ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Сластін Владислав Володимирович
Сластін Владислав Володимирович22 років досвіду
Лікар-дієтолог, нутриціолог
Експерт системи Аналізу ризиків і критичних точок контролю харчовий безпеки (ХАССП). Лікар - експерт вищої категорії в галузі харчової безпеки та нутриціології.

Низькокалорійна дієта

Дотримання низькокалорійної дієти зазвичай означає споживання 800 - 1500 калорій на день. Альтернативою такого підходу для досягнення швидкого схуднення є дуже низькокалорійна дієта.

Багато низькокалорійних дієт - це комерційні формули у 800 калорій або навіть менше, які замінюють всю вашу їжу. Інший підхід - споживання великої кількості одного низькокалорійного продукту, наприклад відома грейпфрутова дієта.

Однак, дуже низькокалорійні дієти - це не те ж саме, що безрецептурна заміна їжі, коли замінюється один або два прийоми їжі.

Що відбувається, коли ви обмежуєте споживання калорій

Дослідження опубліковане у 2016 в JAMA Internal Medicine продемонструвало унікальні дані про те, що стається з людьми, коли вони обмежують споживання калорій. У дослідженні брали участь люди, які не страждають на ожиріння. Тому що втрата ваги при ожирінні  має на меті, в першу чергу, зниження ризику виникнення діабету, артеріальної гіпертензії, нападів апное під час сну та ішемічної хвороби серця, а не лише покращення якості життя.

У дослідженні, яке тривало 2 роки взяло участь 128 осіб середнім віком 38 років (70% становили жінки) та індексом маси тіла (ІМТ) до 28, але не нижче 22. Учасники були розділені на 2 групи: одна група дотримувалась свого звичного раціону, а інша - дотримувалась дієти з обмеженим споживання калорій (на 25% менше порівняно зі своїм звичним раціоном).

У результаті, учасники, які споживали менше калорій, втратили більше ваги 7,6 кг порівняно з учасниками іншої групи, які втратили 0,4 кг. Але найголовніше — позитивний вплив зменшення споживання калорій на якість життя. У учасників групи низькокалорійної дієти було відзначено покращення настрою та менша напруженість протягом дня і суб’єктивне покращення загального стану здоров'я впродовж всього дослідження. Також відзначали кращу тривалість і якість сну та покращення інтимних стосунків (більший сексуальний потяг та збудження).

Наскільки низькокалорійні дієти ефективні

Якщо ваш індекс маси тіла (ІМІТ) понад 30, тоді низькокалорійна дієта допоможе вам втратити 1,36-2,27 кг у тиждень, а це означає в схуднення в середньому на 20 кг за 12 тижнів.

Втрата такої ваги може поліпшити перебіг захворювань пов'язаних із зайвою вагою: діабет, артеріальна гіпертензія, хвороби нирок, високий рівень холестерину крові тощо. Але в довгостроковій перспективі дуже низькокалорійні дієти не є більш ефективними, ніж більш поблажливий підхід до харчування. Після того, як ви закінчите дотримуватися дієти, вам потрібно змінити свій спосіб життя, дотримуючись здорового харчування та регулярної фізичної активності.

Чи безпечні дуже низькокалорійні дієти

Дуже низькокалорійні дієти підходять не кожному. Порадьтеся з лікарем, щоб дізнатися, чи підходить вам цей вид дієти.

Якщо ваш ІМТ перевищує 30, то дуже низькокалорійні дієти, як правило, безпечні при дотриманні їх під наглядом лікаря. Для людей, які мають надмірну вагу, але не страждають від ожиріння (ІМТ - 27-30), дуже низькокалорійні дієти можуть бути призначені тим, хто має проблеми з вагою і знаходиться під наглядом лікаря у зв’язку із іншими захворюваннями.

Дуже низькокалорійні дієти не рекомендовані вагітним або жінкам у період лактації (годування груддю) і не підходять дітям або підліткам, за винятком спеціалізованих програм лікування. Вони також можуть бути неприйнятними для людей старше 50 років, в залежності від потенційної потреби в ліках для вже наявних станів чи хвороб, а також можливих побічних ефектів.

Побічні ефекти дуже низькокалорійних дієт

У людей, які дотримуються дуже низькокалорійної дієти від 4 до 16 тижнів спостерігались незначні побічні ефекти, такі як втома, запори, нудота і діарея. Зазвичай ці ефекти полегшуються протягом декількох тижнів і рідко перешкоджають завершенню програми.

Жовчні камені є найпоширенішим серйозним побічним ефектом дуже низькокалорійних дієт. Жовчні камені більш поширені під час швидкої втрати ваги. Коли організм відчуває дефіцит калорій, він починає розщеплювати жир для отримання енергії. В результаті печінка виділяє більше холестерину, а в поєднанні з жовчю він може утворювати жовчні камені.

Рекомендації

Щоб бути здоровим, вам потрібно збалансувати їжу з різних груп продуктів. Важко отримати хороше харчування і відчувати себе задоволеними на дуже низькокалорійній дієті. Крім того, щоденне споживання не більше 800 калорій може не давати вам енергії, необхідної для повсякденного життя та регулярної фізичної активності, особливо, якщо ви їсте однакові продукти щодня.

Поговоріть зі своїм лікарем або дієтологом, щоб переконатися, що ви отримуєте необхідні поживні речовини під час дуже низькокалорійної дієти.

 

Консультації дієтолога

  • Лікар визначає мету майбутньої дієти
  • Збирає медичний анамнез – перелік захворювань, які треба враховувати при складанні дієти
  • Вивчає характер харчування, харчові звички пацієнта, рывень фізичних навантажень
  • Визначає індекс маси тіла, індекс Здоров’я по класифікації ACSM (Американський коледж спортивної медицини) та АСД, фінтес-індекс
  • За допомогою Fitmate виконує визначення основного обміну (RMR)
  • Проводить біоімпедансометрію (аналіз складу тіла)
  • Визначає оптимальний тип дієти
  • Надає стандартизовану дієту (добове меню, рекомендації у вигляді наглядних матеріалів та схем) або, за бажанням пацієнта, розробляє індивідуальну дієту 
Часті питання - Основні помилки при схудненні
- Чим небезпечна відмова від поживних речовин
- Небезпека критичного зниження калорійності
- Як правильно сісти на дієту

Ціни в Києві

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
грн
ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ
грн
Збалансоване харчування
Складання персональної дієти. Меню на 7 днів (включає консультацію дієтолога)4 312
3 542
Складання персональної програми здорового харчування (за меню на 1 день)506
Консультації
Консультація дієтолога (очно або телемедично, включає складання стандартного рекомендованого меню)770

Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook