EuReCa
МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНА КЛІНІКА
Телефон +38(044)33-999-03
Передзвонити
Меню Меню

Часті питання: Імплантований кардіомонітор

Імплантований кардіомонітор - мініатюрний автономний прилад, який імплантується під шкіру грудної клітки пацієнта і дозволяє проводити безперервний моніторинг електричної активності серця (реєструвати електрокардіограму).

Які покази до імплантації кардіомонітору?

Імплантований кардіомонітор спостерігає за роботою Вашого серця 24 години на добу, 7 днів на тиждень, протягом 3-х років. Дайте відповідь на наступні запитання щоб зрозуміти чи доцільно проводити тривале моніторування роботи серця:

  • У Вас була хоча б одна втрата свідомості без встановленої причини?
  • Ви проходили обстеження у невропатолога та кардіолога і не змогли встановити причину втрат свідомості?
  • Ви проходите лікування з приводу втрат свідомості, але лікування без особливого ефекту?
  • У Вас підозрюють генетичну аномалію, що може впливати на роботу серця та викликати його раптову зупинку?
  • Ви відчували незрозуміле серцебиття до або після непритомності?
  • Чи є у Вас родичі з втратами свідомості або які раптово померли?

Якщо Ви ствердно відповіли на будь-яке з питань Вам необхідно звернутись до лікаря і розглянути можливість імплантації кардіомонітору.

Які переваги у імплантованого кардіомонітору над іншими методиками, що дозволяють стежити за серцевим ритмом?

Деякі причини втрати свідомості (синкопе) не несуть загрози для життю, інші можуть викликати раптову серцеву смерть. Порушення ритму серця відносяться до одних з найбільш небезпечних причин синкопе. Важливо зафіксувати електрокардіограму (ЕКГ) до, під час та після втрати свідомості. Це дозволяє лікарю знайти зв'язок між незрозумілими втратами свідомості та роботою серця, оцінити ризики для життя та вибрати оптимальну тактику лікування.  Інші обстеження, такі як Холтерівське (добове) моніторування та подібне моніторування ЕКГ потребують постійного прикріплення до шкіри липучих електродів. Ці електроди треба постійно замінювати. Якщо моніторування треба проводити тижнями і місяцями це може бути проблематично, викликати обмеження в повсякденній активності. Дані прилади треба щоденно встановлювати та налаштовувати після проходження гігієнічних процедур. Замінювати елементи живлення тощо. Кардіомонітор, що імплантується під шкіру, створений для довготривалого моніторування серцевого ритму. Він може використовуватись протягом 3-х років, так що це збільшує шанси знайти причину синкопе.

Чи є обмеження при проходженні рамок металошукача в аеропортах та магазинах?

Малоймовірно, що проходження через рамку металодетектора може вплинути на роботу кардіомонітора. Проте, вони можуть виявити металеві компоненти приладу та подати звуковий сигнал. Можливо буде необхідним надати контролюючим особам паспорт-посвідку про наявність імплантованого приладу в тілі. Також, пацієнт має право завчасно повідомити перевіряючих про наявність даного монітору та замінити проходження через рамку проведенням огляду ручним металошукачем.

Чи є ризик впливу на роботу мого серця через зовнішнє втручання в імплантований кардіомонітор?

Жодної можливості завдати шкоду Вашому організму немає. Кардіомонітор жодним чином не може вплинути на роботу серця, він тільки моніторує роботу серця. Навіть якщо Ви підключені до віддаленого моніторування, тільки лікарі з клініки можуть бачити електрокардіограми. Навіть вони, при бажанні, дистанційно не можуть втрутитись в його роботу. Зв'язок однобічний. Якщо лікарям треба з Вами зв’язатись, це можливо тільки звичайними способами – телефон, інтернет. 

Залишились питання - задайте їх аритмологам EuReCa

Задати запитання+38(044)33-999-03
Київ, вул. Хорива, 23В
Передзвонити
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook