ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Сепсис

Сепсис становить значну медичну проблему. Так, відповідно до даних Центру контролю за захворюваннями США сепсис був причиною смерті 6% від усіх пацієнтів (з 1999 по 2014 рр.), а витрати на лікування таких пацієнтів сягають 1 млрд. $ США щорічно. Розвиток сепсису характеризується значною смертністю, що становить 40-80% залежно від важкості.

На жаль, ще й досі встановлення діагнозу сепсису асоціюють з виявленням мікроорганізмів у крові, що є абсолютно невірним. Оскільки виявлення бактерій, вірусів або грибів у крові (бактеріемія, віремія або мікемія), хоча, практично завжди, свідчить про наявність інфекції, зовсім не означає наявність сепсису. І навпаки, навіть у клініках, що практично не обмежені у фінансових, кадрових (у т. ч. наукових) та матеріальних ресурсах, частота виявлення збудника в крові не перевищує 60%. Це пояснюється не тільки складністю таких діагностичних тесті, але й, в основному, тим, що сепсис є визначеною генетично особливістю реакції організму на інфекцію.

Відповідно до рекомендацій Міжнародної ініціативи зі спостереження за сепсисом 2016 року будь-який пацієнт з дисфункцією органів повинен бути обстежений на наявність сепсису. Оскільки саме порушення функції органів, яке має невизначену причину, часто виступає «маскою» сепсису.

Наслідком еволюції знань про цей загрозливий стан та результатом багаторічних досліджень сепсису стало нове визначення цього захворювання, що було прийняте великою міжнародною групою фахівців в цій галузі наприкінці 2015 року:

Сепсис – життєво загрозлива дисфункція органів, яка викликана реакцією організму на інфекцію.

Акушерський (материнський) сепсис

Акушерський сепсис, за даними ВООЗ, є третьою прямою причиною материнської смертності. 

У 2017 р. прийнято нове визначення цього захворювання (узгоджене з SEPSIS III).

Акушерський сепсис - стан, який загрожує життю і обумовлений дисфункцією органів унаслідок інфекції під час вагітності, пологів (або після аборту) або у післяпологовому періоді.

Діагностика та лікування

З визначення стає очевидним, що успішне лікування сепсису можливе лише при одночасному та ефективному впливі на три основні ланки: визначення джерела інфекції та раціональна антимікробна терапія, підтримка життя в організмі допоки розвинеться ефект від антимікробної терапії та посилення зниженої або зменшення занадто бурхливої відповіді організму пацієнта на інфекцію.

У клініці EuReCa (Еврика) лікування сепсису здійснюється відповідно до рекомендації ВООЗ. А саме, зусилля мультидисциплінарної команди направлені на встановлення причини розвитку інфекції та її ефективне лікування одночасно з діагностуванням порушення функції будь-якого з органів та запровадженням його медикаментозної підтримки або застосуванням апаратного заміщення втраченої функції нирок, печінки, серця або легень.

Клініка активно співпрацює з провідними європейськими лабораторіями, а досвідчені фахівці, не тільки відстежують сучасні тренди в антимікробній терапії, але й проводять ретельний моніторинг усіх випадків інфекції для визначення, які препарати перестають бути ефективними, а до яких збудники знов стають чутливі. Такий підхід дозволяє ідентифікувати збудника та проводити антимікробну терапію препаратами до яких він чутливий або (до моменту ідентифікації збудника або у випадку відсутності позитивних результатів лабораторних досліджень) за даними непрямих тестів призначити раціональну емпіричну (засновану на досвіді) терапію.

При чому, штучна вентиляція легень (обладнанням для якої, оснащені всі стаціонари) хоч і має потужний потенціал при належному використанні режимів, часто сама стає додатковим джерелом інфікування пацієнтів, через невірне її використання.

Необхідно зазначити, що саме застосування заміщення функції органів дозволяє належним чином скоригувати відповідь організму на інфекцію (збільшити при недостатньому спротиву або зменшити при гіперреакції, яка сама по собі створює загрозу життю). Не в останню чергу, це досягається завдяки зменшенню навантаження медикаментами. Більше того, застосування заміщення втрачених функції органів за допомогою «штучних» вимагає корекції антимікробної терапії і далеко не завжди у бік її «зменшення», через «непрацюючий» орган.

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook