ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Крушинська Ніна Анатоліївна
Крушинська Ніна Анатоліївна17 років досвіду
Лікар-кардіолог, кандидат медичних наук
Автор 15 друкованих наукових праць. Захистила кандидатську дисертацію на тему: «Оцінка порушень пружно-еластичних властивостей артерій у хворих з артеріальною гіпертензією та синдромом обструктивного апное сну, можливості корекції»

Амбулаторний моніторинг артеріального тиску

Амбулаторний моніторинг артеріального тиску (АМАТ) – вимірювання артеріального тиску під час вашого звичного щоденного життя. Вимірювання проводять, звичайно, протягом 24 годин за допомогою маленького цифрового приладу, що розташований прямо на манжеті.

Амбулаторний моніторинг артеріального тиску рекомендований, як доповнення традиційного вимірювання тиску під час візиту до лікаря авторитетними організаціями, що займаються вивченням, лікуванням та профілактикою артеріальної гіпертензії та національними і міжнародними рекомендаціями (1, 2) оскільки краще виявляє вірогідність розвитку ускладнень артеріальної гіпертензії (підвищеного артеріального тиску).

До переваг АМАТ порівняно з традиційним вимірюванням артеріального тиску належать відсутність похибки пов’язаної з оператором та можливість визначити чи є пацієнт діппером або ні (dipper or non-dipper), тобто чи відбувається фізіологічне зниження артеріального тиску вночі. Відсутність достатнього зниження (non-dipping) пов’язано з поганим прогнозом (підвищеним ризиком смерті та пошкодження органів-мішеней – нирок і серця), порівняно з гіпертензією, що спостерігається лише вдень. Крім того, АМАТ може діагностувати різке зростання артеріального тиску вранці, що асоціюється з підвищеним ризиком інсульту.

Важливо
Прихована артеріальна гіпертензія (гіпертонія) виявляється у близько 15% осіб з нормальним рівнем артеріального тиску під час візиту до лікаря. Вона більше поширена серед молодих людей, чоловіків, курців, а також тих, хто має вищий рівень фізичної активності, споживання алкоголю, тривоги та стресових навантажень. Прихована гіпертензія є значним фактором ризику розвитку серцево-судинних захворювань, особливо, якщо підйом артеріального тиску відбувається вночі. У такому випадку єдиним способом її діагностики є проведення амбулаторного моніторингу артеріального тиску (АМАТ).

Критерії діагностики артеріальної гіпертензії при використанні АМАТ є:

 • артеріальний тиск після прокидання ≥ 135/85  мм рт.ст. (так само, як і при традиційному вимірювання артеріального тиску);
 • середній тиск під час сну ≥ 120/80 мм рт.ст.
 • середній тиск за весь період моніторингу ≥ 130/80 мм рт.ст.

Коли необхідно проводити амбулаторний моніторинг артеріального тиску

Вимірювання вашого артеріального тиску через фіксовані інтервали дозволяє отримати чітку уяву про його зміни. Найбільш частими причинами застосування АМАТ є:

 • підвищений тиск під час вашого візиту до лікаря може бути суттєво вищим, ніж у звичайному житті (ефект «білого халату»);
 • необхідність переконатись, що призначене лікування є достатнім для підтримки нормального артеріального тиску за умов реального життя;
 • визначення рівня артеріального тиску вночі та, за необхідності, внесення змін у лікування.

Порядок проведення

 • Вранці вам одягають на плече манжету с пристроєм вимірювання тиску та проводять перше вимірювання;
 • Вимірювання тиску проводиться, як звичайно, з тією відмінністю, що пристрій АМАТ, який використовується у клініці EuReCa проводить вимірювання підчас нагнітання повітря до манжети, а не вигнання з неї, що значно зменшує дискомфорт пов’язаний з перетисканням манжетою тканин та прискорює вимірювання та має зручний дизайн і не заважає сну;
 • Вимірювання проводять через фіксовані інтервали, які заздалегідь визначають (звичайно 15-30 хвилин удень та 30-60 хвилин вночі);
 • Оскільки метою дослідження є визначення вашого артеріального тиску в «реальному житті», тобто при звичайній життєдіяльності вам не потрібно змінювати свій режим дня. Лише, коли апарат зробить звуковий сигнал про те, що буде проведено вимірювання, необхідно зупинитись та опустити вниз і розслабити руку на якій проводять вимірювання;
 • Під час дослідження вам необхідно вести щоденник до якого заносити час прийому ліків та їх дозу та події, що можуть суттєво вплинути на рівень артеріального тиску, протягом дня (зміни емоційного стану та фізичні навантаження);
 • Після завершення дослідження у клініці проведуть розшифрування результатів та одразу направлять звіт (електронною поштою, або на паперовому носії) вам та вашому лікарю.

1. European Society of Hypertension Position Paper on Ambulatory Blood Pressure Monitoring. Eoin O’Brien , Gianfranco Parati , George Stergiou , Roland Asmar, Laurie Beilin, Grzegorz Bilo, Denis Clement, Alejandro de la Sierra, Peter de Leeuw, Eamon Dolan, Robert Fagard, John Graves, Geoffrey A. Head, Yutaka Imai, Kazuomi Kario, Empar Lurbe, Jean-Michel Mallion, Giuseppe Mancia, Thomas Mengden, Martin Myers, Gbenga Ogedegbe, Takayoshi Ohkubo, Stefano Omboni, Paolo Palatini, Josep Redon, Luis M. Ruilope, Andrew Shennan, Jan A. Staessen, Gert vanMontfrans, Paolo Verdecchia, Bernard Waeber, Jiguang Wang, Alberto Zanchetti, Yuqing Zhang, on behalf of the European Society of Hypertension Working Group on Blood Pressure Monitoring. J Hypertens 31:1731–1768  2013 Wolters Kluwer Health | Lippincott Williams & Wilkins.

2. Guidelines for the Clinical Use of 24 Hour Ambulatory Blood Pressure Monitoring (ABPM) (Circ J 2012; 76: 508–519)/

Ціни в Києві

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
грн
ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ
грн
Електрокардіографія (ЕКГ)
Амбулаторний моніторинг артеріального тиску 245

Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook