнта
Записатись на прийом
ОБСТЕЖЕННЯ
Призначення тільки необхідних дообстежень, пройти які пацієнт може в т.ч. за місцем проживання
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Встановлення діагнозу, призначення програми лікування. Особисто або віддалено (телемедично)
ЛІКУВАННЯ
Пройти лікування пацієнт може в будь-якій клініці на вибір, в т.ч. за місцем проживання

Ціни в Києві

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
грн
ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ
грн
Консультації
Консультація ендокринолога600400
для зареєстрованих
або
за направленням лікаря
Супровід ендокринолога (включає необмежену кількість консультацій протягом одного місяця)600

Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою


Додаткова інформація

Цукровий діабет другого типу

Гіпоглікемія – незалежний фактор ризику розвитку серцево-судинних захворювань та смерті хворих на цукровий діабет

Цукровий діабет · клінічний випадок #2

Цукровий діабет першого типу

Цукровий діабет · лікування

Цукровий діабет першого типу · симптоми та діагностика

Цукровий діабет другого типу · симптоми та діагностика

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook