EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Адреса Київ, вул. Хорива, 23В
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
Меню Меню
Кушнарьова Наталія Миколаївна
Кушнарьова Наталія Миколаївна20 років досвіду
Лікар-ендокринолог вищої категорії, кандидат медичних наук
Є автором та співавтором більш ніж 40 наукових робіт. Взяла участь у більше ніж 50-ти міжнародних досліджень. Член Асоціації ендокринологів.
Савчук Валентина Миколаївна
Савчук Валентина Миколаївна16 років досвіду
Лікар-нефролог, лікар-ендокринолог
У 2005 р. захистила дисертацію на тему «Анемія та хронічне запалення при хронічній хворобі нирок 5 стадії» та отримала ступінь кандидата медичних наук

Тиреотоксикоз · клінічний випадок

Пацієнтка, 56 р. скаржилась на зниження ваги до 5 кг за декілька місяців, набряки на гомілках, надмірну втомлюваність, виснаженість, внутрішню роздратованість, виражену задишку при фізичному навантаженні, що заважала пересуватися за межі дому та споживання їжі в надмірній кількості.

Консультація у онколога
Онкопатологію виключено.

Консультація у кардіолога
ЕКГ: синусова тахікардія, пульс 96 уд/хв. Гіпертрофія лівого шлуночка.
ЕХОКГ: Ознаки помірної гіпертрофії лівого шлуночка, ФВ-60%.
Була направлена до ендокринолога для виключення патології щитоподібної залози.

Обстеження у ендокринолога

З анамнезу відомо, що пацієнтка палить багато років. Має гіпертонічну хворобу II ст., отримує антигіпертензивну терапію: лізиноприл 10 мг/день, бісопролол 5 мг/день.

При об'єктивному огляді пацієнтка поводилася досить жваво, активно відповідала на питання, задавала питання та перебивала не дослуховуючи до кінця пояснення. Відмічалась підвищена вологість шкіри, пастозність нижніх кінцівок. Вага 86 кг. АТ-150/60 мм. рт. ст., пульс 110 уд/хв., ритмічний. Тремор рук – слабо позитивний. Екзофтальм негативний.

Пальпаторно щитоподібна залоза збільшена до II ступеня, щільно-еластична, безболісна, периферичні лімфовузли не збільшені.

При обстеженні на УЗД щитоподібної залози: об'єм щитоподібної залози 28 см3 (норма до 18 см3).

Ознаки хронічного тиреоїдиту. Дифузне збільшення щитоподібної залози. При  лабораторному обстеженні: тиреотропний гормон (ТТГ)-0,005 мкМО/мл (норма 0,3-4,05 мкМО/мл), Т4 вільний.- 2,09 нг/дл (норма 0,89-1,76 нг/дл), Т3 вільний.- 4,3 нг/дл (норма 2,3-4,2 нг/дл), антитіла до тиреопероксидази (АТТПО) - 230 (норма менше 50), антитіла до рецепторів ТТГ – 6,8 МО/л (норма до 1,68 МО/л), глюкоза крові 5,6 ммоль/л. Отже, отримані результати вказують на гіпертиреоз.

Автоімунний тиреоїдит – це автоімунне захворювання, при якому імунна система з невідомих причин починає знищувати клітини щитовидної залози.

Діагноз

Дифузний токсичний зоб II ступеню, Тиреотоксикоз середньої важкості в стадії декомпенсації.

Синдром тиреотоксикозу поняття, що включає стани, які обумовлені підвищеним вмістом тиреоїдних гормонів (вільного тироксину та трийодтироніну) у крові. Тиреоїдні гормони виробляє щитовидна залоза, вони мають суттєвий вплив на роботу організму, зокрема: стимулюють ріст, підвищують потребу клітин у кисні, тиск, частоту і силу сердечних скорочень, впливають на психічну активність тощо.

Дифузний токсичний зоб відноситься до групи тиреотоксикоз

Лікування

Важливо
Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не може слугувати керівництвом для самодіагностики та самолікування.

Призначено лікування тіамазолом - антитиреоїдний засіб, який блокує фермент пероксидазу, котра бере участь у йодуванні тиреоїдних гормонів щитоподібної залози, що веде до порушення синтезу тироксину і трийодтироніну. Дозу бісопрололу збільшено до 10 мг на добу під контролем частоти пульсу.

Через місяць у пацієнтки самопочуття значно покращилось: пульс 70-80 уд/хв,. задишка зникла, апетит зменшився, вага прибавилась на 1 кг, набряки на гомілках зникли.

Пацієнтка регулярно контролювала аналізи на рівень ТТГ, Т4 віл., загальний аналіз крові та оглядалась ендокринологом. Доза тіамазолу змінювалась залежно від рівня гормонів щитоподібної залози в сироватці крові.

Через 5 місяців було додано заміщуючу дозу L-тироксину 25 мкг/день.

Через 12 місяців спостереження: на УЗД щитоподібної залози об'єм склав 22 см3, без додаткових утворень. Ознаки хронічного тиреоїдиту.

Після відміни лікування: ТТГ-1,1 мкМО/л (норма 0,3-4,05 мкМО/л), Т4 віл.- 0,98 нг/дл (0,89-1,76 нг/дл), Т3 віл.- 3,2 нг/дл (2,3-4,2 нг/дл), антитіла до рецепторів ТТГ – 0,5 (норма до 1,68 МО/л), глюкоза крові 4,6 ммоль/л.

Результат

Ризик рецидиву тиреотоксикозу оцінено за результатами антитіл до рецепторів ТТГ, як низький.

Пацієнтці роз'яснено необхідність періодичного обстеження у ендокринолога у подальшому.

Ціни в Києві

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
грн
ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ
грн
Консультації
Консультація ендокринолога600400
для зареєстрованих
або
за направленням лікаря
Супровід ендокринолога (включає необмежену кількість консультацій протягом одного місяця)600

Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою


Додаткова інформація

База знань: Дифузний токсичний зоб

Тиреотоксикоз

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Зворотній дзвінок
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook