ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Екстракорпоральна мембранна оксигенація (ЕКМО)

Екстракорпоральна мембранна оксигенація (ЕКМО) - метод, що гарантує постійне підтримання параметрів газообміну (достатнє надходження кисню та видалення вуглекислого газу) з можливістю зниження пікового тиску вдиху, дихального об’єму, частоти дихань, фракції кисню в дихальній суміші у пацієнтів на штучній вентиляції легень. Таким чином, ЕКМО буквально заміщує функцію легень, на відміну від штучної вентиляції легень, та зменшує або навіть повністю нівелює її негативний вплив на легеневу тканину.

Hill та співав. доповіли перший успішний випадок використання екстракорпоральної мембранної оксигенації у дорослого пацієнта з гострим респіраторним дистрес-синдром в 1972 році. Bartlett та співав. доповіли перший випадок, коли новонароджений вижив завдяки застосування ЕКМО у 1976 році.

Показання до проведення ЕКМО у дорослих пацієнтів являють собою модифіковані критерії «негайного» та «відстроченого» включення в дослідження ЕКМО, що проводилось у США: «негайні» показання - PaO2 ≤ 50 мм рт.ст. більше 2 год при FiO2=100; PEEP ≥ 5 см вод.ст;  «відстрочені» показання - PaO2 ≤ 50 мм рт.ст. більше 12 год при FiO2 = 60; PEEP ≥ 5 см вод.ст.; неефективність максимально інтенсивного лікування протягом 48 год.

(FiO2 – фракція кисню у суміші, що вдихається, PaO2- парціальний тиск кисню в артеріальній крові, PЕЕP – позитивний тиск в кінці видиху).

Низькопоточне вено-венозне (ВВ) ЕКМО виконується наступним чином – за допомогою двох катетерів, один з яких імплантовано в нижню порожнисту вену відбувається забирання крові, яка пропускається через оксигенатор (пристрій де кров насичується киснем та видаляється вуглекислий газ), а оксигенована (насичена киснем) кров повертається у верхню порожнисту вену через катетер, який встановлюється у праву яремну вену. Крізь оксигенатор пропускається чистий кисень, потік газу встановлюється відповідно із цільовим значенням тиску вуглекислого газу в артеріальній крові. Оксигенація проводиться як через власні легені, так і за допомогою оксигенатора (або виключно за допомогою оксигенатора). Описана техніка – один із варіантів проведення екстракорпоральної мембранної оксигенації, екстракорпоральний контур може використовуватись в інших модифікаціях.

Найчастіше потреба у такому лікуванні виникає у пацієнтів з важкими пневмоніями (запаленням легень), гострим пошкодження легень (наприклад, унаслідок штучної вентиляції або при поєднаних ураженнях нирок і легень тощо), при гострому респіраторному дистрес синдромі у випадку неефективності максимальної застосованої традиційної терапії протягом 2-х діб показано проведення ЕКМО терапії. При відсутності потреби в заміщенні функції серця більш безпечним методом вважається ВВ ЕКМО. За необхідності одночасної підтримки функції серця (або його заміщення) та функції легень використовують вено-артеріальне (ВА) ЕКМО або екстракорпоральну підтримку життя.

Схематичне зображення екстракорпорального контуру при ЕКМО

Екстракорпоральна мембранна оксигенація

(1)  - ШВЛ-апарат
(2)  - Оксигенатори
(3)  - Роликова помпа

Оскільки ЕКМО підтримує життєдіяльність організму пацієнта до відновлення функції легень, тобто дає час дочекатись ефекту від лікування, зрозумілі причини популярності цього методу у провідних клініках світу. Частота проведення ЕКМО, яка забезпечує виживання близько 60% практично безнадійних пацієнтів збільшується щороку (у 2014 році було проведено 1000 пацієнто/років ЕКМО, що у більш ніж у 10 разів більше чим у 2008 році).

Сучасне обладнання та більш ніж 5-річний досвід фахівців клініки EuReCa у застосуванні екстракорпоральної мембранної оксигенації для лікування пацієнтів з гострим респіраторним дистрес синдром, посткардіотомічним синдромом та важкими позагоспітальними та госпітальними пневмоніями дозволяє сподіватись на сприятливий результат лікування навіть таких важких і загрозливих захворювань.

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook