ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Парацій Олексій Зіновійович
Парацій Олексій Зіновійович21 років досвіду
Лікар-аритмолог, кандидат медичних наук
Співавтор 6 патентів та 28 публікацій. Член Асоціації кардіохірургів України та Асоціації аритмологів України. Куратор та співорганізатор щорічних курсів.
Парацій Оксана Михайлівна
Парацій Оксана Михайлівна17 років досвіду
Лікар-аритмолог, лікар-кардіолог І категорії
Співавтор наукових робіт та клінічних протоколів. Член асоціації аритмологів України. Друга спеціальність – «Функціональна діагностика».

Часті питання: Електрокардіостимуляція

Як відбувається імплантація кардіостимулятора?

Процедура імплантації ШВРС (штучного водія ритму серця) який часто називають «кардіостимулятором» або «електрокардіостимулятором» це сучасна, безпечна та малотравматична операція. Для пацієнта ця операція називається малотравматичною (малоінвазивною) тому, що проводиться без великих розрізів, немає потреби в повному та глибокому наркозі. Це дає можливість повернутись до звичного ритму життя відразу після втручання.

В ділянці грудної клітки, під ключицею, виконується мініатюрний розріз 3-5 см. Під шкірою формується кишенька де буде розміщуватись ШВРС. Через судини в серце заводяться спеціальні електроди, кінчики яких фіксуються до поверхні серцевого м’язу  за допомогою вкручування «мікробуравчиків». Побачити як електроди розміщуються в середині серця дозволяє спеціальний апарат – рентгенівська ангіоскопічна установка. Після цього, зовнішні кінчики електродів під’єднуються до ШВРС, ШВРС розміщується в підшкірній кишеньці та зашивається розріз. Операцію можна вважати завершеною.

Звичайно, прилад ще треба буде підлаштувати до індивідуальних особливостей організму та хвороби. Сучасний електрокардіостимулятор має десятки параметрів та налаштувань. За допомогою спеціального приладу – програматора. Процедура налаштування (програмування) проводиться шляхом прикладання передавача до шкіри пацієнта та передачі всіх даних на комп’ютер – програматор.

В яких випадках без імплантації кардіостимулятора не обійтись?

Серце має власну провідну систему – власний комп’ютер. Якщо поломка в цьому комп’ютері незворотна, то  єдиним порятунком являється імплантація електрокардіостимулятора. Він виконує функцію протеза природного комп’ютера, який відмовив. Імплантацію неможливо замінити жодними іншими процедурами та пігулками.  

Чи може однокамерний кардіостимулятор бути заміною двокамерному?

Коротко – ні. Якщо необхідно імплантувати дво- чи трикамерний ШВРС, це не просто так. Уявіть, що у Вас в автомобілі спустило два колеса. Скільки коліс треба замінити і чи можна замінити тільки одне? Звичайно обидва. Зрозуміло, що заміна одного колеса не дозволить Вам безпечно та впевнено продовжити рух. Тому, коли вибір електрокардіостимулятора не відповідає світовим рекомендаціям це серйозний компроміс не на користь Вашого здоров’я.

Як дізнатись, який тип кардіостимулятора необхідно імплантувати?

Пацієнти часто думають, що кожен лікар лікує як йому заманеться, хоча буває і таке. Люди в різних країнах живуть та хворіють однаково. В світі вже існує досвід лікування Вашої хвороби. Тому, хороші спеціалісти та клініки для прийняття рішення керуються світовими рекомендаціями та протоколами по лікуванню захворювань. Це документи, де чітко вказано як треба лікувати пацієнта щоб забезпечити максимальну ефективність при мінімальних ризиках для здоров’я. Ваш лікар може показати Вам ці документи та продемонструвати де мова йде саме про Ваш стан.

Де можна перевірити кардіостимулятор?

Орієнтуватись треба на дві речі: наявність програматора для імплантованого приладу та досвід лікаря. Якщо Вам подобається чекати лікаря годинами а потім відчувати дискомфорт від одночасного перебування в кабінеті трьох пацієнтів та двох лікарів, а після виходу Ви дратуєтесь з приводу того, що не задали всі питання – Вам не до нас.

Перевірити та налаштувати будь-який кардіостимулятор без черги в Києві Ви можете в нашій клініці. Крім того, перелік місць де можна перевірити пристрій є на сайті scd.com.ua.

При яких типах аритмій лікар може рекомендувати імплантацію кардіостимулятора?

Кардіостимулятор рятує від рідкого пульсу, який може значно погіршити якість життя, а то і взагалі призвести до зупинки серця. Нервова система серця досить складна і причини рідкого пульсу можуть бути різними. В одних імпульс погано утворюється – дисфункція синусового вузла, у інших погано проводиться – атріо-вентрикулярні блокади. Механізм різний а прояв один. Аритмолог дасть відповідь на питання в чому проблема саме у Вашому випадку і який алгоритм її рішення.

При яких типах аритмій лікар може рекомендувати імплантацію кардіовертера-дефібрилятора?

Кардіовертер-дефібрилятор рятує від частого пульсу, який може значно погіршити самопочуття, а то і взагалі призвести до раптової серцевої смерті. Якщо у Вашому серці в результаті хвороби виникає збій який проявляється дуже частим серцебиттям – це життєвозагрозливий стан. Серце працює на таких «обертах», що може  не витримати та зупинитись. Задача кардіовертера-дефібрилятора постійно слідкувати за роботою серця та вчасно зупинити такий стан. 

Залишились питання - задайте їх аритмологам EuReCa

Задати питання

ОГЛЯД
Попередній огляд лікарем, при потребі збирається команда, до якої може увійти лікар, який направив пацієнта
Записатись на прийом
ОБСТЕЖЕННЯ
Призначення тільки необхідних дообстежень, пройти які пацієнт може в т.ч. за місцем проживання
КОНСУЛЬТАЦІЯ
Встановлення діагнозу, призначення програми лікування. Особисто або віддалено (телемедично)
ЛІКУВАННЯ
Пройти лікування пацієнт може в будь-якій клініці на вибір, в т.ч. за місцем проживання

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook