ЛЮДЯМ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ B/W mode
EuReCa
Записатись на прийом
особистий/дистанційний
Як нас знайти Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5
Графік роботи:
8:00-20:00, НД: 8:00-16:00
МенюМеню
Вхід для лікарів
Вхід для лікарів

Пончко Андрій Володимирович
Пончко Андрій Володимирович16 років досвіду
Спеціалізується на УЗД захворювань серця і магістральних судин та ультразвуковому супроводі інвазивних втручань
Друга спеціальність - «Лікар-анестезіолог ІІ категорії».
Цередіані Акакі Давидович
Цередіані Акакі Давидович11 років досвіду
Лікар УЗД
Закінчив медичний факультет Тбіліського Державного Мед. Університету (Грузія). Ординатура «Акушерство та гінекологія». Пройшов спеціалізацію з УЗД та курс тематичного удосконалення

Ультразвукова діагностика органів черевної порожнини (УЗД ОЧП)

УЗД органів черевної порожнини дає можливість комплексно дослідити наступні внутрішні органи: печінка, підшлункова залоза, жовчний міхур та жовчні протоки, селезінка, нирки, органи сечостатевої системи. Для обстеження шлунку та кишечнику використовують інші методи обстеження, оскільки ультразвук у діагностиці захворювань цих органів неінформативний. Так само, ознак ураження підшлункової залози за даними УЗД недостатньо для встановлення діагнозу хронічного панкреатиту.

Під час УЗД пацієнт лежить на спині, а інколи, щоб отримати кращу картину, лікар просить пацієнта повернутися на лівий чи правий бік або глибоко вдихнути і затримати дихання. В окремих випадках, наприклад, якщо селезінка в пацієнта знаходиться високо, то дане обстеження може проводитися у положенні сидячи чи стоячи.
За допомогою УЗД лікарі можуть виявити: каміння в жовчному міхурі та нирках, кисти та новоутворення органів черевної порожнини, ознаки холециститу, гепатит та цирозу печінки, травми органів черевної порожнини.

 

Підготовка до УЗД органів черевної порожнини

УЗД органів черевної порожнини рекомендується проводити натще. Особливо це важливо, для правильної оцінки стану жовчного міхура та підшлункової залози. Отже, бажаний проміжок між останнім прийомом їжі та проведенням дослідження повинен становити 4-6 годин. Якщо дослідження призначене на першу половину дня, останній прийом їжі - у вечірній час (легка вечеря). Якщо дослідження призначене на другу половину дня, можливий легкий сніданок.

Для того, щоб повітря в петлях кишечника не заважало ультразвуковому скануванню, перед УЗД органів черевної порожнини проводять підготовку.

За 3 доби до УЗД потрібно дотримуватися дієти, яка знизить газоутворення в кишечнику.

Набір дозволених продуктів перед УЗД черевної порожнини:

 • зернові каші: гречана, овес на воді, ячна, лляна,
 • м'ясо птиці або яловичина,
 • нежирна риба - приготована на пару, запечена або відварена,
 • 1 яйце в день,
 • нежирний сир.

Харчування має бути дробовим, 4-5 разів на добу кожні 3-4 години. Прийом рідини (вода, неміцний чай) близько 1,5 л на добу.

З дієти потрібно виключити продукти, що підвищують газоутворення в кишечнику:

 • сирі овочі і фрукти,
 • бобові (горох, квасоля),
 • хліб і здоба (печиво, торти, булочки, пиріжки),
 • молоко і молочні продукти,
 • жирні сорти риби та м'яса,
 • солодощі (цукерки, цукор),
 • міцну каву і соки,
 • газовані напої,
 • спиртне.

За необхідності призначають прийом препаратів, що поліпшують травлення (панкреатин, фестал або мезим 3 рази в день по 1 таб. після їжі) і знижують газоутворення (смекта, ентеросгель або симетикон). За 1 день до дослідження - по 2 капсули симетикону або по 2 чайні ложки його емульсії 3 рази на добу і в день дослідження вранці - 2 капсули або 2 чайні ложки емульсії. Інший спосіб – прийняти 5 таблеток (одноразово) активованого вугілля перед сном напередодні процедури та вранці у день дослідження.

При схильності до закрепів напередодні ранкового дослідження о 16 годині прийняти рослинне проносне всередину (сенаде) або ввести в пряму кишку свічку з бісакоділом (залежно від переносимості).

У випадку неефективності проносних при закрепах рекомендується очищувальна клізма напередодні дослідження (не пізніше ніж за 12 годин до УЗД). За 2 години до обстеження прийняти смекту (1 пакетик) або симетикон.

Не рекомендується проводити УЗД черевної порожнини відразу після рентгенконтрастного дослідження шлунково-кишкового тракту (наприклад, після іригоскопії, гастрографіі), а також після ендоскопічного дослідження (ФЕГДС, колоноскопія). Якщо ж такі дослідження проводились, потрібно обов'язково повідомити про них лікаря ультразвукової діагностики.

Перед УЗД черевної порожнини не рекомендується жувати гумку, смоктати льодяники. Курити також небажано, оскільки це може призвести до скорочення жовчного міхура і, у підсумку, до неправильного діагнозу.

Якщо пацієнт регулярно приймає лікарські препарати, відміняти лікування в зв'язку з УЗД не потрібно, але слід повідомити лікаря про прийняті ліки. Не рекомендується приймати перед дослідженням спазмолітики.

Ціни в Києві

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
грн
ПРОГРАМА ЛОЯЛЬНОСТІ
грн
Ультразвукова діагностика (УЗД)
УЗД органів черевної порожнини (жовчний міхур, печінка, підшлункова залоза, селезінка, нирки) 470

Ціни, зазначені на сайті, носять ознайомчий характер і не є публічною офертою

Програма лояльності

Пацієнтам, які вже отримали в клініці будь-яку послугу (зареєстровані), по окремим позиціям пропонуються спеціальна вартість послуги.

Тобто, для нових пацієнтів, вартість другої і далі послуг будуть рахуватись як для зареєстрованих.

Програма лояльності

Під час консультації лікар може рекомендувати провести дообстеження. У разі, якщо пацієнт проходитиме їх в нашій клініці, вартість деяких послуг буде нижчою.

Програма лояльності

При направленні сімейного або профільного лікаря іншого медичного закладу. Пацієнту необхідно отримати направлення, історію хвороби та, бажано, контактні дані лікаря для можливості прямого зв'язку.
© Умови використання
Ліцензія на медичну практику МОЗ України №683 від 7.07.2016 р.
FacebookFacebook