EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
ГРАФІК РОБОТИ: 8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
Меню Меню

Коронароангіографія

Парацій Оксана Михайлівна
Парацій Оксана Михайлівна13 років досвіду
Лікар-аритмолог, лікар-кардіолог І категорії
Співавтор наукових робіт та клінічних протоколів. Член асоціації аритмологів України. Друга спеціальність – «Функціональна діагностика».
Крушинська Ніна Анатоліївна
Крушинська Ніна Анатоліївна13 років досвіду
Лікар-кардіолог, кандидат медичних наук
Автор 15 друкованих наукових праць. Має досвід роботи з пацієнтами кардіологічного та загальнотерапевтичного профілю.

Коронароангіографія (синоніми та «схожі» дослідження: коронарографія, ангіографія коронарних судин, ангіографія вінцевих артерій, коронаровентрикулографія, КА, КВГ) - інвазивний метод «золотий стандарт» діагностики атеросклеротичного ураження коронарних судин (судин, які живлять серцевий м’яз – міокард).

Безсумнівними перевагами цього методу є можливість:

  • беззаперечно підтвердити діагноз гострого коронарного синдрому внаслідок оклюзії (закупорки) коронарної артерії або остаточно заперечити наявність значущого ураження вінцевих артерій. Це в свою чергу, прямо відбивається на лікуванні, адже у випадку відсутності ураження немає необхідності застосовувати антиагреганти – препарати, що призводять до сповільнення згортання крові і, як наслідок, збільшують ризик розвитку кровотеч;
  • точно виявити артерію, яка «відповідальна» за розвиток гострого інфаркту міокарда;
  • виявити наявність показань для проведення хірургічної реваскуляризації та з’ясувати, яке саме втручання – черезшкірне коронарне втручання або коронарне шунтування, дозволяють провести анатомічні особливостей кровопостачання міокарду конкретного пацієнта;
  • визначити ризик розвитку інфаркту міокарду та ризик смерті у найближчому та віддаленому періоді.

При проведенні коронарографії ознаками ураження «відповідального» за ішемію міокарду є: внутрішньосудинний дефект заповнення контрастною речовиною, що свідчить про наявність атеросклеротичної бляшки або тромбу (наприклад, картина різкого закінчення («обриву») судини, вихід контрасту за межі судини, нерівність контурів бляшки, відокремлення її частин та ознаки порушення кровотоку.

Відповідно до чинних рекомендацій, у переважній більшості пацієнтів коронарографія проводиться через трансрадіальний доступ (через артерію на руці). Це дозволяє зменшити частоту кровотеч, що загрожують життю та скоротити тривалість перебування у лікарні. Інколи провести коронарографію через такий доступ неможливо. В такому випадку використовують черезстегновий (на нозі) судинний доступ. Необхідно зауважити, що проведені дослідження не виявили позитивного впливу застосування спеціальних пристроїв, що інколи використовують для «закриття» судинного доступу для коронароангіографії або черезшкірного коронарного втручання на частоту великих кровотеч і, відповідно, на сьогодні їх застосування не рекомендоване.

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим прозиціям пропонуються спеціальні ціни на послуги.
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook