ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Штучна вентиляція легень

Штучна вентиляція легень (ШВЛ) – заходи направлені на підтримку обміну дихальних газів (кисню та вуглекислого газу) у легенях за допомогою штучних методів. Наприклад, дихання рот-у-рот (або рот-у-ніс) та дихання за допомогою таких простих пристроїв як мішок Амбу також належить до штучної вентиляції легень. Але найчастіше під штучною вентиляцією легень розуміють проведення вентиляції за допомогою спеціальних апаратів, використовуючи медичний сленг - респіраторів або вентиляторів.

Апарати для штучної вентиляції легень (вентилятори) найчастіше використовуються під час великих операцій, коли необхідно максимально розслабити м’язи пацієнта, що призводить також до розслаблення і дихальних м’язів і неможливості самостійного дихання у хворого (тобто під час наркозу). Звичайно, це короткотривала штучна вентиляція легень. Але крім цього вентилятори застосовують у випадках, коли самостійне дихання пацієнта не забезпечує адекватного надходження кисню до організму і видалення з нього вуглекислого газу (пневмонії, гострий респіраторний дистрес синдром (ГРДС), серцева недостатність та ін.) або існуює ризик, що у пацієнта в будь-який момент може відбутись зупинка дихання (кома). Часто це тривала ШВЛ.

Немає загальноприйнятого визначення, що таке «тривала» штучна вентиляція легень. Так, наприклад, у США «тривалою» вважають вентиляцію, яка проводиться більше 6 годин на добу і не менше 21 дні поспіль. Однак, таке визначення обумовлено особливостями фінансування цього втручання, а не медичним відмінностями. Більшість фахівців вважають «тривалою» ШВЛ ту, яка проводиться більше 1-3 діб.

Проведення тривалої ШВЛ значно відрізняється від короткотривалої і потребує більш удосконаленого обладнання. По-перше, повітря при тривалій ШВЛ повинно обов’язково зволожуватись та підігріватись. Крім цього, численні дослідженні останніх років продемонстрували ефективність так званої «протекторної» ШВЛ, яка полягає в застосуванні низьких дихальних об’ємів та низького насичення газової суміші киснем. Такий підхід, значно зменшує частоту вентилятор-індукованого гострого пошкодження легень, зменшує тривалість ШВЛ та покращує виживання пацієнтів.

На жаль, «протекторна» штучна вентиляція легень, через значне пошкодження легеневої тканини, не завжди може забезпечити належний газообмін. У такому випадку, виникає необхідність у нарощуванні дихального об’єму та/або вмісту кисню в дихальній суміші. Це може збільшувати пошкодження легеневої тканини та формувати порочне коло. У такому випадку застосування екстракорпоральної мембранної оксигенації дозволяє розірвати це порочне коло, забезпечити належний газообмін у тканинах организму та проводити ШВЛ у «протекторному» режимі або навіть повністю припинити штучну вентиляцію та перевести пацієнта на самостійне дихання.

Іншою особливістю тривалої ШВЛ є те, що вона може проводитись як через ендотрахеальну трубку (так само, як і короткотривала), так і через трахеостому. Трахеостомія виконується у випадку, якщо ШВЛ проводиться (або планується її проведення) протягом 10-14 і більше днів.

Велике значенні в успішному проведення тривалої ШВЛ мають такі, на перший погляд, дрібниці, як положення пацієнта у ліжку, застосування і регулярна заміна бактеріальних фільтрів, проведення фізичних вправ, адекватна санація трахео-бронхіального дерева тощо.

Дихальне обладнання клініки EuReCa та багаторічний досвід фахівців у проведенні тривалої ШВЛ дозволяють індивідуалізувати параметри ШВЛ на основі даних, які сучасні вентилятори надають в режимі реального часу, відповідно до особливостей патологічного процесу та потреб пацієнта, що значно збільшує шанси на сприятливий результат.

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook