EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Телефон +38(044)33-999-03
Передзвонити
Меню Меню

Захворювання клапанів серця

Серце має чотири клапани - аортальний, мітральний, трикуспідальний і легеневий. Подібно водопроводному крану, клапани серця відкриваються для того, щоб кров перекачувалась у потрібному напрямку, далі по судинам, і закриваються, щоб запобігти потоку крові у зворотному напрямку.

Захворювання клапанів серця

Пролапс мітрального клапану

Мітральний клапан серця дозволяє крові надходити з лівого передсердя до лівого шлуночка серця та запобігає зворотному потоку – з лівого шлуночка до лівого передсердя. Пролапсом мітрального клапану називають ситуацію, коли під час скорочення лівого шлуночка стулка мітрального клапану проскакує до лівого передсердя, що робить можливим надходження невеликої порції крові з лівого шлуночка до лівого передсердя.

Пролапс мітрального клапану – найбільш часте захорювання клапанів серця (2-3% населення) і є найчастішою причиною зворотного току крові з лівого шлуночка до лівого передсердя під час кожного скорочення серця, тобто недостатності мітрального клапану. Більшість пацієнтів не мають значних проблем зі здоров’ям. У 5-10% з них пролапс прогресує до недостатності мітрального клапану, яка з плином часу може стати причиною слабкості серцевого м’язу (кардіоміопатії) і призвести до застійної серцевої недостатності ознаками якої є задишка та набряки нижніх кінцівок.

Симптоми, діагностика, лікування пролапса мітрального клапану

Недостатність аортального клапану

Недостатність аортального клапану – це стан, при якому стулки аортального клапану не змикаються повністю при серцебитті, що призводить до зворотнього току крові у лівий шлуночок.

Недостатність аортального клапану - дуже поширене захворювання, яке виникає серед 10% людей старше 45 років. 75% цих випадків є несерйозними, а важкими близько 3%. Недостатність аортального клапана рідко зустрічається у молодих людей. Лише 1,2% людей відчувають захворювання у віці від 23 до 35 років.

Симптоми, діагностика, лікування недостатності аортального клапану

Мітральний стеноз

Мітральний стеноз – це звуження та зрощення стулок мітрального клапану серця, який знаходиться між лівим шлуночком та лівим передсердям. 

Симптоми, діагностика, лікування мітрального стенозу

Аортальний стеноз

Аортальний стеноз – це захворювання, для якого характерне звуження отвору в ділянці клапану, що заважає нормальному відтоку крові з лівого шлуночка.

Симптоми, діагностика, лікування аортального стенозу

Ціни в Києві

Консультація кардіолога первинна450 грн
Консультація кардіолога пацієнтів, які лікувались або консультувались у клініці300 грн+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook